מערכת COL | יום י"ח אב ה׳תש״ע 29.07.2010

פדיון פטר חמור בצבא הגאולה ביתר עלית ● גלריה

ביום רביעי, אחרי תפלת שחרית התבשרו חיילי קעמפ "צבא הגאולה" בביתר עילית שהם הולכים להשתתף בעריכת מצווה מאוד נדירה – "פדיון פטר חמור". במשך היום למדו החיילים את פרטי המצווה ואת אופן עשייתה ● אחר הצהריים ירדו החיילים לרחבת המסדרים שבה תוכנן הטקס של המצווה. לאחר כמה דקות של שינון הסברים אחרונים מהמרכז על המצווה הובא החמור אחר כבוד ואיתו בעליו המאושרים  לדיווח ולתמונות 
פדיון פטר חמור בצבא הגאולה ביתר עלית ● גלריה
ביום רביעי, אחרי תפלת שחרית התבשרו חיילי קעמפ "צבא הגאולה" בביתר עילית שהם הולכים להשתתף בעריכת מצווה מאוד נדירה – "פדיון פטר חמור". במשך היום למדו החיילים את פרטי המצווה ואת אופן עשייתה.

אחר הצהריים ירדו החיילים לרחבת המסדרים שבה תוכנן הטקס של המצווה. לאחר כמה דקות של שינון הסברים אחרונים מהמרכז על המצווה הובא החמור אחר כבוד ואיתו בעליו המאושרים. כל החיילים אמרו את הנוסח יחד עם הבעלים המאושר ואז נקרא אחד המפקדים בתור הכהן שיפדה את החמור.

הכהן שאל את הבעלים ע"פ הנוסח בארמית האם הוא בטוח שהוא רוצה לפדות את החמור?
אך כאן קרתה תקלה קטנה. הבעלים טעה בנוסח התשובה ואמר שהוא רוצה לפדות חמור בשה במקום שה בחמור. מיד השתתרה אנרלמוסיה נוראה והמרכז נאלץ להתקשר לרב לשאול מה עושים במקרה זה. הרב אחרי התייעצות דחופה ענה חד וחלק: "לערוף את החמור!!"

מיד נקרא אחד מהצוות בבקשה להביא סכין מהמטבח. תוך כדי שמסבירים לבעלים את פסק הדין. הבעלים התנגד נחרצות אך לא הייתה לו בררה והסכין כבר הגיע.

החיילים מהסיירות הנמוכות בחרו ללכת הצידה ושאר החיילים סובבו את ראשם באימה כשהם מסתירים את עינהם

אחד מהצוות נגש כאשר הסכין בידו לעבר החמור והתחיל באמירת הבריכה "ברוך אתה... על עריפת..." ואז פתאום נשמעה הצעקה מפי הבעלים "מלחמת התקשרות!!!"

ואז זה הגיע.. "ריח מלחמה נשא בשטח
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.