מערכת COL | יום ה' תשרי ה׳תשע״א 13.09.2010

אריאל זילבר בראיון נטול כפפות: "השמאל הם קליפת הטומאה"

תגיות: אריאל זילבר
אריאל זילבר, הזמר והיוצר שמתקרב לחב"ד, התראיין לעלון "ארץ ישראל שלנו" ● הוא מאשים את מחרימי ההתנחלויות: "הם מעניקים רוח גבית למרצחים הפלסטיניים" ● מדבר על היישוב אליו עבר בחודש האחרון "התשובה שלי להקפאה" ● ומתגאה: 94% מהציבור הצביעו בעדי בסקר של ערוץ 2. העם מתפכח"  לקריאה
אריאל זילבר בראיון נטול כפפות:
אריאל זילבר (צילום: ברוך עזאגווי, COL)

כאחד מגדולי האמנים והיוצרים בישראל בדור האחרון, איך אתה רואה את זה שהקולגות שלך אומרים שהעיר אריאל אינה חלק מישראל ואף מחרימים אותה?

מי שהחרים, מבחינתי הוא לא חבר. הם יהודים והם צריכים ללכת לשיעורי תורה בכיתה ב′, עד שיקלטו מה זה ארץ ישראל. מבחינה אחת, הם עשו נזק גדול מאוד לנו ולכל היהודים. רק ליהודי יש כוח לגרום לצרות ליהודים. ברגע שהם מקטרגים על משהו בישראל, זה נותן כוח לגויים לפעול נגדנו. מבחינתי, הם הזמינו את הרצח המזעזע נגד היהודים מבית-חג"י. אבל מבחינה אחרת אני מרוצה מזה שהם מחרימים את אריאל. הם קליפת הטומאה, ועדיף שלא יבואו לטמא את אריאל בהצגות שלהם".

זו האשמה חמורה מאוד שהם הזמינו את הרצח?!

"לצערנו, הם נותנים לערבים את הכוח לרצוח. אותם אמנים מביאים לזה שהגויים מרימים ראש כאילו שאנחנו איננו טובים. זה נותן כוח לגוי לעשות לנו מה שהם עושים".

מה דעתך על האמירה "אריאל זה לא ישראל"?

"אין מילים בפי לענות על הטמטום הזה. אם אריאל זה לא ישראל, רמת-אביב או בשמה הקודם – שייח′ מוניס – זה בטח לא ישראל, ועכו בטח שלא, וגם יפו לא. לצערנו, אותם אמנים חושבים שהם אזרחי העולם הגדול ושכל העולם יכבד אותם, כמו שעמוס עוז חושב. אבל הכול בא להם בהפוך על הפוך. בסוף הגויים מחרימים אותם".

יש לך הצעה אופרטיבית מול החרם השמאלני?

"אני פונה בקריאה, בעקבות החרם והרצח: יש קבוצה גדולה של אמנים וזמרים ימנים, וצריך להקים סוף סוף מועדון של אמנים ימנים אוהבי ישראל. הגיע הזמן להקים בית לאמנים וליוצרים הימנים, להנחיל לעם ישראל אהבה לכל יהודי ולארץ ישראל ולמסורת היהודית. אני בטוח שבעזרת ה′ הדברים הללו יקרמו עור וגידים".

עברת בחודש האחרון לגיתית שבבקעת הירדן, זו התשובה שלך להקפאה?

"גם זה היה בשיקולים שלי. נולד לי נכד ראשון והחלטנו ללכת אחרי הבת, לעבור ליישוב גיתית בבקעת הירדן. בגלל ההקפאה, אפילו אולפן אני לא יכול להקים כרגע".

מה יש לך להגיד לנתניהו?

"אני מקווה שישמע לעצות הנכונות וישמור על ארץ ישראל. ראינו כבר מה קרה לראשי הממשלה שהפקירו את הארץ וגירשו יהודים. אין לנו ארץ אחרת, כמו שאומר השיר".

מאז ההתנתקות, כשהיית האמן הבולט ביותר שזעק נגד, הוחרמת על ידי התקשורת. האם חל בזה שינוי?

"אני חושב שיש שינוי. הרבה מתפכחים, אבל התקשורת כמו תמיד משרתת את האויב. אם אתה עושה סרט אנטי-יהודי, אתה מקבל מלגות ותקציבי ענק, ואם זה סרט בעד היהודים, אתה מוחרם. ככה זה עובד היום בישראל. אפילו האמנים השוליים שמחרימים את העיר אריאל מקבלים הד בתקשורת. התקשורת יוצרת אווירה שבכלל לא קיימת בציבור. זה מה שאני אומר: שאותם אמנים והתקשורת הם אלו שאחראים באופן ישיר לרצח היהודים, ושהערבים מרימים עלינו ראש".

איך התגובות על השיר לקנות רק מיהודים?

"יש תגובות טובות מאוד. אפילו בערוץ 2 היה סקר שהצביע על 94 אחוזים בעדי. העם הוא יהודי, הוא יודע שאנחנו יהודים ושהערבים באים עלינו ולא רוצה שיהרגו אותו. השנה הבאה היא שנת תשע"א – ראשי תיבות של תהא שנת עם אחד. עם ישראל רוצה להיות עם אחד. אנחנו צריכים יותר שיעורי תורה ולהאמין חזק יותר בקב"ה ולחכות למשיח שיבוא כבר. איך האמרה החסידית? ′תחשוב טוב יהיה טוב′".

עברת שינוי עמוק בשנים האחרונות. ערב ראש השנה, איך אתה מרגיש עם השינוי שהתחולל בך?

"העם חוזר בתשובה, לאף אחד אין תשובות הגיוניות, דברי תורה הם הדברים היחידים ההגיוניים. אני חושב שיש שינוי גדול בעם, למרות שלרבים קשה להתנתק מהחיים הלא דתיים, יש הרבה פיתויים. היום אני באופן אישי מרגיש חופשי ועבד רק של הקדוש ברוך הוא – וזה תמיד לטובתי. זה התענוג האמיתי והנצחי מול התענוג של הרגע שחולף ועובר".

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.