מערכת COL | יום ט"ו חשוון ה׳תש״ע 02.11.2009

שלוחי חב"ד בתל אביב התכנסו

תגיות: תל אביב
כ-30 שלוחי חב"ד הפועלים בעיר תל אביב התכנסו במוצאי-שבת פרשת "לך לך" לכינוס שלוחים השנתי ● לצד דברי ההתעוררות והאימרות החסידיות, הועלו לדיון פומבי כמה מהנושאים העומדים על הפרק. ביניהם: הפקת אלבום מהודר משותף של כל מוסדות ובתי חב"ד בעיר, ייזום סמינרים יוקרתיים למקורבים ותורמים מכל שכונות העיר, ושיתוף פעולה של שלוחים משכונות שונות בייצוג כלפי עיריית תל אביב  לסיפור המלא
שלוחי חב
מי שניסה לפענח את סוד קסמה והצלחתה של הפעילות החבדי"ת העניפה בכל רחבי תל-אביב, קיבל את ההסבר הטוב ביותר במוצאי-שבת פרשת "לך לך", בבית הכנסת המפואר של הרב מנחם מענדל העכט, השליח בשכונות צפון מערב תל אביב.

בקומת הקרקע של בית הכנסת ישבו בהתוועדות רעים, מתוך אהבה ואחוה, כל שלוחי חב"ד בעיר, כאיש אחד בלב אחד, בהנהגתו הנעימה של השליח הראשי של הרבי לתל- אביב יפו ורב קהילת חב"ד: הרב יוסף שמואל גערליצקי.

כך כמה פעמים בשנה, מתאספים כל השלוחים בעיר יחדיו, אברכים בגילאים שונים, איש איש ורקע קהילתו הוא, משכונת קרית שלום בדרום העיר ועד לשכונות העושר האליטיסטיות בצפונה, ולכולם משימה אחת, להאיר את העיר היהודית הגדולה בעולם באור החסידות. מבלי להכביר במילים, דומה כי אין זו מציאות שכיחה בימינו: עיר אחת צפופה, כ- 350 אלף יהודים, עשרות מוסדות חב"ד, למעלה משלושים שלוחים כ"י – ואחדות אחת אמיתית, שלימה ומוחלטת.

בקצב הגידול המהיר של חב"ד בתל-אביב, כבר מסורת היא בהתוועדויות אלו להציג בכל פעם את השליח החדש המצטרף בימים אלה לצבא הרבי בעיר. הפעם מדובר בשליח הרב חיים לויטין, שיחד עם רעייתו פתח לאחרונה בית חב"ד בשכונות נוה צדק ושבזי בעיר, ועד מהרה הוכתר כרב בבית הכנסת השכונתי "עץ החיים", אותו הוא מפעיל כיום ביד רמה.

את ההתוועדות פתח המארח התורן, השליח הרב מנחם מענדל העכט, שבשנים האחרונות הפך את בית הכנסת בו הוא מכהן כרב, ל'מרכז יהדות קהילתי' שוקק פעילויות ושיעורי תורה. אחריו המשיך השליח הרב אשר גליס, שליח בשכונת נחלת יצחק ורב שכונת מונטיפיורי.

לצד דברי ההתעוררות והאימרות החסידיות, הועלו לדיון פומבי כמה מהנושאים העומדים על הפרק. ביניהם: הפקת אלבום מהודר משותף של כל מוסדות ובתי חב"ד בעיר. ייזום סמינרים יוקרתיים למקורבים ותורמים מכל שכונות העיר, ושיתוף פעולה של שלוחים משכונות שונות בייצוג כלפי עיריית תל אביב. סיכם את הדיון מנכ"ל בית חב"ד בת"א השליח הרב יצחק לפקיבקר כשהוא מוסיף ייעוץ ו'טיפים' מניסיונו הרחב. וכן סיפר על טנק מבצעים חדש שמופעל לאחרונה ע"י בית חב"ד בעיר ת"א- וישרת את כל הבתי חב"ד בשכונות.

את ההתוועדות והדיונים ניווט השליח הראשי ורב מרכז תל אביב הרב יוסף גערליצקי. הרב גערליצקי שמעורה, תומך ומסייע, באהבה ובדאגה בכל פרט ופרט בפעילותם וחייהם של כל שליח ושליח, ממשיך כל העת להביא עוד ועוד שלוחים נוספים לעיר, כאשר הוא מעניק את מלוא האפשרות לכל שליח לפעול בשכונתו בכל דרך; מצד שני אינו נרתע מלקבוע באופן חד וברור, על-סמך ההוראות וההדרכות שקיבל מהרבי, את אופי ודרך הפעילות החבד"ית בכל חלקי העיר, כל זאת בדרכו הנעימה והמיוחדת.

הרב גערליצקי סיכם במילים קצרות את מטרת ההתכנסות, ואת הנושאים שבהם עוסק בית חב"ד בתל אביב כיום, ועורר את השלוחים שוב על חשיבות עצם הישיבה בצוותא. מניסיונו הרב כשליח, דירבן הרב גערליצקי את השלוחים הנוכחים לקבוע ביניהם ובין עצמם שיעורים בחסידות, מלבד השיעורים במסגרת פעילותם. "אפילו 20 דקות של לימוד חסידות אליבא דנפשי', או בחברותא עם שליח נוסף", אמר הרב גערליצקי, "יכול פשוט להפוך שבוע שלם של שליח מן הקצה אל הקצה!"

את ההתוועדות סיים הרב מנחם מענדל גערליצקי שליח בשכונות הצפון החדש, בסיפור 'מופת' פלאי מהרבי, כאשר המסר מן הסיפור הוא: אם 'העסק לא זז' – כנראה שזה לא בדיוק הרצון של הרבי. כשמכוונים לרצונו של הרבי, מצליחים. בשעה מאוחרת נפרדו זה מזה השלוחים, לחודש נוסף גדוש פעילות, של הפצת המעיינות בדרכי נועם בשכונות העיר תל-אביב יפו, והכנתה לקבלת פני משיח צדקנו.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.