מערכת COL | יום כ"ב אייר ה׳תש״ע 06.05.2010

בתהלוכת הענק באשדוד: נציגי בעלזא וגור ● סיקור מיוחד, גלריה

אלפים-רבים של ילדי התתי''ם השתתפו בתהלוכה ובכינוס ל''ג בעומר באשדוד, בהשתתפותן של הגה''ח ר' שמואל-דוד גרוס רבם של חסידי גור באשדוד, והגה''ח ר' חיים-פסח הורוביץ דומ''ץ בעלזא אשדוד ● "בובות חמודי" של כללית שימחו את הילדים ואף חילקו למשתתפים מידע בריאותי במגוון נושאים של זהירות במדורת ל"ג בעומר, וטיפול מיידי בכוויות ● כנס מיוחד לנשים ● המארגנים טוענים: "אנחנו התהלוכה הגדולה בארץ" ● לסיפור המלא וגלריית תמונות
בתהלוכת הענק באשדוד: נציגי בעלזא וגור ● סיקור מיוחד, גלריה
צילום: מאיר אלפסי
מאות מודעות צבעוניות של בית חב''ד אשדוד קישטו את קירות השכונות החרדיות באשדוד, בהן התבשרו הילדים, על התהלוכה והכינוס המיוחדים של ל''ג בעומר תש''ע לכבודו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי, בהשתתפות חברי בד''ץ רבני הקריות שליט''א הגרש''ד גרוס, רב דחסידי גור, הגרח''פ הורוביץ רב דחסידי בעלזא, הגרצ''ה ויז'ניצר רב דחסידי ויז'ניץ.

בצהרי יום ראשון ל''ג בעומר, לבשה אשדוד חג, ברחובות רובע ז' החלה נהירה המונית של אלפי ילדי תתי''ם באשדוד מכל החוגים והחצרות: גור, בעלזא, ויז'ניץ, כלל חסידי, ליטאים, ספרדים, פני כולם מיועדות לכיוון הרחבה הגדולה שעל יד ביהמ''ד נעשכיז ברחוב בר חלפתא - רובע ז', שם יתארגנו לקראת התהלוכה הגדולה.

שובל של ילדים צועדים

ברחבת ביהמ''ד נעשכיז שברח' בר חלפתא, הסתדרו הילדים בקבוצות, ע''י המדריכים תלמידי התמימים מישיבות תו''ת כפר חב''ד ולוד, לכל קבוצה השלט עם האות שלה.

לאחר הסידור בקבוצות, קיבל כל אחד כובע ואפודה, ואז בהינתן האות, החלה התהלוכה הגדולה לנוע בקבוצות מסודרות מתוך שירה וזמרה, כאשר בכל קבוצה הילדים צועדים בזוגות שתיים שתיים, קבוצה ועוד קבוצה, עד שנוצר לו שובל ארוך של אלפי ילדים הצועדים בתהלוכה לכיוון הכינוס שהתקיים בשטח הענק בחצר הישיבה והת''ת דחסידי ויז'ניץ.

תהלוכה מלשון "הליכה"

בתחילת הכינוס ציטט המנחה הרב יעקב גלבשטיין מדבריו של הרבי על עניינה של התהלוכה - תהלוכה מלשון "הליכה" שיהודי הוא "מהלך" והולך מדרגה לדרגה, יהודי צריך תמיד להתקדם ולהוסיף בלימוד התורה ובקיום המצוות.

דברים מיוחדים נשא הגרש''ד גרוס בשבח תהלוכת ל''ג בעומר גדולה כל כך של אלפי ילדי תשב''ר יחד מכל סוגי התתי''ם, להלן ציטוט קטע מתוך דבריו: ברוך השם, שמחה גדולה היא לראות את אלפי תינוקות של בית רבן שהתאספו ביחד לקדש ש''ש, כולם מכריזים ואומרים בתהלוכה הזאת,– הנה אנחנו כולנו יחד תחת דגל אחד!!! – דגל של יהודים שמכריזים קבל עם ועדה: אנחנו שמחים על שאנחנו נמצאים בבית ה' - בת''ת, לומדים תורה ועוסקים במצוות ומתפללים לה'!!!, מובן ופשוט שהשמחה והנחת רוח הנגרמת למעלה מהתהלוכה, הם גדולים מאד.

פרקי תהילים להצלת עם ישראל מהאויבים הגשמיים והרוחניים גם יחד, נאמרו בהתעוררות רבה ע''י הגה''ח רח''פ הורוביץ שליט''א דומ''ץ חסידי בעלזא באשדוד, כאשר הילדים אומרים אחריו פסוק בפסוק.

הרב הראשי לאשדוד הגר''ח פינטו שנבצר ממנו להשתתף במעמד, שלח את ברכתו החמה לאלפי הילדים.

