מערכת COL | יום כ"ח חשוון ה׳תש״ע 15.11.2009

עוצמת השליחות ב'בנקעט' החגיגי ● דיווח מלא ותמונות

שלוחי חב"ד מכל רחבי העולם זכו לערב הצדעה חגיגי ורב רושם במעמד שנעל את הוועידה השנתית העולמית של השלוחים. האולם הענק היה מלא עד אפס מקום בשלוחים, ידידים ותומכים שבאו להצדיע למפעל השליחות של הרבי ולעמוד מקרוב אחר התפתחות מוסדות חב"ד בעולם ● האירוע עמד בצל דמותם האצילית של הרב גבי ורבקי הולצברג הי"ד שלוחי חב"ד במומבאי שנרצחו בפיגוע אכזרי יחד עם אורחיהם ● כמידי שנה, COL העביר את האירוע בשידור-חי ● שליחי COL לכינוס שרון גושן ומאיר דהן מגישים: דיווח מלא וגלריית תמונות  צפו בגלרייה ראשונה ובדיווח מלא   בפנים: דיווח מהבנקעט ותמונות מהמעמד החגיגי >>>
עוצמת השליחות ב'בנקעט' החגיגי ● דיווח מלא ותמונות
הבנקעט החגיגי ● צילום: מאיר דהן, COL
שרון גושן שליח COL לכינוס
צילום: מאיר דהן צלם COL בכינוס

עוצמה של שליחות בבנקאט החגיגי של כינוס השלוחים העולמי שנערך הלילה באולם "ארמורי" בקראון הייטס שעמד בסימן "ופרצת ימה וקדמה וצפונה ונגבה" בשנת ה-60 לנשיאות הרבי.

אבטחת חסרת תקדים שטרם נראתה כמוה נראתה היום בכניסה למתחם הבנקאט בפאתי שכונת קראון הייטס. מזג האוויר הנעים הביא את אלפי השלוחים לצעוד רגלית ברחבי השכונה לעבר האולם שם נאלצו השלוחים לעבור שני מעגלי אבטחה ונדרשו להציג את התג עם התמונה וכן תעודת מזהה. לאחר מכן, עברו השלוחים בגלאי אבטחה עד שהגיעו לאולם הלובי בפאתי האולם הגדול.

קצת אחרי השעה 5:30 בערב נפתח ערב ההצדעה המרשים בו השתתפו כ-4,000 שלוחי חב"ד מרחבי תבל ותומכיהם בסרט וידאו הסוקר את 60 שנות הנשיאות של הרבי החל מתש"י ופטירת כ"ק אדמו"ר הריי"צ נ"ע, דרך ששת העשורים והפעילויות הרבות שיזם ועורר בהם הרבי, עד ימינו אלו.

יו"ר הכינוס הרב משה קוטלרסקי נשא דברי פתיחה והזכיר את השנה האחרונה שהיתה קשה במיוחד עבור כלל השלוחים, החל מהפיגוע הקשה בבית חב"ד במומביי בו נרצחו זוג השלוחים הרב גבריאל נח ורבקה הולצברג הי"ד ועימם ארבעה יהודים נוספים, וכלה במצב הכלכלי הקשה שפקד את העולם. "אני יכול להבטיח לכם כי המצב הכלכלי לא פגע בפעילות העניפה של השלוחים ולא חלה ירידה חלילה במפעל השליחות".

את הבמה הוזמנו השלוחים הרב אפרים סימון מניו גר'זי והרב צבי ריבקין מבגלור שבהודו לקרוא את פרקי התהילים של הרבי והרבנית נ"ע. בין לבין, הנעימו את הערב בפרקי שירה וזמרה ר' יוני שלמה כשהוא מלווה בתזמורת מרשימה.

דבר תורה נשא הרב אריה סופרין מאנגליה שקיבל לאחרונה את אות מלכת אנגליה על פועלו למען הקהילה. הוא חזר על שיחה מהרבי בפרשת השבוע, וקרא לשלוחים שלא לאבד את ההתמקדות במה שהרבי הורה לנו: להכין את העולם כולו לקבלת פני משיח.

"אתם הגיבורים שלי"

ד"ר דוד לוקינס נשא את הנאום המרכזי של הערב. לוקינס שכיהן כיועץ בכיר במשך 20 שנה של הסנטור דניאל פטריק, עמד בקשרים חמים עם הרבי. הוא ציין בפתח דבריו כי לא תיארו לו מספיק את הכח והאווירה המחשמלת שיש באוויר באולם הגדול בעת הבנקאט וכי הוא מרגיש שהוא עומד על "כתפיים של גיבורים – השלוחים". הוא סיפר סיפורים רבים על קשריו עם הרבי ברבות השנים.

הוא גילה כי חסידיו של כ"ק אדמו"ר הצמח צדק נ"ע הצילו ממוות רוחני את הסבא-רבא שלו. "כל הדברים שעשו אדמו"רי חב"ד היו רק הכנה לדברים שהרבי פעל בעולם באמצעות השלוחים. אתם הגיבורים שלי בגלל מעשי החסד והעזרה לזולת שאתם עושים ברחבי תבל", קרא בהתרגשות. עוד סיפר על ההשפעה הגדולה שהיתה לכ"ק אדמו"ר הריי"צ נ"ע על אביו בעת שהיה נער בתיכון.

"הרבי לימד אותנו איך להתייחס לכל יהודי מבלי להדביק להם תוויות ומבלי להתייחס לדעותיהם, וכל מה שאתם עושים לא יכול להתקיים בלי התומכים שלכם. הרבי נתן את החזון לשלוחים שנותנים אנרגיה ומסירות בלי הפסקה, והתומכים נותנים את הדלק בכדי לממש את הדברים", אמר.

