מערכת COL | יום ד' תשרי ה׳תש״ע 22.09.2009

הנחיות חדשות: יאסר על רב לגבות תשלום על חופה

היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז פרסם היום הנחיות החדשות לרבנים עובדי ציבור, בנוגע להגבלות על דרישת תמורה לעריכת טקסי חופה. במסגרת ההנחיות החדשות, נאסר על רבני ערים, מועצות מקומיות, שכונות ומועצות אזוריות לגבות תשלום על עריכת חופה כאשר אחד מבני הזוג מתגורר בתחום אחריותו  לסיפור המלא
הנחיות חדשות: יאסר על רב לגבות תשלום על חופה
(אילוסטרציה)
היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז פרסם היום הנחיות החדשות לרבנים עובדי ציבור, בנוגע להגבלות על דרישת תמורה לעריכת טקסי חופה. במסגרת ההנחיות החדשות, נאסר על רבני ערים, מועצות מקומיות, שכונות ומועצות אזוריות לגבות תשלום על עריכת חופה כאשר אחד מבני הזוג מתגורר בתחום אחריותו.

על החלטת הוועדה שקבעה את ההנחיות החדשות הורה מני מזוז בעקבות פרסומים ותלונות על קבלת כספים שלא כדין על ידי רבנים עבור עריכת חופות. 

בהנחיות החדשות נכתב כי "רק במידה שחתונה נערכת 15 קילומטרים או יותר מחוץ לגבולות תחום כהונתו של הרב, הותר לו לקבל מבני הזוג החזר הוצאות נסיעה, ובמרחקים מסוימים - גם דמי ביטול זמן, לפי שיעורים מקסימליים שנקבעו. עוד נקבע, כי רב עובד ציבור יוכל לקבל תמורה עבור עריכת החופה רק כאשר שני בני הזוג מתגוררים מחוץ לתחום כהונתו, ובתנאי שקיבל היתר לעבודה פרטית.

כמובן, שרב יצטרך לדווח על כך הכנסה לשלטונות המס.

כמו כן, הוגבל גם מספר החופות אותן רשאי רב עובד ציבור לערוך בערב אחד. החל מהשעה 16:00 רשאי רב עובד ציבור לערוך לכל היותר שתי חופות בערב אחד, בין במסגרת תפקידו ובין שלא במסגרת תפקידו, בין בתמורה ובין שלא בתמורה. התקנות החדשות מנסות להגן גם על הזוגות, ונקבע כי חייב להיות הפרש בין שתי החופות כדי שהרב לא יאחר למאוחרת שבהן.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.