בהמשך התקיים מופע חינוכי מיוחד של סיפור וניגון ע''י המחנך הרב קלמן רוזנגרטן, הרב רוזנגרטן הידוע בקרב הילדים מסדרת הקלטות לילדים של "הסכת ושמע" בעברית ו"הערט און לערנט" באידיש, ריתק את הילדים בסיפור מיוחד על רשב''י ותורתו.

ביאור תוכן הפסוקים

חידוש מיוחד השנה באמירת י''ב הפסוקים –כדי להחדיר את תוכן הפסוקים ללב הילדים, הסביר הרב רוזנגרטן לילדים, לפני כל פסוק את התוכן והרקע של הפסוק, הילדים חזרו על הפסוקים עם חיות מיוחדת לאחר שהבינו את תוכנן.

לאחר מכן נערכה הצגה חינוכית מרתקת הנקראת "החוזה בכוכבים" ע''י הבמאי ר' עופר הלוי וצוות שחקנים.

"בובות חמודי" שימחו

"בובות חמודי" של כללית שימחו את הילדים ואף חילקו למשתתפים מידע בריאותי במגוון נושאים של זהירות במדורת ל"ג בעומר, וטיפול מיידי בכוויות.

חמודי, סיפר לילדים על השירות החדש של רפואה 'און ליין' כאשר רופאים מומחים בחסות מרכז שניידר, ערים לבריאות הילדים ועונים בכל שאלה בריאותית שנוצרת באמצע הלילה. יש חום? מה עושים? מתקשרים לד"ר מכללית.

בקשר לכך, ציטט המנחה מדבריו של הרבי (התוועדות ל''ג בעומר תשד''מ) בדבר המנהג לקשר את שמחת ל''ג בעומר עם ילדי ישראל עד לעניינים הקשורים עם שמחת הגוף שהרי גופם של ישראל הוא קדוש- גוי קדוש.

יש לברך את כללית ואת ר' יהושע טננהויז איש המגזר החרדי במחוז מרכז, על שיתוף הפעולה הייחודי. ר' אברהם קונסקי מנהל שיווק ארצי למגזר החרדי אומר כי הוא רואה שליחות בהחדרת מסרים של בריאות באוכלוסית המגזר החרדי, ובוודאי ששיתוף פעולה עם ילדים בנושאים של בטיחות הם בראש סדר העדיפויות של כללית. כללית אף חילקה חוברות 'במירון שם רבי שמעון' אשר כללו לקט "מאמרותיו של רשב''י"

תפילות ופזמוני ל''ג בעומר, אשר הושרו בקול רם על ידי אלפי הילדים.

כמו''כ יש לברך את האגף לתרבות תורנית ואת העומד בראשו סגן ראש העיר הרב מרדכי ליברמן על העזרה והסיוע לתהלוכה ולכינוס.

ברכה מיוחדת קובעת לעצמה רשת "ויקטורי מהדרין" בניהול הרב אברהם הרשקופ חבר מועצת העיר קריית מלאכי, על העזרה והסיוע בעין יפה.

בסיום הכינוס התקיימו הגרלות פרסים יקרי ערך, ש''ס תלמוד בבלי חדש (20 כרכים), חמישה חומשי תורה, 3 שו''ע הרב ועוד סטים של ספרי קודש, כרטיס טיסה לציונו של הבעל שם טוב הק' לרגל 250 שנה להסתלקותו, 3 זוגות אופניים, 5 נגני MP3 כשרים, מצלמה דיגיטלית, ועוד פרסים רבים יקרי ערך.

יש לציין שהתהלוכה והכינוס מתקיימים זה שנים, ומאורגנים היטב ע''י "בית חב''ד אשדוד" בראשות השליח הראשי הרב שניאור גודמן שיחי'. הרב יעקב גלבשטיין, הרב רפאל מוריאל, והרב יוסף קוביטשעק.

סייעו בארגון התהלוכה והכינוס: התמימים: לוי ושמעיה גודמן, חיים שלום בירנהאק, והת' מענדל גורדון.

● ● ●

כנס נפרד לנשים ובנות

בהתאם להוראתו של הרבי לערוך כינוסים גם לנשים וילדות בהתאם לאופי המקום, נערך השנה כנס נפרד לנשים ובנות, באולם הגדול "עמוד החסד" בכנס השתתפו קרוב לאלף נשים ובנות, את הכנס הנחתה בטוב טעם הגב' שרה קוביטשעק מקריית גת.

מופע מיוחד בהומור וסאטירה "קנה מידה" נערך ע''י ר. קליין וי. הלברשטאם, בהמשך נאמרו י''ב הפסוקים ונערכו הגרלות על ספרים, תכשיטי זהב, קורקינט, מצלמה דיגיטלית ונגן MP3.

הארגון המוצלח של הכנס לנשים נעשה ע''י הגב' מיכלא קוביטשעק.

התהלוכה והכינוסים רבי המשתתפים עוררו תשומת לב רבה בקרב תושביה החרדיים של אשדוד, כולם שבחו וציינו את הסדר המופתי, התכנים המרתקים והארגון המוצלח של בית חב''ד אשדוד.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.