מערכת COL | יום י"ח אב ה׳תש״ע 29.07.2010

פרסום ראשון: דוד סיטבון משתחרר בתוך דקות לביתו

דיווח ראשוני: דוד סיטבון, חסיד חב"ד מרמת שלמה, שוחרר למעצר בית של תשעה ימים. סיטבון, נעצר לפני שבועיים על-ידי השב"כ בגין סיוע לחיים פרלמן  לדיווח  מעצר סיטבון: דיווחים אחרונים ב-COL● רעייתו של סיטבון הפגינה מחוץ לבית-המשפט: תמונותביהמ"ש: סיטבון יישאר במעצר עוד ארבעה ימים ● גלריה, וידאודוד סיטבון עצור כבר שבוע; הרקע: היכרות עם פרלמן לפני 14 שנהאחרי חקירה מתישה: וחררו הוריו של דוד סיטבון שעוכבו בשדה-התעופה
פרסום ראשון: דוד סיטבון משתחרר בתוך דקות לביתו
סיטבון בבית-המשפט, השבוע (צילום: כיכר השבת)

מאת כתב COL

שבועיים לאחר שנעצר על-ידי השב"כ ברעש וצלצולים, דוד סיטבון, חסיד חב"ד מרמת שלמה, שוחרר לביתו בהוראת בית-משפט השלום בפתח-תקווה - כך נודע ל-COL.

סיטבון נעצר לפני שבועיים בחשד להחזקת נשק שלא כדין, התפרצות לבית מגורים וגניבת אמצעי לחימה. החשד המרכזי: סיוע לפעיל הימין חיים פרלמן - לפני 14 שנה!

אתמול (רביעי) נערך דיון בבית-המשפט העליון - בערעור שהגיש סיטבון לבית-המשפט על הארכת מעצרו.

סיטבון מחה על-כך שנחקר בשבת האחרונה בין השעות עשר בבוקר עד עשר בלילה, ע"י מספר חוקרים, כשידיו קשורות מאחורי גבו ותוך שחוקריו מחללים את השבת לשם החקירה ע"י שימוש במחשבים וטלפונים.     

עורך דינו של סיטבון אמר כי "לא דובר בחקירת 'פצצה מתקתקת' ושום פיקוח נפש לא היה בחקירתו על אירועים שחלפו שנות דור מאז אירעו, לפי החשד. יתר על כן, כל החקירה חזרה על נושאים שנדונו ונדושו בעשרות שעות חקירה בשבוע קודם והתייחסו לחשדות המיוחסים לחיים פרלמן ולא לחשדות כלפי העורר".

שופט בית-המשפט העליון, אשר גרוניס, אמר במהלך הדיון אתמול: "במהלך הדיון הונח בפניי חומר חסוי שהובא לעיונו של בית המשפט המחוזי וכן הוצג חומר חסוי נוסף. מן החומר כולו עולה שמדובר בעניין מורכב, הקשור במידה מסוימת לחקירה הנערכת בעניינו של אחר. הסניגור המלומד חזר והעלה טענות שהועלו בערכאות הקודמות. כך נטען, בין היתר, כי החשדות בנוגע לעותר נוגעים לאירועים שהתרחשו לפני למעלה מעשר שנים וכי לפיכך חלה בעניין התיישנות".

השופט גרוניס הוסיף "בעקבות החומר החסוי הצגתי שאלות בעת דיון על פי צד אחד לגורמי החקירה. התשובות שניתנו בעל פה, בצירוף החומר שבכתב, שכנעוני כי לעת הזו אין מקום להתערב בהחלטה על הארכת המעצר. מיותר לומר, שככל שמתארכת תקופת המעצר צריך צידוק גדל והולך להארכה נוספת. אני סמוך ובטוח שבית משפט השלום מודע לכך וייתן דעתו בעניין שעה שידון בנושא מחר, אם אמנם תתבקש הארכה נוספת של המעצר".

קודם הדיון בבית-המשפט ערכו בני משפחתו של סיטבון הפגנה מחוץ לאולם בג"צ.

כאמור, סיטבון משתחרר היום למעצר בית של תשעה ימים ובתנאים מגבילים.

בביתו, ממתינים לו בני משפחתו בקוצר רוח.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.