בשלב זה הוקרנו על מסכי הענק סרט מרגש מחיי השלוחים הרב גבריאל נח ורבקי הולצברג הי"ד שנרצחו בבית חב"ד לפני כשנה. הסרט לא הותיר עין יבשה באולם הגדול. בוידאו, מדבר הרב הולצברג על האמונה בה' ורעייתו מספרת על הווי השליחות. "לא משעמם כאן. אם אני רואה בחור מניח תפילין, או אישה מבוגרת מדליקה נרות, זה מהות השליחות שלנו".

צעירי השלוחים ריגשו את קהל השלוחים הגדול כאשר נכנסו לאולם הגדול כשפנסים מוארים בידיהם, התפזרו באולם הגדול והניחו על כל שולחן פנס דולק, בה בעת שחבריהם נעמדו על הבמה הגדולה ושרו שירים. על המסכים הוקרן סרט וידאו מילדי השלוחים בעולם המספרים על הזכות שנפלה בחלקם בהיותם השלוחים של הרבי.

סרט וידאו "הגדרת המשימה" בשליחות הוקרן על גבי המסכים הגדולים. בסרט שזורים דברי הרבי בהתוועדות על הפנסאים המאירים את העולם, בשילוב דברים משלוחים בשפות שונות בנושא.

מצדיעים לגבי ולרבקי הי"ד

לפני תחילת המעמד המסורתי של ה'ראל-קול' - במהלכו מוקראים שמות המדינות בהם פועלים שליחי חב"ד, ביקש מנחה הכינוס הרב משה קוטלרסקי להודות לנגיד יקותיאל יהודה רהאר על תמיכתו הרבה בשלוחים. הקהל הרב נעמד על רגליו והריע לו ממושכות.

רגע מרגש במיוחד היה בעת שהרב קוטלרסקי הזכיר את השלוחים בהודו שנרצחו והמצלמות התמקדו ברב שמעון רוזנברג וברב נחמן הולצברג שנכחו באולם הגדול. הקהל קם על רגליו והריע גם להם.

כעת החל מעמד ה"ראל קאל": מסין, וייטנאם, דרום-קוריאה, מרוקו, יפן, מרוקו, ארה"ב, ישראל, פולניה, לטביה, רומניה, פרו, סרביה, צרפת, ארגנטינה ועוד. ה'ראל קאל' מלווה בתמונות ומצגת על הפעילות במקום ותמונות השליח ובני משפחתו. בעת שהזכיר הרב קוטלרסקי את השלוחים בארץ ישראל נעמד שוב הקהל ולקול שירת "עוצו עצר ותופר" מחא כפיים ועודד את השלוחים בישראל. לתשואות זכה גם ר' לב לבייב התומך בשלוחים בחבר העמים. 

בהמשך פנה הרב קוטלרסקי והזמין את השלוחים שנשלחו בתקופות שנים מסויימות לעמוד על רגליהם, החל משנות ה-40 ועד שנת 2004. כעת ביקש הרב קוטלרסקי מהשלוחים שיצאו מאז שנת תשנ"ד ועד הים לעמוד על רגליהם. בשנים אלו יצאו בשליחות מאות אברכים צעירים הנעמדים על רגליהם וזוכים למחיאות כפיים ולעידוד מהקהל. בסיום, פוצח הקהל בריקודי שמחה הנמשכים שעה ארוכה.

לאחר אתנחתא קלה שנוצלה לחלוקת המנה העיקרית בערב, כבו האורות באולם הגדול ונפתח חלקו השני של האירוע. הרב קוטלרסקי הזכיר את השלוחים שנפטרו בשנה האחרונה.

להתמקד בדברים הקטנים

את המשא המרכזי הוזמן לשאת הרב יהודה שם טוב השליח בבוקס קאונטי, פנסילביה בנושא הערב: "ופרצת ימה וקדמה צפונה ונגבה". הוא ציין את חמשת הימים הנפלאים שחוו השלוחים בכינוס השלוחים אך השאלה כעת עם מה אנחנו חוזרים כעת למקומות שליחותנו. הרב שם טוב ציין כי לפעמים מרוב פרויקטים גדולים ונעלים שוכחים מהדברים הקטנים וכי עלינו לדעת להקשיב לכל יהודי ולהיות איתו בכל עת. "אנו צריכים לדעת שעל מעשה שאנו עושים פועל על כל העולם כולו", אמר, וציין את המעשים הטובים הרבים שפעלו השלוחים הרב גבריאל ורבקה הולצברג הי"ד.

הוא סיפר על צעיר יהודי בשם מייקל שהיו לו שיחות רבות עימו ביהדות ושבחר להעלות ארצה ולהתנדב לשירות בצה"ל. במלחמת לבנון השנייה הוא נהרג, וכעבור מספר ימים התקשר לרב שם טוב חייל מהפלוגה של מייקל ואמר לו כי מייקל סיפר לו על השיחות הארוכות שהיו לו ביהדות עם הרב שם טוב. "אני רוצה להמשיך את השיחות שהיו לך עם חברי מייקל", אמר לרב שם טוב. אביו של מייקל שנכח באולם זכה למחיאות כפיים נרגשות מהקהל.

בתום נאומו של הרב שם טוב הוקרן סרט חדש של JEM ובו מספרים שלוחים ומקורביהם על הקשר הנפלא ביניהם וכיצד השלוחים השפיעו עליהם להיות יהודים יותר טובים ולקיים תורה ומצוות.

בתום הערב, הודה הרב קוטלרסקי למשטרת ניו יורק על האבטחה הרבה סביב הערב, והערב ננעל בשבע ברכות לחתן צעיר – בנו של אחד השלוחים, כשבברכה מכובד גם הנגיד הרב יקותיאל ראהר.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.