מערכת COL | יום כ"ה טבת ה׳תש״ע 11.01.2010

מושב הפתיחה של הכינוס: השלוחים דרשו גיבוי מהרבנים

במושב פתיחה של כינוס השלוחים השנתי של מנהלי בתי חב"ד, נציגים ופעילים הפועלים במסגרת צעירי-אגודת-חב"ד הנערך בימים אלו במלון ניר עציון שלמרגלות הר הכרמל - אירחו השלוחים את חברי בית דין רבני חב"ד ואת חברי אגודת חסידי חב"ד וראשי מוסדות חב"ד ● במהלך הדיון, נערך דיון עירני בין השלוחים והרבנים בנושא אכיפת פסקי דין של בית הדין בכל הקשור להסגת גבול של גורמים שונים המפריעים לפעילות השלוחים ● מגיש: דיווח מלא, גלריית תמונות וקטע וידאו  לדיווח מלא   ● בפנים: בואו לצפות בתשובות הרבנים לשלוחים >>> 
מושב הפתיחה של הכינוס: השלוחים דרשו גיבוי מהרבנים
(צילומים: ברלה שיינר, COL)

שרון גושן, ניר עציון

במושב פתיחה של כינוס השלוחים השנתי של מנהלי בתי חב"ד, נציגים ופעילים הפועלים במסגרת צעירי-אגודת-חב"ד הנערך בימים אלו במלון ניר עציון שלמרגלות הר הכרמל - אירחו השלוחים את חברי בית דין רבני חב"ד ואת חברי אגודת חסידי חב"ד וראשי מוסדות חב"ד לדיון מיוחד במסגרתו פרסו האורחים את חזונם ואת התוכניות שלהם. השלוחים מצידם הציגו בפני האורחים את הצרכים המיוחדים של השלוחים וקהילותיהם.

מנהל אגף הסניפים בצעירי חב"ד הרב נפתלי ליפסקר הזמין את הרב ישראל ברוד להנחות את מושב הפתיחה החגיגי. בפתח המושב נשא "דבר מלכות" הרב אריק מלכיאלי מאירגון תורת חב"ד לבני הישיבות.

את שולחן הכבוד כיבדו: חברי בית הדין - הרב מנחם מענדל גלוכובסקי, הרב אברהם מיכאל הלפרין, והרב יוחנן גוראריה; יו"ר אגו"ח וצאגו"ח הרב יוסף יצחק אהרונוב, הרב יוסף יצחק חיטריק מנהל סמינר "בית חנה" בצפת, הרב יעקב ליברמן מנכ"ל רשת גני חב"ד, הרב יצחק גולדברג ראש ישיבת "תומכי תמימים" במגדל העמק, סמנכ"ל צאגו"ח הרב יוסף יצחק לבנהרץ, הרב נפתלי ליפסקר מנהל אגף הסניפים בצעירי-חב"ד, דובר חב"ד הרב מנחם ברוד, הרב זאב סלווין מנהל ישיבת "אור שמחה" הבוכרים, הרב אהרן דב הלפרין, ועוד.
       
בפתח המושב נשא דברים הרב יוסף יצחק חיטריק מנהל סמינר "בית חנה" בצפת דיבר על "חינוך לשליחות" בקרב בנות חב"ד ועל הצורך והחובה להטמיע בהם את השליחות. הוא הציע לשלוחים לארח תלמידות אצלם בשבתות דבר שמוסיף ותורם רבות לרצונם לצאת לשליחות לאחר חתונתן.

הרב יצחק גולדברג ראש ישיבת "תומכי תמימים" במגדל העמק קרא לשלוחים לשלוח מקורבים לישיבה לשבתות אותם מארגנים תלמידי הישיבה בעידוד ובברכת הנהלת הישיבה. הוא ציין כי ישנה גם אפשרות לשלוח בחורים ללימוד בחברותות מהלך ימות השבוע עם בחורי הישיבה המחכים לכך ומוכנים להשקיע מזמנם ללימוד עם מקורבים בכל מקצועות התורה.

במהלך המושב, הוזמנו השלוחים להציג שאלות בפני האורחים שזכו לתשובות ארוכות ומפורטות. הרב זאב סלווין מנהל ישיבת "אור שמחה" הבוכרים דיבר על כוונת ומטרת השליחות: לחנך ילדים ולשלוח עוד ילדים למוסדות תורניים וחסידיים. הוא ציין כי השלוחים הראשונים ששלח הרבי היו שלוחי-חינוך במסגרת "המרכז לעניני חינוך", וקרא לשלוחים להגביר רישום ילדים למוסדות חינוך תורניים, וכן למוסדות "אור שמחה" בכפר-חב"ד הזוכים לתשבוחות רבים מכל גורמי החינוך והרווחה בישראל. הוא סיפר על הרבי שהמחיש כיצד הרבי התייחס ודאג לרווחתם של תלמידים צעירים.

סגן מזכיר בית דין רבני חב"ד ורב קהילת חב"ד ברחובות הרב מנחם מענדל גלוכובסקי דיבר על השימוש הרב כיום בטכנולוגיה ועל הסכנה הטמונה בהתמכרות לשימוש בה. הוא ציין כי אמנם השלוחים עושים שימוש רב בכלים שונים לצורך הפצת היהדות אך קרא לשמור על גבולות, לשמור על עצמנו, ועל הבתים שלנו. בהמשך, סיפר הרב גלוכובסקי על ימי העיון של ועד ההשתלמויות של בית דין רבני חב"ד שננעלו השבוע בהצלחה, וסיפר כי בית הדין מתכנן לקיים שני קורסים בנושא יחסי עובד-מעביד.

דברי ברכה נשאו גם הרב אברהם מיכאל הלפרין חבר בי"ד רבני חב"ד ורב שכונת הגבעה הצרפתית בירושלים שבירך את השלוחים ועודד אותם בשליחותם, וחבר בית הדין ורבה של חולון הרב יוחנן גוראריה שקרא למתאספים להתחזק בדברים הנצרכים לשלוחים.

בשלב זה של הדיון נערך דיון עירני בין השלוחים והרב גלוכובסקי בנושא אכיפת פסקי דין של בית הדין בכל הקשור להסגת גבול של גורמים שונים המפריעים לפעילות השלוחים. בשמם של השלוחים נשאו דברים: השליח בדימונה הרב ישראל גליס, השליח בקריית טבעון הרב מנשה אלטהויז, השליח בבורסת היהלומים הרב חגי הלוי, והשליח בכפר סבא הרב יוסי ליפקין.

השלוחים ציינו כי הם מגבים ומעריכים את בית הדין ומצפים לקבל גיבוי ותמיכה מפעילות גורמים שונים בעיר. הרב גלוכובסקי השיב כי ישנם לצערנו יהודים מקרבנו שלא מתביישים לסרב להופיע בפני בית הדין ובשל כך קשה לאכוף לפעמים פסקי דין והחלטות נגדם.

צוות COL בכינוס ימשיך לדווח.

לצפייה בוידאו לחצו על כפתור ההפעלה או על האופצייה הנוספת:
לא מצליחים לצפות? לחצו כאן
(להורדה)

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.