מערכת COL | יום כ"ג אדר ה׳תשס״ט 19.03.2009

השופט חשין ל-COL: "גאה להיות צאצא של אדמו"ר הזקן"

תגיות: מנחם כהן
"הייחוס לאדמו"ר הזקן היה דבר בולט בחיינו, אבל לאחר צאתו של 'ספר הצאצאים' - הוא קיבל חיזוק משמעותי. סוף-סוף ידענו את שורשינו בצורה ברורה" - את הדברים האלה אמר שופט בית-המשפט העליון לשעבר, מישאל חשין, בשיחה שקיים עם מגזין COL ■ מתוך הטור "מאחורי החדשות" מאת מנחם כהן לקטע במלואו לקריאת (ולהורדת) מגזין COL - לחצו כאן
השופט חשין ל-COL:
חשין (צילום ארכיון: ערוץ 2)
הקטע הרלוונטי מתוך הטור "מאחורי החדשות" במגזין COL

השבוע הלך לעולמו הרב שמואל-אלעזר הלפרין ע"ה, ששימש כיו"ר איגוד צאצאי אדמו"ר הזקן נ"ע. לפני מספר שנים הוא הוציא-לאור את "ספר הצאצאים" המפורסם. בין הצאצאים הרבים, ניתן למצוא בין-היתר גם את שופט בית-המשפט העליון לשעבר, מישאל (מיכאל) חשין.

"ההשתייכות לאילן היוחסין הזה – היא גאווה גדולה", אמר לי השבוע השופט חשין. "לסבי קוראים שניאור-זלמן וגם לבני קראתי בשם זה. הייחוס לאדמו"ר הזקן היה דבר בולט בחיינו, אבל לאחר צאתו של 'ספר הצאצאים' - הוא קיבל חיזוק משמעותי. סוף-סוף ידענו את שורשינו בצורה ברורה".

השופט חשין הופתע לשמוע מאיתנו על פטירת הרב הלפרין. "לאחר שיצא הספר", המשיך לספר, "ביקרתי את הרב הלפרין בביתו. זו הייתה פגישה מרגשת, במהלכה ליבנתי איתו מספר נושאים הקשורים בעריכת ספר זה. בסיום הפגישה, רכשתי ממנו שלושה ספרים והענקתי אותם לילדיי. הספר הזה מקיים את האמרה 'דע מאין באת'".

לא סוד שהרב הלפרין התייחס לצאצאים כאל משפחה אחת. "לפני מספר שבועות קיבלתי בתיבת-הדואר הזמנה אישית לחתונת נכדו", סיפר חשין.

הטור המלא מתפרסם במגזין COL החדש
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.