מערכת COL | יום י"ז סיון ה׳תשס״ט 09.06.2009

ירושלים: נפתחה "ועידת המנהלים" של אגו"ח

כ-150 ראשי ומנהלי מוסדות חב"ד בארץ הקודש התכנסו לפני שעה קלה ל"ועידת המנהלים" שנפתחה הבוקר במרכז הכנסים הגדול pavilion בירושלים. במהלך יום העיון ישאו דברים רבנים, ראשי מוסדות, חברי אגו"ח, שרים, וחברי כנסת ● הועידה מאורגנת על ידי אגודת חסידי חב"ד באה"ק בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב ומטרתה להביא בפני מנהליהם הגשמיים של המוסדות מגוון דרכים ואפשרויות יצירתיות  לסיפור המלא ולתמונות  
ירושלים: נפתחה
(צילום: ישראל ברדוגו)

שרון גושן, מרכז הכנסים pavilion

כ-150 ראשי ומנהלי מוסדות חב"ד בארץ הקודש התכנסו לפני שעה קלה ל"ועידת המנהלים" שנפתחה הבוקר במרכז הכנסים הגדול pavilion בירושלים. במהלך יום העיון ישאו דברים רבנים, ראשי מוסדות, חברי אגו"ח, שרים, וחברי כנסת.

הועידה מאורגנת על ידי אגודת חסידי חב"ד באה"ק בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב ומטרתה להביא בפני מנהליהם הגשמיים של המוסדות מגוון דרכים ואפשרויות יצירתיות לפיתוח מוסדות חב"ד בישראל ברוחניות ובגשמיות.

מזכ"ל אגו"ח הרב אריאל למברג סיפר כי הוועדה הכינה תוכנית מרשימה של פתרונות יצירתיים בתחומים מגוונים שתביא ללא ספק בשורה לכל המוסדות על כל גווניהם.

בפתח הוועידה נשא דברים רב קהילת חב"ד ברחובות הרב מנחם מענדל גלוכובסקי שדיבר על הסכנות שבאינטרנט ועל החשיבות שבגלישה באמצעות "אינטרנט רימון" שנתנה חסותה לוועידה. הרב גלוכובסקי דיבר גם על חשיבות המפגש בו מתכנסים מנהלי מוסדות חב"דים רבים היושבים יחד לטכס עיצה, ושיבח את הנהלת אגו"ח על אירגון הוועידה. מנהלי המוסדות הפנו לרב שאלות במגוון נושאים, והוא השיב להם אחת לאחת. 

שמואל אבוהב, מנהל מחלקת מוסדות חב"ד בחברת אופק שהבטיחה מחירים נוחים למנהלי המוסדות וחסכון בקניית ציוד משרדי למוסדות חב"ד הציג בפני המנהלים את תוכניות חברת "אופק".

מנהל המרכז חינוכי חסידותי הרב נפתלי רוט נשא דברים על מצוקת החינוך לנוער חב"די שנפלט ממסגרות, והציע רעיונות מעשיים בנושא. מזכ"ל אגו"ח הרב אריאל למברג הנחה דיון פתוח בין מנהלי המוסדות, והזמין את האורח, השר לחברה ומורשת ישראל משולם נהרי לשאת דברים. 

השר נהרי דיבר על עבודתו כמחנך בישראל במשך שנים רבות, והזכיר את הצלחתו למנוע את קריסת תוכנית חפציב"ה הפועלת בקרב 44 בתי ספר במדינות חבר העמים לשעבר. השר נהרי שיבח את ידידו הרב אהרונוב העומד בראש בית ספר חב"ד בקייב בו ביקר בעבר והתרשם ממנו לטובה. הוא דיבר בכאב על מכת הנשירה מבתי הספר ועל חשיבות וועידה בה מתכנסים יחד מנהלי מוסדות חב"ד ודנים בכובד ראש בהצעדת מוסדות חב"ד קדימה. בתום נאומו הקדיש השר נהרי מזמנו בכדי להשיב באריכות לשאלות המנהלים, והציע את עזרת משרדו לטיפול במוסדות.

במהלך הוועידה ישאו דברים סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש, נציגי בנק דיסקונט ורואי חשבון שנבחרו להכין את התכנית הכלכלית של מוסדות חב"ד בישראל. התוכנית הוכנה יחד עם מנהלי מוסדות שנלקחו כמדגם מייצג של המוסדות בארץ, ויש בה פתרונות לזמן הקצר וראיה לטווח ארוך. באגו"ח משוכנעים כי יהיה ניתן להעלות על דרך המלך מוסדות רבים הזקוקים לעזרה ייעוץ וסיוע.

את האירוע מפיק מיכאל כפלין.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.