מערכת COL | יום כ"ח חשוון ה׳תש״ע 15.11.2009

הרב קרינסקי גילה במושב המרכזי: ישנם התראות על בתי-חב"ד

אלפי שלוחים גדשו במוצאי שבת את אולם "רוזא" בקמפוס "בית רבקה" למושב המרכזי של כינוס השלוחים העולמי ● יו"ר אגו"ח וצאגו"ח בארץ הקודש הרב יוסף יצחק אהרונוב דיבר על שנת "ופרצת" וסיפר על מהפכת השלוחים בישראל, והשליח בברזיל הרב שבתי אלפרן סיפר על השיעור שפעל על הבחור הצעיר שבזכות כך הפך לשליח ● השליח בקריית אתא הרב חיים שלום דיסקין קרא לשלוחים לעשות כלי כדי שנוכל לקבל את השפע והברכה מהרבי ● יו"ר ה"מרכז" הרב חיים יהודה קרינסקי סיפר כי נמשכות ההתראות כנגד בתי חב"ד בעולם, ויו"ר אגו"ח העולמי הרב אברהם שם טוב דיבר על הנבואות של הרבי המתגשמות כיום ● שליחי COL לכינוס השלוחים: שרון גושן ומאיר דהן מגישים: דיווח מלא וגלריית תמונות  לסיפור המלא   
הרב קרינסקי גילה במושב המרכזי: ישנם התראות על בתי-חב
חלק מקהל האלפים הערב במושב המרכזי ● צילומים: מאיר דהן, צלם COL לכינוס

שרון גושן, שליח COL לכינוס

אלפי שלוחים גדשו במוצאי שבת את 'אולם רוזא' בקמפוס 'בית רבקה' למושב המרכזי של כינוס השלוחים העולמי.

את המושב פתח המנחה השליח באילינוי הרב דניאל מוסקוביץ ובפתחו צפה הקהל בקטע וידאו נדיר שטרם פורסם מיחידות לגבירים ב-770 במהלכה יעץ הרבי ליהודי כיצד להתמודד עם בעיות בחינוך שיש לו עם ילדיו וכיצד להחדיר בהם יהדות. בתום הוידאו הוקרן מאמר חסידות "פדה בשלום" שאמר הרבי בהתוועדות ב-770.

יו"ר אגודת חסידי חב"ד ויו"ר צעירי אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש הרב יוסף יצחק אהרונוב דיבר על שנת "ופרצת" ותיאר כיצד החלה עבודת השלוחים בארץ ישראל לפני עשרות שנים עד למהפכה שחוללו השלוחים הפועלים בכל רחבי הארץ.

הוא סיפר על מענה שקיבלו צעירי חב"ד מהרבי בשנת תשמ"ט לאחר דו"ח מפורט ששלחו לרבי על פעילות של 12 חודש. הרבי דרש להוסיף עוד ועוד ולא להסתפק במה שיש. "זו השאיפה שצריכה להיות לכל שליח להוסיף עוד ועוד שלוחים ושכל שליח יעשה עוד שליח עד שנכבוש את העולם ונביא את המשיח". הרב אהרונוב ציין כי כיום פועלים בישראל חמש מאות שלוחים וכן מאות שלוחים נוספים בשדה החינוך.

השיעור שפעל על היהודי שהפך לשליח

השליח בברזיל הרב שבתי אלפרן סיפר כי במהלך 49 שנות פעילותו בברזיל הוא נתקל בסיפורים רבים אך ביקש לספר על אחד מהם. הוא סיפר על בחור צעיר שהרבה להשתתף בשיעורי חסידות והרבה "להציק" בשאלות רבות, עד שניאות להיכנס לבית חב"ד, דבר שפעל עליו במאוד עד שנהיה שליח מצליח. "אני מבקש להציג בפניכם את השליח הרב שלמה לוי", קרא בהתרגשות הרב אלפרן וקהל האלפים נעמד על רגליו והריע לו ממושכות.

הרב אלפרן הזכיר גם את דברי דוד המלך ע"ה בתהילים: "שמרה נפשי כי חסיד אני" שאינו מובן מדוע דווקא החסיד צריך לבקש כזאת ברכה מהקב"ה. "הסיבה היא פשוטה: חסיד נוטל על עצמו סיכונים רבים בחייו שלכן זקוק הוא לשמירה מיוחדת", סיים הרב אלפרן.

