מערכת COL | יום כ"ד אדר ה׳תש״ע 10.03.2010

סערה בכוס חלב: האמת מאחורי פרשת מחלבת "יד מרדכי"

בלשכת רבה של בני-ברק, הגרמי"ל לנדא, קיבלו בחיוך את הדיווחים על המעבר של מחלבת 'יד מרדכי' בצפון - מכשרות 'מחזיקי הדת' של בעלזא, לכשרותו של הרב לנדא ● עכשיו, מתברר, כי קו הייצור במחלבת 'יד מרדכי', עליו פיקח ומפקח 'מחזיקי הדת', ייצר מוצרים בצורה פרטית למוסדות חסידות בעלזא, וכעת, לאחר כניסת הרב לנדא - המוצרים ישווקו גם לציבור הרחב ●  "הרב לנדא ביקש אישור מכשרות 'מחזיקי הדת'", סיפר גורם בכיר המקורב לרב לנדא לסיפור המלא
סערה בכוס חלב: האמת מאחורי פרשת מחלבת
דף הבית של מחלבת 'יד מרדכי', לצד הכשרויות המוצגות באתר

בלשכת רבה של בני-ברק, הגרמי"ל לנדא שליט"א, קיבלו בחיוך את הדיווחים על המעבר של מחלבת 'יד מרדכי' בצפון - מכשרות 'מחזיקי הדת' של בעלזא, לכשרותו של הרב לנדא.

שבועות לאחר הסאגה שטלטלה את עולם הכשרות - בעקבות העזיבה הצורמת של הרב לנדא את כשרות 'שטראוס מהדרין', נחשף בשבוע שעבר בשבועון החרדי 'בקהילה', כי הרב לנדא יקבל לידיו מחלבה קטנה בצפון הארץ.

בצהריים, דווח כי מדובר במחלבת 'יד מרדכי' של 'מחזיקי הדת'. המדווחים החלו לפרשן את המהלך והתפלפלו בסוגיית "השגת גבול"...

מבירור שערך "כיכר השבת" אמש (שלישי), עולה כי לא דובים ולא יער. לא "סגירת מעגל", לא "נקמה מתוקה" וגם לא "השגת גבול". פשוט כלום.


קו הייצור במחלבת 'יד מרדכי', עליו פיקח ומפקח 'מחזיקי הדת', ייצר מוצרים בצורה פרטית לכל מוסדות התורה של חסידות בעלזא בישראל.

ראשי החסידות, העדיפו מוצרים ממחלבה קטנה, בכשרותם, שתספק להם מוצרים - אותם ירכשו בסיטונאות, ובכך יחסכו בעלויות הרבות של רכישת מוצרי חלב מחברה גדולה.

"הרב לנדא, כפי שתמיד נהג בעבר לפני שהוא נכנס לחברה בה יש כשרות נוספת, ביקש אישור מכשרות 'מחזיקי הדת'", אומר גורם בכיר המקורב לרב לנדא.

לדבריו, "הדבר האחרון שאפשר להגיד על הרב לנדא, זה את צמד המילים 'השגת גבול'".

האם כעת נראה על מוצרי המחלבה את 2 הכשרויות יחד, שאלנו את אותו גורם וזה השיב: "ממש לא. המוצרים שיוצרו בפס הייצור של 'מחזיקי הדת' - לא שווקו לשום חנות. הם היו לתוצרת פרטית עבור מוסדות בעלזא.

"כעת, לראשונה, המוצרים ישווקו גם לחנויות בריכוזים רבים ברחבי הארץ, הנוהגים לאכול מוצרים בהשגחתו של הרב לנדא. אין פה שום עניין של 'השגת גבול', הכל מתוך שיתוף-פעולה הדדי".

מי שייכנס לדף האינטרנט של מחלבת 'יד מרדכי', וילחץ על "כשרויות החברה", יראה, זה לצד זה, את כשרות 'מחזיקי הדת' והרב לנדא, לצד רב המושב.

(באדיבות 'כיכר השבת')

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.