מערכת COL | יום כ"ד תשרי ה׳תש״ע 12.10.2009

בדרך לדיון באו"ם: השגרירה מישראל ביקרה בסוכה

שגרירת ישראל באו"ם הגב' גבריאלה שלו בירכה על האתרוג והלולב בסוכה הבינלאומית של צעירי אגודת חב"ד המרכזית בניו יורק ואמרה כי היא בדרכה לדיון במועצת הביטחון להשיב על דו"ח גולדסטאון, וכי "הסוכה נותנת לי את הכח והעוז לעמוד נגד יריבנו" ● סוכות נוספות הוקמו בשדרה השישית, ברחוב 32 ליד חנות ה'מייסיס', בוואל סטריט, ובמורד העיר  לידיעה בהרחבה ולתמונות  
בדרך לדיון באו
הקונסול הכללי בניו יורק אסף שריב מברך על ארבע המינים בסוכה מול האו"ם (צילום: COL)

מסיבה מיוחדת התקיימה בסוכה הבינלאומית של צעירי אגודת חב"ד המרכזית בניו יורק בהשתתפות אנשי הממשל, וביניהם הקונסול הכללי בניו יורק אסף שריב, השגרירה לאו"ם גבריאלה שלו, מבקר מדינת ניו יורק טומס דינפולי, ומייקל מילער המנהל של המנגנון היהודי המאוחד בנו יורק ואחמי"ם רבים.

את פניהם קיבל הרב שמואל מנחם מענדל בוטמאן, מנהל צעירי אגודת חב"ד המרכזית, שהסביר לאורחים שמילאו את הסוכה את חשיבותו של המקום האסטרטגי היום. "אנחנו נמצאים כאן מול המקום שהכחישו את השואה ושדורשים לכלות –היל"ת- את העם היהודי. הסוכה הנצחית של עמנו היא המענה לכל דברי הבוז מעבר לרחוב והמסר הוא חד וברור שתבוא סוכת השלום ותבטל את כל דברי הבלע ותביא שלום, שלום אמיתי, לכל באי עולם", אמר.

הרב בוטמאן הזכיר שלפני עשרים וחמש שנה דיבר הרבי ארוכות עם נציג ישראל דאז באו"ם בנימין נתניהו ואמר לו "להדליק נר של אמת" בתוך החושך השורר מעבר לרחוב. "דברי ראש הממשלה נתניהו כעת הם בזכות הרבי שנתן לו את העוז והאומץ לשאת את נאומו בעצרת האו"ם".

הקונסול הכללי אסף שריב בירך על ארבע המינים ואמר שזה מחמם את הלב לראות את הסוכה היהודית במקום הזה.

שגרירת ישראל באו"ם הגב' גבריאלה שלו בירכה על האתרוג והלולב, ואמרה "שמכאן אני הולכת ישר ל"מועצת הביטחון" לענות על דו"ח גולדסטאון והסוכה תיתן לי הכח והעוז לעמוד נגד יריבנו". מבקר מדינת ניו יורק דינפולי אמר שלמרות שהוא לא יהודי הוא ידיד נאמן של העם היהודי שמגיע לו לחיות בארצו בשלום בשלוה ובבטחון.

אלפים ביקרו בסוכות

אלפי יהודים נהנו מהסוכה הבינלאומית ומיתר הסוכות שהוקמה על ידי צעירי אגודת חב"ד המרכזית במנהטן בשדרה השישית על יד רחוב שלושים ושתים, ובמורד העיר בוואל סטריט, בבטרי פארק. בין המבקרים: משפחות עם ילדים קטנים שהוריהם לקחו אותם לטיול חגיגי לכבוד חול המועד סוכות, ומצאו את מקומם בסוכה. "אני כבר לא צריכה לדאוג איפה אאכיל את ילדי. החב"דניקים כבר דואגים לכך", אמרה אם בשמחה

בכל המקומות פעלו צוותים של תלמידי ישיבה שעסקו במבצעים בלהט חסידי אופייני וזיכו אלפים במצוות ארבע מינים."זה חלק מפעולותיו של הרבי הדואג לכל יהודי בכל מקום מוצאו", אמר הרב יוסף יצחק בוטמאן שריכז את פעולות הסוכות של צעירי אגודת חב"ד המרכזית יחד עם צוות של תלמידי ישיבות שפעלו באופן נחרץ ומועיל להצלחת הפעולות.   

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.