האורות כבים, ועל המסך הגדול הוצג סרט חדש "משליח לשליח" במסגרת "קמפיין משיח" על האמונה של יהודים בביאת במשיח, ועל השיחות הרבות שהרבי הקדיש לנושא שהיא העבודה היחידה שנותרה בעולם "להכין את העולם כולו לקבלת פני משיח צדקנו". בסרט שולבו דברים נוקבים מהרבי על הצורך לפעול בנושא מתוך שליחות מיוחדת.

השליח בקריית אתא הרב חיים שלום דיסקין קרא לשלוחים לעשות כלי כדי שנוכל לקבל את השפע והברכה מהרבי. הוא סיפר כי בשנת תשמ"ט בעת שהכריז הרבי על "שנת הבניין" החליטו בקהילה בקריית אתא להניח אבן הפינה בבניין אותו שכרו ל-5 שנים בלבד... יהודים בעיר לא הבינו איך עושים הנחת אבן הפינה בבניין שלא שלך, אבל ב"ה בתוך מספר שנים השטח כבר היה שייך לחב"ד בעיר, ובתוך פחות מעשר שנים עמד שם בית 770...

הוא סיפר מספר סיפורים שאפיינו את היחס המיוחד של הרבי לילדים וכיצד עלינו ללמוד מכך. הוא קרא לשלוחים לעשות דברים "במעשה בפועל" כפי שהרבי עורר ותבע תמיד מהשלוחים ולא להסתפק בתוכניות ובדיבורים. "הרבי רוצה שנביא עוד ועוד יהודים לרבי ולקרב עוד נשמות ליהדות", סיים הרב דיסקין.

ממשיכים לקבל התראות נגד בתי חב"ד בעולם

יו"ר המרכז לעניני חינוך הרב חיים יהודה קרינסקי פתח בדברים על רצח השלוחים הקדושים הרב גבריאל ורבקה הולצברג הי"ד שנטבחו בבית חב"ד במומביי יחד עם עוד ארבעה יהודים. הוא דיבר על אבטחת בתי חב"ד בעולם בעקבות הרצחני. הוא סיפר כי המרכז לעניני חינוך עומד בקשר מתמיד עם גורמי ביטחון בארה"ב ומחוצה לה במטרה להגן על מרכזי בתי חב"ד ברחבי תבל, ומקבל עדכונים שוטפים על התראות כנגד בתי חב"ד המועברות בהקדם לשלוחים. הרב קרינסקי סיפר כי ביום הראשון של הכינוס נערכו סדנאות שעסקו באבטחת בתי חב"ד עם גורמי ביטחון שונים.

הוא סיפר על ספרי הרבי שנמצאים עדיין בשבי ברוסיה, וסיפר בשנת תשל"ב הגיע המידע הראשון למזכירות שספרים מספריית חב"ד נמצאים במוזיאון בוארשה. הוא סיפר על הוראות שקיבלו מהרבי כיצד לגאול את הספרים דבר שארך חמש שנים. הוא עידכן את השלוחים כי בימים אלו מתנהל מאבק להשבת הספרים מרוסיה והשלוחים נקראים להעתיר תפילה להצלחת המאבק.

בסיום, קרא הרב קרינסקי לצאת בתנופה מיוחדת במבצע חנוכה, וקרא לשלוחים הנתקלים בבעיות בהצבת חנוכיות מרכזיות לעדכן את "המרכז לעניני חינוך" ולקבל הנחיות בנושא.

יו"ר אגודת חסידי חב"ד העולמית הרב אברהם שם טוב דיבר על תקנת לימוד הרמב"ם בכל מסלולי הלימוד שייסד הרבי ועל הכוונה לצאת במבצע גדול להתעוררות אנ"ש והשלוחים בעולם. הוא הזכיר את היחידות המפורסמת שהיתה לחברי אגודת חסידי חב"ד העולמית בשנת תשמ"ט ועל ההנחיות הברורות והמגוונות שקיבלו מהרבי.

הרב שם טוב קרא לשלוחים לקשר יהודים לרבי. "יש לנו את היכולת והצורך לקשר לרבי כל יהודי שיש לנו קשר איתנו, ובכך גם להשפיע עלינו". הוא הזכיר את הנבואות של הרבי שכיום רואים את הדברים מתחרשים בפועל, הן במלחמה של הרבי בנושא "שלימות הארץ" והן בנושא "מיהו יהודי". השבוע, בית המשפט העליון באנגליה דן בנושא והדבר גרם לתהודה גדולה שבכל העולם התעניינו בו. "הבעיה של "מיהו יהודי" עלתה לכותרות והפכה לבעיה כלל עולמית. העולם התחיל להבין שהדרך של חב"ד צודקת, והדברים שהרבי לחם פועלים בכל העולם", אמר הרב שם טוב.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.