מערכת COL | יום י"ב שבט ה׳תש״ע 27.01.2010

סיפור שמיימי: תמונת הרבי מעיתון "מעריב" המתינה 23 שנים...

מי מאתנו לא שמע על סיפורי המופת של הבעש"ט הקדוש שכתב מכתבים שהפכו להיות אקטואליים עשר ועשרים שנה לאחר כתיבתם ● נדמה לנו כי סיפורים אלו הם נחלת העבר, אך מפעם לפעם נוכחים אנו לדעת שגם הבעש"ט שבדורנו ממשיך להפתיע במכתבים שנכתבו לפני עשרות שנים וכוונו לימינו אלה ● לידי COL התגלגל סיפור מדהים שהתרחש בימים אלו באילת לסיפור המלא
סיפור שמיימי: תמונת הרבי מעיתון
תגלית מופלאה, בקיר: ה"מכתב כללי" ותמונת הרבי מתוך עיתון "מעריב"
מאת כתב COL

מי מאתנו לא שמע על סיפורי המופת של הבעש"ט הקדוש שכתב מכתבים שהפכו להיות אקטואליים עשר ועשרים שנה לאחר כתיבתם, כמו הסיפור על המכתב מברודי וכהנה רבות.

בשמענו את אלה, נדמה לנו כי סיפורים אלו הם נחלת העבר, אך מפעם לפעם נוכחים אנו לדעת שגם הבעש"ט שבדורנו ממשיך להפתיע במכתבים שנכתבו לפני עשרות שנים וכוונו לימינו אלה.

סיפור דומה אירע לאחרונה באילת אותו שמענו מפי הרב שמעון אייזנבך שליח הרבי בעיר: לפני 17 שנים נפתח מעון חב"די לזאטוטי אילת בשכונה מרכזית בעיר. לאחר שחלפו שלוש שנים הסתבכה בעלת הדירה בחובות והדירה בה שכן המעון הוצעה למכירה אצל כונס נכסים.

חיפשנו בנרות דירה חלופית למעוננו אך ללא הועיל. הייתה זו התקופה שבה גאתה העליה מחבר העמים וכל דירה פנויה נחטפה כשהמחירים נוסקים לשמיים.

ימים ספורים לפני המועד האחרון הבנתי שאין לי ברירה אלא לרכוש את הדירה עצמה. פניתי איפוא לכמה מאנ"ש לעניין אותם ברכישת הדירה לטובת מוסדותינו באילת.

ברכתו הק' של הרבי שליוו אותנו על כל צעד ושעל פעלה את פעולתה ומצאנו במהירות שלשה שותפים שרכשו יחד את הדירה עבורנו.

במשך כחמש-עשרה שנה פעל המעון בהצלחה רבה ודרכו עברו מאות ילדים שספגו יידישקייט ותורה.

בשנה האחרונה הוחלט להעביר את המעון למקום רחב יותר ואת הדירה הנוכחית למכור. א' מאברכי אנ"ש ושמו ר' רוני פילוא החליט לקנות את הדירה אך הוא לא היה שלם בהחלטתו והוא החליט שהוא ישאל את הרבי.

ר' רוני שאל בדרכו שלו את הרבי האם לרכוש את הדירה או לא והתשובות שקיבל לא סיפקו אותו. הוא קיבל תשובות מעורפלות ולא ברורות בנושא. כיון שהרבי גם לא שלל את רכישת הדירה הוא החליט בסופו של דבר לרכוש את הדירה.

התמונה הציצה

לאחר שהדירה נקנתה בשעטומ"צ החליט ר' רוני לשפץ את הדירה משרשה. כמי שיש לו ידים ברוכות ומקצועיות החליף בעצמו את כל מערכות האינסטלציה, החשמל וכו' בדירה. מידי יום הוא היה מביא פועל סודני, כמוהו יש באילת לאלפים, והיה מדריך אותו מה עליו לעשות היום.

כשהגיעו לאיזור המטבח הורה ר' רוני לפועל הסודני לקלף את שכבת הטיח במקום אף בפינה מסויימת שהיתה נראית קצת מורכבת בגלל נקודות החשמל, ביקש ממנו לא לגעת באותו איזור. שם פעל ר' רוני לבדו.

כל אותם הימים בהם הוא משפץ את הדירה הוא מתלבט עדיין על רכישת הדירה האם עשה את הצעד הנכון בחייו, אולי לא, בכל זאת רכישת דירה היא צעד די משמעותי בחיים.

בעודו שובר חלקי טיח מהקיר הוא שם לב כי חלק קטן של עיתון מבצבץ מהקיר. מדובר בגזיר עיתון אותו הכניסו לקיר כדי למלאות חללים כנהוג אצל הטייחים. להפתעתו המרובה הוא רואה באותו פיסת עיתון את תמונתו של הרבי מחייכת אליו ומסביב ישנו מכתב בו נכתב על קדושת הבית היהודי.

ר' רוני הרגיש כי הנה הוא מקבל מהרבי תשובה לשאלתו ולשמחתו לא הייתה גבול. הוא חש שהרבי סוף כל סוף ענה לו בצורה ברורה לשאלתו.

למחרת תוך כדי שהוא ממשיך בעבודתו הוא מגלה שוב באחד החללים עיתון מגולגל ואם אתמול הוא היה מופתע לנוכח פיסת העיתון הקטנה שמצא הרי שעכשיו הוא עמד נדהם ממש.

בתוך העיתון המגולגל הוא רואה עמוד שלם של עיתון מעריב ובו מכתב כללי של הרבי לחודש שבט בו הרבי מרחיב בנושא ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם קדושת הבית היהודי והצורך להכניס בו מוטיבים יהודיים.

העיתון הוא מתשמ"ז, לפני 23 שנים. ר' רוני רץ עם העיתון אלי לבית-חב"ד להראות לי את התגלית המופלאה.

"הרבי ראה את התלבטותי הגדולה, וברוב חסדו הואיל לענות ולהניח את דעתי בענין רכישת הדירה", אומר לי בהתלהבות ר' רוני.

תוך כדי איחוי הקרעים של העיתון וסידורו מחדש אני מבחין בדבר נוסף מפליא לא פחות. באותה שנה הרבי חרג ממנהגו וכתב מכתב מיוחד לילדי ישראל ועל הצורך לקדש את חדרם על ידי הכנסת סידור וקופת צדקה לחדרם וכו'.

המכתב הזה לילדי ישראל אף הוא היה שמור בקיר המעון במשך עשרות שנים ובודאי מן השמים גלגלו את המכתב לילדי ישראל אל תוך כתלי המעון לאותם ילדים שהתחנכו בו שנים רבות.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.