מערכת COL | יום י"ח שבט ה׳תש״ע 02.02.2010

הפתעה בחב"ד: הרב ירוסלבסקי קורא להחרים את שטראוס

מזכיר בית-דין רבני חב"ד ורבה של קהילת חב"ד בנחלת הר-חב"ד, הרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי, קורא היום (שלישי) לחסידי חב"ד שלא להכניס את מוצרי 'שטראוס מהדרין', מהם הוסרה השגחתו של הרב משה-יהודה לייב לנדא, רב העיר בני-ברק - כך נודע ל-COL ● במכתב שנשלח היום לחסידי חב"ד בנחלת הר-חב"ד, קורא הרב ירוסלבסקי להחרים את המוצרים מהם הוסרה הכשרות ויותר מכך, קורא "שלא לשתף-פעולה עם המסייעים" ● ואיך מגיבים בשטראוס?  לסיפור המלאבפנים: הרב ירוסלסקי ל-COL - "ידוע כמה הרבי נלחם על הרב לנדא"
הפתעה בחב
הרב ירוסלבסקי על רקע מכתבו ולוגו שטראוס מהדרין ● צילום: ברלה שיינר, COL ● עיבוד: COL
מאת חיים ברון, כתב COL

מזכיר בית-דין רבני חב"ד ורבה של קהילת חב"ד בנחלת הר-חב"ד, הרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי, קורא היום (שלישי) לחסידי חב"ד שלא להכניס את מוצרי 'שטראוס מהדרין', מהם הוסרה השגחתו של הרב משה-יהודה לייב לנדא, רב העיר בני-ברק - כך נודע ל-COL.

במכתב שנשלח היום לחסידי חב"ד בנחלת הר-חב"ד, קורא הרב ירוסלבסקי להחרים את המוצרים ויותר מכך, קורא שלא לשתף-פעולה עם המסייעים. לא ברור למי התכוון הרב ירוסלבסקי.

לא להכניס ולא לסייע

וכך כותב הרב ירוסלבסקי: "ידוע לכל כמה הזהיר כ"ק רבינו ענין של השגת גבול, אפילו בחשש רחוק ביותר.

"למותר להאריך בטיב הידורי הכשרות של הגה"ח מוה"ר מי"ל לנדא מבני ברק שליט"א, ומסירות נפשו עד פרטי פרטים בכל נושא הקשור לכשרות והידור המוצרים שנותן עליהם הכשר ולמותר להאריך בכ"ז.

"לכן פונה אני בזה לא להכניס לשימוש בבית את מוצרי שטראוס למהדרין שהרב הסיר השגחתו, ולא לסייע ח"ו לאלו שסייעו בזה, וה' יצילנו משגיאות".

כזכור, כפי שדיווחנו בהרחבה, הגרמי"ל לנדא הסיר את אחריותו הכשרותית ממוצרי חברת שטראוס, להם העניק הכשר במשך שנים ארוכות.

חברת שטראוס הייתה מזוהה במשך שנים עם כשרותו המהודרת של הגרמי"ל לנדא, שחתימתו התנוססה מעל מוצרי החברה.

המשבר שגרם לפיצוץ

המשבר בין החברה לבד"ץ הרב לנדא, החל לפני חודשים רבים. הרקע לפיצוץ ביחסים, היה הכנסת הכשרו של הרב רובין, שהחל להעניק הכשר לחלק ממוצרי החברה.

מאז הכנסת ההכשר של הרב רובין, החלה מתיחות גדולה בין ועדת הכשרות של הרב לנדא לחברה. חברת שטראוס דרשה מהכשרו של הרב לנדא, לרדת בדרישות הכשרותיות.

לדבריהם, הכשרו של הרב רובין, נתן קולות מסוימות שלא ניתנו בהכשרו של הרב לנדא, ובחברה דרשו להשוות את תנאי נתינת הכשר, לחוקים אותם קבע הרב רובין.

משהודיע הרב לנדא, כי לא יהיה כל שינוי בכללים לנתינת ההכשר, החלה השותפות רבת השנים להיפרם. מים רבים עברו בנחלי הצפון השוצפים בימים אלו, עד שהוחלט להסיר באופן סופי את ההכשר.

ל-COL נודע כי בימים האחרונים פנו חסידי חב"ד רבים לשירות הצרכנים של שטראוס ומחו על הצעד. מעבר לתשובות לאקוניות, הם לא קיבלו דבר.

גם אנחנו פנינו לשירות הצרכנים. "המטרה שלנו הייתה לאחד את מוצרי המהדרין תחת רב אחד. הכשרות נשארה ברמה גבוהה", מסרה לנו מוקדנית.

יצויין, כי מדובר בצעד נדיר וחסר-תקדים של רב חב"די. הפעם הראשונה שהיה צעד דומה, היה לפני 20 שנה, אז החרימו חסידי חב"ד את מוצרי בעלזא, מהסיבות הידועות.

"אני יודע כמה הרבי לחם בשביל הרב לנדא", אמר בצהריים (שלישי) הרב ירוסלבסקי בשיחה עם COL. "ואני גם יודע כמה הרב לנדא עבד על הכשרות בשטראוס. לצערי, בגלל פוליטיקה הם פנו ללכת לכשרות אחרת. אנחנו, כחסידי חב"ד, צריכים לעצור את זה".

מה הניע את הרב להוציא את המכתב?

"ראיתי את המכתב של הרב לנדא בעיתון 'המודיע', בו הוא כתב שלצערו הוא צריך להוריד את ההכשר. זה הספיק בשבילי".

● ● ●

יש לכם מה לכתוב בנושא? אתם מוזמנים להביע את דעתכם באמצעות מערכת התגובות. תגובות נבחרות יפורסמו בידיעה נפרדת.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.