מערכת COL | יום י' תשרי ה׳תש״ע 28.09.2009

שנה לפטירת הרב פעווזנר: שרשרת אירועים ● גלריית ענק

מאות התאספו בסוף השבוע בצרפת לציון יום השנה הראשון לפטירתו של הגה"ח הרב הלל פעווזנער ע"ה ● בחלקו הראשון של הערב נערכה סעודת מצווה והתועדות לזכרו, ובהמשך  מכירת האותיות האחרונות, בכתיבת ספר התורה המיוחד. השמחה הייתה גדולה, השירה והריקודים נמשכו שעות ארוכות, מאות חסידים ואנשי מעשה פזזו מול ספר התורה לסיפור המלא ולתמונות   
שנה לפטירת הרב פעווזנר: שרשרת אירועים ● גלריית ענק
(צילום: מענדי בן חמו)
מאות התאספו בסוף השבוע בצרפת לציון יום השנה הראשון לפטירתו של הגה"ח הרב הלל פעווזנער ע"ה.

בקומפלקס מוסדות החינוך המפוארים 'סיני' ברובע היוקרתי של פאריז התאספו רבני ומנהיגי הקהילות היהודיות, ומאות התלמידים של הרב במשך שנות הנהגתו את צאן מרעיתו באמונה ובאהבה.

חלקו הראשון של הערב, סעודת מצווה והתועדות לזכרו, הונחה על ידי השליח ר' אברהם ברוך (בן הרב ר' יוסף יצחק) פעווזנער, נכדו של הרב, שעמל בכישרון רב על ארגון שורת האירועים.

כבדו את המעמד בנוכחותם, הרבנים הגאונים: רבה הראשי של צרפת – הרב ז'יל בערנהיים, רבה הראשי של פאריז – הרב דוד משאש, השליח הראשי של הרבי בפאריז והגלילות – הרה"ח ר' שמואל אזימאוו, אב"ד ליאון והגלילות – הגאון הרב יחיא טובול, רב קהילת ישועות יעקב ומוסדות חינוך – הגאון הרב יוסף דוד פרנקפורטער, רב קהילות החרדים בפאריז – הגאון הרב מרדכי ראטענבערג, רב וראש כולל ק"ק 'כי טוב' – הגה"ח ר' יוסף דוד כהן, רב וראש כולל ק"ק 'היכל מנחם' – הגה"ח ר' לוי יצחק כהן, מנהל ישיבת תות"ל ליובאוויטש ברינוא – הרה"ח ר' יצחק נעמענאוו, שליח לאיחוד האירופאי, בריסל – הרב משה גרליק.

המעמד הגדול התקיים בראשות בניו של הרב, בכור בניו וממלא מקומו ברבנות – השליח הגה"ח ר' אברהם ברוך פעווזנער, השליח ומנהל הכללי של מוסדות החינוך – הרב יוסף יצחק פעווזנער, השליח והרב הראשי לז'נעוו – הרב מנחם מענדל פעווזנער, וחתניו: הגאון החסיד ר' יחיאל מנחם מענדל קלמנסון– ראש ישיבת תומכי תמימים ליובאוויטש, ברינוא. הרה"ח יחזקאל גדליה נפרסטק. השליח הראשי לדיז'ון – הרה"ח חיים סלונים.

חלקו השני של הערב, מכירת האותיות האחרונות, בכתיבת ספר התורה המיוחד, נוהל בכישרון רב בהנחייתו של הרה"ח ר' מאיר פרג'ון שיחי', גבאי ראשי בבית הכנסת 'סיני', הזכויות של ה'מצוות' בדמות כתיבת האות האחרונה, הגבהה, גלילה וכן הלאה נמכרו במחירים גבוהים מאוד, לעילוי נשמתו של הרב זצ"ל, ולזכותה של תלבחט"א הרבנית אשת החיל מרת עשקא שתחי' פעווזנער, הממשיכה ללא לאות בשליחות ובעבודת הקודש, לאורך ימים ושנים טובות.

הרוכשים שקנו, פסוקים שלימים, אותיות בודדות, או פרשיות שלימות – התכבדו בזה אחר זה לכתוב אות בספר התורה, בעזרתו של הסופר יר"ש הרה"ח ר' שמעון דהן שליט"א תלמיד בישיבת תות"ל ברינוא בעת שהרב פעווזנער זצ"ל כיהן שם כראש הישיבה, שעשה את מלאכת הסיום של ספר התורה. הרבנים הגאונים והשלוחים גם כובדו בזה אחר זה בכתיבת אות בספר התורה.

לאחר סיום חלקו השני של הערב, נשא דברים המרא דאתרא, והרב של קהילת ליובאוויטש בפאריז הגה"ח ר' אברהם ברוך פעווזנער שליט"א, דברי תורה וברכה, לזכות אביו הגדול. בסיום הדברים ברך על כוס של ברכה בשם ובמלכות – כפי הנהוג – ברכת שהחיינו, הקהל הרב עמד על רגליו, דומייה שרתה באולמות הארוע, והתרגשות של שמחה שרתה על פני כולם.

ספר התורה המיוחד, שנכתב בדמותו ובצלמו של ספר התורה של הרבי, על ידי הסופר ירא השמים ר' יצחק כהן שיחי' מנחלת הר חב"ד, ובהשתדלותו הנמרצת של הגה"ח הרב טוביה זילברשטרום שליט"א רב ק"ק שיכון חב"ד בירושלים עיה"ק, הגיע לסיומו, ולאחר שהונחו עליו ה'כתר תורה' וה'יד' על ידי הבנים והחתנים שיחיו, הובל ספר התורה בשירה ובזמרה ברחובות פאריז, עד לבית הכנסת הגדול בו היה מתפלל הרב פעווזנער זצ"ל משך שנות דור.

השמחה הייתה גדולה, השירה והריקודים נמשכו שעות ארוכות, מאות חסידים ואנשי מעשה פזזו מול ספר התורה. מהלך שורת האירועים המרשימים והמרגשים הועברו בשידור חי, להמונים שנבצר מהם להשתתף אישית בארוע. מעל חמשת אלפים כניסות נרשמו במהלך האירועים רק באתר חסידות.אורג שהעביר את השידור החי, ועוד רבים שצפו באפשרויות השונות.

על אף היום הקצר והמלאכה המרובה, בערב יום הכיפורים, משך שעה ארוכה קרא הקהל הרב את פסוקי 'אתה הראית' כנהוג, כשמכבדים את הרבי בפסוק הראשון, וכל מהלך 8 ההקפות, 'שמחת תורה' ב'עשרת ימי תשובה' – מעמד מיוחד שלא ראתה פאריז מעולם.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.