מערכת COL | יום כ"ו אייר ה׳תש״ע 10.05.2010

קראון הייטס: אור החסידות חונך את משרדיו החדשים

מכון "אור החסידות", הפועל בשנים האחרונות להפצת תורת רבנו בקרב הציבור הדתי-חרדי ובני הישיבות, חנך בל"ג בעומר את משרדיו החדשים השוכנים בשכונת קראון הייטס ● "פעולות המכון חיוניים ביותר ובמיוחד בזמן זה של חושך כפול ומכופל" – אמר הרב יואל כהן ●  "לאחרונה רואים יותר ויותר את הצימאון הגדול ללימוד החסידות אצל החוגים השונים, כאשר מה שרק חסר הוא שמישהו יגיש להם את זה בסגנון שלהם", אמר הרב יעקב לייב אלטיין לדיווח ולתמונות  
קראון הייטס: אור החסידות חונך את משרדיו החדשים
מכון "אור החסידות", הפועל בשנים האחרונות להפצת תורת רבנו בקרב הציבור הדתי-חרדי ובני הישיבות, חנך בל"ג בעומר את משרדיו החדשים השוכנים בשכונת קראון הייטס.

בחנוכת הבית נכחו גדולי המשפיעים והעוסקים בתורת רבנו ובראשם החוזר הראשי, הגה"ח ר' יואל כהן, הרה"ח ר' שלום חריטונוב, הרה"ח ר' אברהם גערליצקי, הרה"ח ר' יעקב לייב אלטיין ועוד.

"פעולות המכון חיוניים ביותר ובמיוחד בזמן זה של חושך כפול ומכופל" – אמר הרב יואל כהן. "לאחרונה רואים יותר ויותר את הצימאון הגדול ללימוד החסידות אצל החוגים השונים, כאשר מה שרק חסר הוא שמישהו יגיש להם את זה בסגנון שלהם", אמר הרב אלטיין.

"כתוצאה מהרחבת הפעילות ומחוסר מקום, נאלצנו לחפש מקום גדול ורחב יותר" – אומר לנו מנהל הארגון ר' אברהם מן, "המקום החדש מכיל כעשרה משרדים כאשר כל אחד מיועד לאגף אחר, דבר שיקל וייעל בעז"ה את פעילותו הטכנית והתוכנית של המכון".

המכון, שהוקם לפני יותר משבע שנים עוד בהיות האברכים הפועלים בו כיום, תמימים מן השורה בישיבת תומכי תמימים, העלה במשך הזמן את פעילותו בהדרגה ובהתקדמות לפרויקטים נוספים כגון: מכירת ספרי חסידות ביומי דפגרא, שיעורי תניא בישיבות חסידיות, עריכת שיחותיו של הרבי בשפה ברורה וקלה, והפצתה בקרב חוגים רחבים באה"ק ובארה"ב (ועוד היד נטויה), וכן בדיוור ישיר לרבנים. המכון מוציא גם מידי שבוע את העלון "לקראת שבת".

ייחודיותו העיקרית של המכון מתבטאת בכך, שהעיסוק העיקרי הוא בהפצת תורתו של הרבי לציבור הרחב, שחלקו הגדול טרם נחשף לאור זה. מנהל המכון נוהג להצביע על מענה הרבי מכ"ט אדר ה'תשמ"ט, על קבלת הדו"ח של הפצת הלקו"ש בביהכנ"ס בבורו-פארק ובפלטבוש [ע"י תלמידי שיעור א' במתיבתא אהלי-תורה]: נת' ות"ח אזכיר עה"צ להרבות בכ"ז ופשיטא – בשמחה והזמ"ג כו'.

המשפיעים ברכו ועודדו את התמימים הפועלים והעוסקים בהפצת המעיינות ואיחלו להם הצלחה רבה והליכה מחיל אל חיל. את האירוע כיבד בנוכחותו הרה"ח ר' זושא ווילהעלם – מנהל רוחני של 'מתיבתא אהלי-תורה' - ומשפחתו שהעמיד את השטח שברשותו להקמת המשרדים ביד רמה ורחבה, לע"נ חמיו הרה"ת רפאל משה ע"ה שפערלין ואביו הרה"ת אברהם דוד ע"ה ווילהעלם ועומד לעזר המכון בכל עת.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.