מערכת COL | יום ז' טבת ה׳תש״ע 24.12.2009

מערכת התגובות של COL יוצאת לדרך חדשה

לאחר לבטים של שבועות ארוכים, הוחלט במערכת מרכז התקשורת החב"די - COL, על שינוי דרמטי במערכת התגובות ● השינוי יתבצע החל מהחודש הבא ● לקחנו בחשבון את האפשרות שכמות התגובות תרד בתחילה בצורה משמעותית, אך בבחירה בין האפשרות לכמות תגובות גדולה ובעייתית ולבין כמות תגובות מעטה יותר ואחראית, אנו בוחרים באפשרות השנייה - בברכת רבנים ומשפיעים ● בפנים: כל הפרטים על המהפכה באינטרנט החב"די לסיפור המלאיש לכם מה להגיד בנושא? הייתם מנסחים זאת אחרת? ספרו לנו >>>
מערכת התגובות של COL יוצאת לדרך חדשה

מאת מערכת COL

701,332.

מספר משמעויות יש למספר הזה: אמצעי קשר בין חסידים, דיונים בנושאי הלכה והשקפה, איחולי שמחה לבני משפחה וידידים, ולהבדיל מכתבי תנחומים, הארות ובקשות ומילות עידוד ושבח למעשי שליחות, לימוד ומבצעים.

אתם וודאי תוהים במה מדובר...

זה היה מספר התגובות שנכתבו על-ידכם בשמונה שנים האחרונות ל-51970 ידיעות שפורסמו במרכז התקשורת החב"די - COL משנת תשס"ג ועד אמצע תש"ע (נתוני התגובות בשלוש השנים, לפני תשס"ג, אינן שמורות).

התגובות היו ספורות כשפרצנו לרשת לפני שבע שנים (גם הידיעות והתמונות היו מועטות בזמנו), ועם הזמן הם הפכו לחלק בלתי-נפרד מחיי האתר, כאילו ניהלו חיים תוססים משלהם.

למען האמת, לפעמים ניתנה יותר חשיבות לתגובות מאשר לכתבה עצמה...

כל-כך הכרחיות נעשו התגובות - לא רק אצלינו אלא גם באתרי החדשות הכלליים - כך שה"ניו-יורק טיימס" ציטט מחקר אקדמי שטען כי התגובות הן בשר מבשרה של עיתונות האינטרנט, ממש כמו שתמונות הן חלק אינטגרלי מעיתון או מגזין מודפס.

אך מהיום אנחנו מפסיקים כל זאת. הגיע הזמן לעשות סדר.

מערכת הסינון

מערכת הסינון של התגובות פועלת ללא הפסקה וגוזלת זמן יקר. בין כל הטוב, מתרבים הגולשים שיודעים להשחיל "עקיצה" ליריביהם, או ילדים ונערים שמשגרים תגובות שטותיות ומזלזלות.

נוכל לספר לכם שקרוב לחצי מכמות התגובות שנשלחות למערכת אינן ראויות לפרסום לפי הכללים שקבענו לעצמינו ואנו פועלים בזריזות כשמתקבל דיווח על תגובה לא נאותה.

מזה זמן, מערכת התגובות של COL הפכה לסוג של ראי וירטואלי של ליובאוויטש: ראשי קהילות, אנשי תקשורת, מקורבים ואפילו הילדים שלנו רואים בתגובות השתקפות של הלך הרוח בחב"ד - מטוב ועד רע.

לא-פעם, אנו מוצאים את עצמנו, חברי המערכת, מתווכחים לגבי אישור תגובה כזו או אחרת. ישנם המצדדים 'בחופש הדעה' (בגבולות הטעם הטוב) וישנם הסוברים כי קיימת חובת המחאה על רעה שניתן לתקן.

● ● ●

התלבטנו רבות בשבועות האחרונים, שקלנו את כל האפשרויות - וההחלטה הייתה בלתי-נמנעת: החל מראש-חודש שבט, רק המנויים ל"דרכון החב"די" יוכלו לכתוב תגובות.

לקחנו בחשבון את האפשרות שכמות התגובות תרד בתחילה בצורה משמעותית, אך בבחירה בין האפשרות לכמות תגובות גדולה ובעייתית ולבין כמות תגובות מעטה יותר ואחראית, אנו בוחרים באפשרות השנייה - בברכת רבנים ומשפיעים.

כל מנוי ל"דרכון החב"די", בוחר לעצמו שם משתמש וסיסמה במערכת הרישום החסויה (כל הסיסמאות מוצפנות בהצפנה חד-כיוונית).

התגובות יוצגו לכל, אולם הכתיבה תינתן רק למנויים (אף שהתגובה תופיע ללא שם משתמש).

נדגיש, כי בכתבות מסויימות בלבד, נשחרר את אופציית כתיבת תגובה לכל הגולשים (כמו למשל בידיעות אבל, ל"ע) ובמקביל - בכתבות רגישות או מאמרי דעה נוקבים רק מנויים יוכלו לראות את התגובות.

● ● ●

מעל 5,000 גולשים נרשמו, נכון להיום, ל"דרכון החב"די".

למנויים זמינות אופציות מגוונות, כמו קבלת ניוזלטר שבועי ובו כל הכותרות המרכזיות מ-COL, יצירת לוח-אירועים אישי ואפשרות פרסום בלוגים במדור "תוכן גולשים".

בהמשך, יתרחבו האופציות למנויי "הדרכון החב"די", עליהם נדווח בהמשך.

אנו תקווה, כי צעד זה, יהיה המשך פורה לקשר העמוק של האתר עם הקהילה החב"דית ברחבי הארץ והעולם ושנזכה לדווח בשורות טובות יחד עם ביאת גואל צדק.

הבהרה: צעד זה הוא נסיוני - וייתכנו שינויים נוספים על-פי שיקולי המערכת.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.