מערכת COL | יום ח' ניסן ה׳תשס״ט 02.04.2009

בעלי עסקים שאינם יהודים תרמו חליפות לבני ישיבות

חברות בינלאומיות בבעלות שאינה יהודית תרמו בגדים לבני ישיבות. איש העסקים היהודי איטלקי, חיבר בין החברות, תרם לשם כך 50000 שקלים ואף התרים את חבריו בתעשיית הטקסטיל עבור בני תורה וישיבות לקראת חג הפסח ●  בעלי החברות קיבלו ואמצו בחום את הצעתם של בעלי החברה בכפר חב"ד ושיווקו כמות עצומה של נעליים איכותיות במחיר הפסד, על מנת לחלק אותם כמעט בסבסוד מלא עבור הציבור  לסיפור המלא
בעלי עסקים שאינם יהודים תרמו חליפות לבני ישיבות
המיתון הקשה שתוקף את ישראל לא התחיל כאן, חברות רבות בעולם כבר קרסו וחברות נוספות מתנדנדות בין הפסדים גדולים לפשיטת רגל, ואולם מתברר שלמרות המצב הכלכלי הרעוע, גופים ישראליים שזיהו את הקטסטרופה המתקרבת מבעוד מועד, הצליחו בעזרת קשרי עסקים והרבה סיעתא דשמייה להיערך נכון ולהציע פתרונות לציבור לומדי התורה בישראל.

ואכן, לראשונה בישראל נרתמות 2 חברות ענק בינלאומיות בבעלות לא יהודית לסייע לציבור הדתי והחרדי בישראל לקראת חג הפסח. מדובר בחברות רוקפורט ופלורשהיים, חברות ותיקות המוכרות את מותיגהן במילוני פריטים בכל העולם. בעלי החברות קיבלו ואמצו בחום את הצעתם של בעלי החברה בכפר חב"ד ושיווקו כמות עצומה של נעליים איכותיות במחיר הפסד, על מנת לחלק אותם כמעט בסבסוד מלא עבור הציבור.

את המהלך הזה יזמו בישראל בעלי המקום הנכון שרתמו לעניין יהודי בעל חסד, איש עסקים איטלקי בשם דניאל יאני. האיש, ידוע בקשריו הטובים עם ראשי השלטון במדינה ונחשב לאדם בעל השפעה בתחום התעשייה והכלכלה באיטליה. אנשי המקום הנכון, הדביקו אותו בהתלהבות לקראת מבצע פסח הגדול, ולא רק שתרם 50000 שקלים עבור המיזם, אלא שהציע את עצמו לחבר ולתווך במו"מ בין גופי החסד בישראל והחברות שם. בתום כמה חודשים של מו"מ וטיסות חובקות עולם, הושלם המהלך, עם הצטרפות יצרני מותג הכובעים האיטלקית 'מונזינו' וחברת בגיר הישראלית בבעלות יהודית. וכך, בעסקה סיבובית שתוכננה היטב, נחתכו מחירי הבגדים, ההנעלה והכובעים באופן דרמטי. יצרני הכובעים אף תרמו כמות לא מבוטלת של כובעים כדי שהמקום הנכון יחלק אותם לנזקקים.

לפני כשבוע החל המבצע שהיה אמור להימשך שבוע ימים בלבד, ואולם, התורים הארוכים והלחץ בחנויות ומחוצה להם, כמו גם בקשה מפורשת של רבני הקהילות וראשי ישיבות להמשיך את המבצע, הביאו בתחילת השבוע את השותפים במיזם לבצע הערכת מצב שבסיומה התקבלה החלטה - להמשיך את המבצע בשבוע נוסף. כעת מתמודדים בעלי החברה בחו"ל בדרישה אולי צודקת ואולי לא, של יבואני המותג רוקפורט בישראל שמתלוננים באוזניהם כי המבצע "פוגע להם בפרנסה...".

במקביל נמשכת במקום החלוקה הגדולה המתואמת יחד עם הקרנות הגדולות, עד כה חולקו כ 1500 חליפות לנזקקים ללא תשלום, והלב עוד נטוי.

מבחינה צרכנית אפשר וראוי לקחת דוגמה מאנשי המקום הנכון, שזיהו כבר לפני חצי שנה את הקריסה הכלכלית המתקרבת, אך הפעילו מיד קשרים ופעלו בחוכמה ובזריזות. גם מבחינה כלכלית, אפשר להסיק דבר אחד חשוב: כשהציבור מזהה חיסכון אמיתי שאינו מסתתר מאחורי אותיות קטנות, הרי שההצלחה מובטחת.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.