מערכת COL | יום י"ז אב ה׳תש״ע 28.07.2010

ללא סיבה: בית-המשפט פסק כי סיטבון יישאר במעצר ● תמונות

ההתעללות נמשכת: בית-המשפט העליון פסק בצהריים (רביעי) כי דוד סיטבון, שנעצר בתחילת השבוע שעבר בחשד לקשר עם פעיל הימין חיים פרלמן ● קודם הדיון, הפגינו בני משפחתו מחוץ לאולם בית-המשפט  לסיפור המלא
ללא סיבה: בית-המשפט פסק כי סיטבון יישאר במעצר ● תמונות
בני המשפחה מפגינים מחוץ לבג"צ. במרכז: רעייתו של דוד (צילום: אליהו קובין, בחדרי חרדים)

בית-המשפט העליון דחה היום (רביעי) את ערעורו של דוד סיטבון מרמת-שלמה, החשוד שעמד בקשר עם פעיל הימין חיים פרלמן.

הוא חשוד בעבירות נוספות של חשד להחזקת נשק שלא כדין, התפרצות לבית מגורים וגניבת אמצעי לחימה.

סיטבון נעצר בתחילת השבוע שעבר. דיון ראשון בהארכת מעצרו נערך ביום שישי שעבר, אז פסק בית-המשפט כי הוא יישאר במעצר עד ליום רביעי. היום נערך דיון נוסף והוחלט כי הוא יישאר במעצר. 

בערעור שהגיש לבית-המשפט, סיטבון מחה על-כך שנחקר בשבת האחרונה בין השעות עשר בבוקר עד עשר בלילה, ע"י מספר חוקרים, כשידיו קשורות מאחורי גבו ותוך שחוקריו מחללים את השבת לשם החקירה ע"י שימוש במחשבים וטלפונים.     

עורך דינו של סיטבון אמר כי "לא דובר בחקירת 'פצצה מתקתקת' ושום פיקוח נפש לא היה בחקירתו על אירועים שחלפו שנות דור מאז אירעו, לפי החשד. יתר על כן, כל החקירה חזרה על נושאים שנדונו ונדושו בעשרות שעות חקירה בשבוע קודם והתייחסו לחשדות המיוחסים לחיים פרלמן ולא לחשדות כלפי העורר".

שופט בית-המשפט העליון, אשר גרוניס, אמר במהלך הדיון היום "במהלך הדיון הונח בפניי חומר חסוי שהובא לעיונו של בית המשפט המחוזי וכן הוצג חומר חסוי נוסף. מן החומר כולו עולה שמדובר בעניין מורכב, הקשור במידה מסוימת לחקירה הנערכת בעניינו של אחר. הסניגור המלומד חזר והעלה טענות שהועלו בערכאות הקודמות. כך נטען, בין היתר, כי החשדות בנוגע לעותר נוגעים לאירועים שהתרחשו לפני למעלה מעשר שנים וכי לפיכך חלה בעניין התיישנות".

השופט גרוניס הוסיף "בעקבות החומר החסוי הצגתי שאלות בעת דיון על פי צד אחד לגורמי החקירה. התשובות שניתנו בעל פה, בצירוף החומר שבכתב, שכנעוני כי לעת הזו אין מקום להתערב בהחלטה על הארכת המעצר. מיותר לומר, שככל שמתארכת תקופת המעצר צריך צידוק גדל והולך להארכה נוספת. אני סמוך ובטוח שבית משפט השלום מודע לכך וייתן דעתו בעניין שעה שידון בנושא מחר, אם אמנם תתבקש הארכה נוספת של המעצר".

קודם הדיון בבית-המשפט ערכו בני משפחתו של סיטבון הפגנה מחוץ לאולם בג"צ.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.