מערכת COL | יום ט' חשוון ה׳תש״ע 27.10.2009

צעירי חב"ד השיאו בוגרת פרוייקט ילדי צ'רנוביל ● גלריה

אמש (שני) התקיימה חתונה מרגשת בכפר חב"ד: חתונתה של אניה קוזנצובה, בוגרת פרוייקט ילדי צ'רנוביל של צעירי חב"ד עם רונן, צעיר ישראלי לשעבר שגר עם משפחתו בקנדה ● אורחים רבים באו לשמח את בני הזוג על הקמתו של עוד בית חבד"י בישראל ● צעירי-אגודת-חב"ד בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב נטלו על עצמם את הוצאות החתונה הרבות, כמיטב המסורת לחתן את בוגרי ובוגרות פרוייקט ילדי צ'רנוביל לסיפור המלא 
צעירי חב
(צילומים: ברלה שיינר, COL)

COL

חתונה מרגשת במיוחד התקיימה אמש (שני) בכפר חב"ד: חתונתה של אניה קוזנצובה, בוגרת פרוייקט ילדי צ'רנוביל של צעירי חב"ד עם רונן, צעיר ישראלי לשעבר שגר עם משפחתו בקנדה.

אניה שנולדה לפני תשע עשרה שנה עלתה ארצה במסגרת פרויקט ילדי צ'רנוביל שמפעילים צעירי חב"ד במסגרתו הועלו עד היום לארץ למעלה מאלפיים ושבע מאות ילדים יהודיים מאזור אסון הכור הגרעיני בצ'רנוביל. היא השתלבה במוסדות החינוך הייחודיים של פרוייקט ילדי צרנוביל, וזכתה ליהנות מדאגה משפחתית, חינוך משובח, אוכל טוב ומזין ומילי כל משאלותיה, תוך שימת דגש על נתינת אוזן קשבת לצרכיה בכל עת.

לפני מספר חודשים באו הצעירים בקשרי השידוכין, ובחודש האחרון התגייסו כל עובדי הפרויקט ובראשם יו"ר צעירי-אגודת-חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב, הרב יוסף סברדלוב מנהל פרויקט ילדי צ'רנוביל, והרב חיים אוחיון, מנהל פנימיית ילדי צ'רנוביל - להצלחת החתונה ונערכו כל ההכנות הנדרשות כדי להבטיח כי בני הזוג יוכלו להיכנס למעמד הקדוש כשראשם פנוי מדאגות.

מתחת לשורה הקבועה בתחתית נוסח ההזמנה הקבוע, זו המפרטת את בני משפחת החתן ומשפחת הכלה, התנוססה בגאווה מצד הכלה המשפחה הבאה: צעירי אגודת חב"ד. צעירי-חב"ד נטלו על עצמם את הוצאות החתונה הרבות, כמיטב המסורת לחתן את בוגרי ובוגרות פרוייקט ילדי צ'רנוביל.

את שרביט ההנחיה בטקס החופה והקידושין נטל הרב נפתלי רוט, ואת החופה ערך רבו של כפר-חב"ד הרב מרדכי-שמואל אשכנזי. בקריאת הכתובה כובד הרב יוסף יצחק אהרונוב, יו"ר צעירי אגודת חב"ד ואגו"ח בארה"ק, ומי שמלווה את הפרויקט עוד מראשיתו. בברכות מתחת לחופה כובדו גם: הרב חיים אוחיון, סמנכ"ל צא"ח הרב מוטי הלפרין, הרב יצחק הר-צבי, ור' לוי יצחק אדרעי מצעירי-חב"ד.

שמחה אמיתית

בשמחה השתתפו חברותיה של הכלה מכפר חב"ד שעלו עימה ארצה, חברותיה לפרויקט ילדי צ'רנוביל שהגיעו מכל רחבי הארץ, מורותיה במוסדות החינוך בכפר לאורך כל התקופה, המשפחות המארחות מכפר חב"ד ששמחו לארח אותה בבתיהם בחגים ובחופשות, ובנות הפנימייה וצוות עובדי פרויקט ילדי צ'רנוביל, שלוחי צעירי אגודת חב"ד בארה"ק, חבריו של החתן ובחורי ישיבה רבים מכפר-חב"ד שהגיעו בכדי לשמח את בני הזוג ביום המאושר.

מעגלי ריקודים רבים נפתחו, החתן והכלה הורמו אל על, התזמורת הפליאה בנגינתה ובשירתה, ואווירה מיוחדת במינה של 'כל המשמח חתן והכלה זוכה לחמישה קולות' עמדה כל העת האוויר. המשתתפים הרבים, אמרו 'לחיים' ואיחלו לבני הזוג, לשפע ברכה והצלחה בחייהם החדשים בבני חיי ומזוני רויחי.

פרוייקט צ'רנוביל

זה כעשרים שנה מעלים צעירי-אגודת-חב"ד לארץ ילדים יהודים מאזור האסון הגרעיני בצ'רנוביל. כזכור, בשנת תש"נ הורה הרבי מליובאוויטש לעוסקים בדבר – "טלו עליכם את האחריות והביאו את הילדים לארץ-ישראל". הפרוייקט זוכה להערכה רבה מצד מנהיגים חשובים רבים בעולם וגורם לקידוש שם שמים ושם חב"ד.

העלאת הילדים גוררת בעקבותיה גם את עלייתם ארצה של רבים מהוריהם. את אלפי הילדים, שהועלו במרוצת השנים, ניתן כיום למצוא בכל פינה בארץ ובכל תחומי החיים. חלקם בחרו להמשיך את דרכם בישיבות חב"ד ואף הקימו בתים חסידיים. אחרים פנו לישיבות תיכוניות, לשירות צבאי או ללימודים אקדמיים.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.