מערכת COL | יום כ"ט כסלו ה׳תש״ע 16.12.2009

נס החנוכה של הפצוע ממודיעין: סיפור של סגירת מעגל

בחנוכה לפני ארבע שנים לא האמינו משה ושרה זיכרמן כי בנם דרור יזכה יום אחד לעמוד על רגליו ולהדליק את הנר החמישי של חנוכה. הוא היה אז פצוע אנוש. ברגע הקשה הציע הרב מנחם קוטנר לאביו להדליק נרות חנוכה לחד מיטת חוליו ● הנס אכן קרה, ואמש (שלישי) הגיע דרור לבית צעירי חב"ד בכפר-חב"ד לחגוג מסיבת חנוכה מיוחדת עם קבוצת פצועי צה"ל ● אחד הפצועים, גרי אלפמון מנתניה שהאזין לסיפור אמר כי ברצונו לסגור את המעגל ולספר את המשך הסיפור...  לסיפור המלא
נס החנוכה של הפצוע ממודיעין: סיפור של סגירת מעגל
דרור זיכרמן שנפצע אנושות מדליק נר חנוכה עם חב"ד, אמש. למעלה: אביו מדליק נר לפני 6 שנים

שרון גושן

בחנוכה לפני ארבע שנים לא האמינו משה ושרה זיכרמן כי בנם דרור יזכה יום אחד לעמוד על רגליו ולהדליק את הנר החמישי של חנוכה. הוא היה אז פצוע אנוש, בפגיעה שהוגדרה רב-מערכתית, ואיבד כמויות דם גדולות.

דרור, תושב מודיעין, היה חייל בכוח שנשלח באותו יום כדי לעצור מכונית שיצאה מג'נין לכיוון כפר-סבא, ועל-פי מידע מודיעיני היה בה מחבל נושא חגורת נפץ, שנשלח להתאבד בקניון מלא ילדים. הכוח הציב מחסום פתע בציר התנועה היוצא מהעיר, ובדקו את כלי-הרכב. מונית שהסיעה שישה אנשים עוררה את חשדם. מפקד הכוח, אורי בינמו הי"ד, ניגש אל המונית והורה לנושאיה לצאת ממנה. בשלב הזה הפעיל המחבל המתאבד את חגורת הנפץ. בינמו נהרג במקום ודרור נפצע אנושות והוטס למרכז הרפואי הילל יפה בחדרה.

עם היוודע דבר הפיגוע יצא מיד הרב מנחם קוטנר, נציג מטה צעירי חב"ד למען נפגעי הטרור, למרכז הרפואי הילל יפה כדי להיות עם בני המשפחה בשעה הקשה. הוא פגש את הוריו של דרור כואבים ושבורים, וניסה לחזק את רוחם. דרור היה בחדר הניתוח, ומפעם לפעם יצאו הרופאים ודיווחו כי מצבו נואש, וכי הם נלחמים בכל כוחם כדי להציל את חייו. הם דיווחו בין השאר כי נאלצו לתת לו עשרים מנות דם, בגלל הדימומים הרבים.

ברגע הקשה הזה אמר הרב קוטנר להורים, כי חנוכה זה חג של ניסים ואסור לאבד את האמונה. הוא הציע לאב להדליק נרות חנוכה ולהתפלל שמי שעשה ניסים לאבותינו, יחולל את הנס גם בעבור דרור הפצוע. האב בירך את הברכות והדליק את הנרות, והמשפחה כולה הצטרפה לשירת 'הנרות הללו' ו'מעוז צור', מתוך תפילה גדולה


                       אביו של דרור מדליק נרות בבית הרפואה לפני 4 שנים
 
הנס אכן קרה. אחרי כמה ימים של ריחוף בין חיים ומוות יצא דרור מכלל סכנה. מצבו השתפר והלך. הוא עבר תהליך שיקום ממושך, ובשנה האחרונה אף השתתף במשלחת הפצועים שארגנו צעירי חב"ד למסע סקי-שיקומי באספן שבקולורדו.

ביום שלישי השבוע, נר חמישי של חנוכה, בא דרור לבית צעירי חב"ד בכפר-חב"ד לחגוג מסיבת חנוכה מיוחדת עם קבוצת פצועי צה"ל. עשרות פצועים קשה, שעברו דרך ארוכה בתהליך השיקום, תוך ליווי רצוף והדוק של צעירי חב"ד, באו לשמוח יחד בשמחת החג.

הרב קוטנר הזמין את דרור להדליק את הנרות, וסיפר לנוכחים את סיפורו המופלא.
 

                          דרור מדליק את החנוכייה עם הרב קוטנר, אמש בכפר-חב"ד. נס רפואי
 
כשסיים לספר את הסיפור קם אחד הפצועים, גרי אלפמון מנתניה, שהגיע לאירוע עם אשתו וילדיו, ואמר כי ברצונו לסגור את המעגל ולספר את המשך הסיפור.

"חמישה שבועות אחרי פציעתו של דרור, יצא כוח מיוחד של הימ"מ לג'נין, כדי ללכוד את ראש חוליית הטרור ששיגר את אותו מחבל מתאבד", סיפר גרי לנוכחים. "חוליית הטרור הזאת אחראית להרבה מעשי רצח, ובהן פיגוע התופת במלון פארק בנתניה. הייתי בכוח שיצא למשימה. שם התפתח קרב קשה, ובמהלכו חוסלו רב-המחבלים ומחבל שהיה עמו. אני נפצעתי קשה בראשי, ועברתי תקופת שיקום לא קלה. אבל אני שמח שהצלחנו לחסל את חוליית המרצחים שפגעה בדרור ובהרבה יהודים נוספים. לכן אני נרגש מאוד לעמוד כאן עכשיו ולראות איך נסגרים המעגלים".

קבוצת הפצועים הגיבה במחיאות כפיים סוערות. דרור וגרי התחבקו בהתרגשות, ולאחר מכן בירך דרור את נרות החנוכה והדליק את הנר החמישי.


                  גרי אלפמון מנתניה מדליק אמש נר חנוכה בכפר-חב"ד

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.