מערכת COL | יום ג' אדר ה׳תש״ע 17.02.2010

הרב חיים קפלן תובע את "הבנק המרכזי של איראן"

הרב חיים קפלן יו"ר אגודת קריית חב"ד בצפת התראיין הבוקר בגלי צה"ל וסיפר כי הוא תובע את "הבנק המרכזי של איראן" בגין נזקים שנגרמו לו במלחמת לבנון השנייה ● "כל מי שמעורב בטרור שיחשוב פעמיים לפני", אמר קפלן ● בראיון לגלי צה"ל השתתפה גם עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר המגישה את התביעה במסגרת תביעה יצוגית על סך מילארד דולר שתוגש בבית משפט בווישגנטון  לסיפור המלא
הרב חיים קפלן תובע את
הרב חיים קפלן מאושפז לאחר הפציעה בבית הרפואה 'זיו' בצפת ● צילום: אחיה ראב"ד

כתב COL

הרב חיים קפלן יו"ר אגודת קריית חב"ד בצפת התראיין הבוקר בגלי צה"ל וסיפר כי הוא תובע את הבנק המרכזי של אירן, בנק סדראת אירן בטהרן ובנק סדראת, PLC שבלונדון בגין נזקים שנגרמו לו במלחמת לבנון השנייה.

"כל מי שמעורב בטרור שיחשוב פעמיים לפני", אמר קפלן שסיפר כיצד ביום הראשון למחלמה, במטח הטילים הראשון נפל טיל ליד ביתו, ואשתו וחמשת ילדיו נבהלו מאוד". במטח השני, נפל טיל במרחק מטר וחצי ממנו בעת שנהג ברכבו והוא נפצע קל ואושפז בבית הרפואה 'זיו' בצפת.

בראיון השתתפה גם עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר המגישה את התביעה נגד "הבנק של איראן" במסגרת תביעה יצוגית על סך מילארד דולר, וסכום לא-נקוב של פיצויים עונשיים, שתוגש בבית משפט בווישגנטון בשמם של 85 אזרחים ישראליים. היא סיפרה כי היא בטוחה שתקבל פס"ד לטובתה ואפילו תוכל לקבל עיקול על נכסי הבנק. "נוכיח את הקשר בין "הבנק של איראן" ובין אירגון החיזבאללה שהפגיז את תושבי ישראל במלחמה לבנון האחרונה", אמרה.

מדובר, למעשה, בתביעה הראשונה המוגשת על-ידי נפגעי טרור נגד מערכת הבנקאות האירנית.

התובעים, בעלי אזרחות ישראלית, אמריקנית וקנדית, אשר קרוביהם נהרגו או הם עצמם נפגעו במלחמה, טוענים, כי הבנקים הנתבעים, הנשלטים על-ידי ממשלת אירן, סיפקו לחיזבאללה יותר מ-50 מיליון דולר בשנים שקדמו למלחמה, תוך כוונה מוצהרת לאפשר לחיזבאללה ירי על מטרות אמריקניות וישראליות. לדברי התובעים, חיזבאללה השתמש בכספים שהועברו על-ידי הבנקים האירניים לתכנון וביצוע ירי הטילים שהמטיר על ערי ישראל במהלך המלחמה.

עו"ד דרשן-לייטנר הסבירה כי הבנק המרכזי של אירן ובנק סדראת הינם צינורות כספים ראשיים מאירן לחיזבאללה.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.