מערכת COL | יום כ"ד אדר ה׳תש״ע 10.03.2010

התחלת הסוף לפרשת הבחורים ביפן: בונדו נחת בישראל

"התחלת הסוף לפרשת הבחורים ביפן" אומר עו"ד מרדכי ציבין, המטפל בבחורים העצורים ביפן, זאת, בעקבות הגעתו של אחד הבחורים, יוסף בונדו, לפני זמן קצר ארצה בטיסה ● בונדו נדון ל- 5 שנות מאסר ושלטונות יפן נעתרו לבקשת המחלקה הבינלאומית במשרד המשפטים בישראל להעבירו ארצה לשם המשך ריצוי עונשו ● במשך שהותו במעצר ובמאסר, דאגו שליחי חב"ד בטוקיו לכל צרכיו הדתיים כמו גם לאירוח רבנים ונכבדים שהגיעו לבקר את הבחורים ולהעיד במשפטים  לסיפור המלא
התחלת הסוף לפרשת הבחורים ביפן: בונדו נחת בישראל
החיד"ו וייס ועו"ד ציבין
"התחלת הסוף לפרשת הבחורים ביפן" אומר עו"ד מרדכי ציבין, המטפל בבחורים העצורים ביפן, זאת, בעקבות הגעתו של אחד הבחורים, יוסף בונדו, לפני זמן קצר ארצה בטיסה.

בונדו נדון ל- 5 שנות מאסר ושלטונות יפן נעתרו לבקשת המחלקה הבינלאומית במשרד המשפטים בישראל להעבירו ארצה לשם המשך ריצוי עונשו.

במשך שהותו במעצר ובמאסר, דאגו שליחי חב"ד בטוקיו לכל צרכיו הדתיים כמו גם לאירוח רבנים ונכבדים שהגיעו לבקר את הבחורים ולהעיד במשפטים.

השלוחים "פתחו דלתות" לעסקנים ובמספר מקרים שימשו גשר להבנה עם גורמים רשמיים ביפן.

עו"ד ציבין, המטפל בפרשה, אמר כי העברת העציר לישראל, התאפשרה הודות לפעילותו של הדיין החיד"ו וייס, אשר הפעיל את קשריו בין הגורמים הרשמיים הבכירים ביפן המחליטים על הנושא.

כמו כן, יש לציין את עזרתו של עו"ד גל לברטוב- מנהל המחלקה הבינ"ל בפרקליטות המדינה ושל עורכת הדין רגינה תפוחי, מהמחלקה הבינ"ל, אשר טיפלה ישירות בנושא.

אין ספק, כי גם האדיבות והיחס הטוב מצד שלטונות יפן היו הגורם המכריע לתוצאה החיובית. בשעה כזאת, צריך גם להזכיר את הרב יעקב בלייך, רבה הראשי של אוקריאנה ואת העסקנים אהרון נזרי, אלימלך בינדיגר, יעקב יהודה ושבתאי גלבר אשר טרחו רבות בעניין.
 
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.