מערכת COL | יום י"ד תשרי ה׳תשע״א 22.09.2010

הערב: חוגגים בירושלים ב"רחובה של עיר"

תגיות: סוכות
בתי חב"ד יקיימו עצרות של 'שמחת בית השואבה' בלילות חול-המועד סוכות. זמרים ותזמורות ישמחו את בית ישראל לקיים את מצוות השמחה בחג הסוכות ● העצרת המרכזית תתקיים גם השנה במוצאי החג הראשון, כמיטב המסורת שהונהגה על-ידי צעירי אגודת חב"ד, בירושלים עיר-הקודש, ברחבת שיכון חב"ד כל הפרטים
הערב: חוגגים בירושלים ב
שמחת בית השואבה

לצד ההכנות הקדחתניות שעושים 272 סניפי בתי חב"ד בארץ בהקמת סוכות מרכזיות לציבור הרחב, ולזיכוי הציבור במצוות נטילת ארבעת המינים, נערכים הסניפים גם לקיומן של מאות עצרות  'שמחת בית השואבה' אשר יתקיימו בלילות חול-המועד סוכות, בהשתתפות זמרים ותזמורות, רבנים, אישי ציבור ועמך ישראל - בהמוניהם'.

'שמחת בית השואבה' מתקיימת כדי לקיים את מצוות השמחה בחג הסוכות, המוגדר כ'זמן שמחתנו' ולזכר ל'שמחת בית השואבה' שהיה נערכת בבית המקדש בימי חול המועד סוכות. עיקר השמחה היתה כשאר היו שואבים את המים לקיום מצוות "ניסוך המים". על השמחה אמרו חז"ל "מי שלא ראה שמחת בית השואבה לא ראה שמחה מימיו". בשמחה זו היו משתמשים בחליל וכלי זמר והיא היתה נשמעת למרחקים.

במרכז צעירי-אגודת-חב"ד נשלמות ההכנות לעצרת המרכזית של 'שמחת בית השואבה', הנערכת מידי שנה ברחבת שיכון חב"ד בירושלים. בשמחה זו משתתפים מידי שנה אלפי אנשים מכל רחבי העיר ירושלים ומחוצה לה, וביניהם תיירים רבים.

השנה, תיערך השמחה כבשנה שעברה בבית כנסת חב"ד בשיכון חב"ד בירושלים במוצאי החג הראשון (יום חמישי) בשעה 8 בערב, שם ישאו דברים רבנים, ובהתאם להוראת הרבי מליובאוויטש תומשך השמחה והריקודים לרחובה של עיר. הרבי הסביר כי "עיקר החידוש הוא כאשר "שמחת בית השואבה" בוקעת יוצאת גם ברשות הרבים".

האירוע מאורגן על-ידי מרכז צעירי-אגודת-חב"ד בראשות הרב יוסף-יצחק אהרונוב. הקהל יוזמן לצפות במראות הקודש על גבי מסך ענק מבית חיינו ומשיחותיו הקדושות של הרבי. את האירוע ינחה בכשרון רב, המנחה הוותיק, הרב נפתלי הכהן רוט.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.