מערכת COL | יום י"ד חשוון ה׳תש״ע 01.11.2009

150 יום לפני: במוסקבה החלו השבוע באפיית המצות

השבוע החלו במוסקבה באפיית המצות לקראת חג הפסח הבעל"ט שיחל בעוד כחמשה חודשים, כדי לספק את המצות לכל מאות הקהילות היהודיות ברחבי חבר העמים, המופעלים ע"י מאות הרבנים, שלוחי חב"ד  לסיפור המלא
150 יום לפני: במוסקבה החלו השבוע באפיית המצות
המצות הראשונה שנאפו השבוע במאפיית המצות במוסקבה

שלושים יום קודם החג, המובא בהלכה לקראת החגים, מקבל ברוסיה משמעות עמוקה ורבה יותר, זאת עקב ההיערכות הרבה, הכרוכה בבירוקרטיה ברוסיה ושינוע של אלפי קילומטרים של תשמישי הקדושה, מוצרי המזון הקשרים ועוד, למען יהודי רוסיה בכלל.

בעקבות ההתעוררות העצומה של יהודי רוסיה, בכל מקום שהם ביבשת הענקית, גרמה לכך, שכבר השבוע החלו במוסקבה באפיית המצות לקראת חג הפסח הבעל"ט שיחל בעוד כחמשה חודשים, כדי לספק את המצות לכל מאות הקהילות היהודיות ברחבי חבר העמים, המופעלים ע"י מאות הרבנים, שלוחי חב"ד.

מאפיית המצות הענקית, הוקמה לפני שנים מספר בפרבר העיר מוסקבה, ביוזמת רבה של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר, כאשר צוות משגיחי כשרות מיומן מטעם מערכת הכשרות המהודרת של הרבנות הראשית של רוסיה, ליווה את כל תהליך הכנת הקמח, וכעת עומד צמוד לפקח על כל האפייה והאריזה.

על המאפייה אחראי השליח ר' שניאור הלפרין ממוסקבה, הדואג אישית לתפעול ושינוע מאות טונות המצות, שכאמור, באפייתם החלו כבר השבוע.

בד בבד, יצא צוות של שני דיינים ממוסקבה, יחד עם ראשי מערכת הכשרות מטעם הרבנות הראשית לרוסיה, למדינת מולדביה שבחבר העמים, והכשירו מפעל גדול של יין, כדי לספק את צריכת היין הכשר לפסח לכל חבר העמים.

באיגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים, פועלים כל העת ובמשך כל השנה כולה, לספק את כל הצרכים הרוחניים של הקהילות היהודיות הרבות בחבר העמים, כל השנה כולה, ובחגים, ביתר שאר וביתר עוז.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.