מערכת COL | יום כ"א שבט ה׳תשס״ט 15.02.2009

תעודות הוקרה למצטייני 'מרכז מעייני ישראל'

במעמד מרגש, שהתקיים השבוע ב'מרכז מעיייני ישראל' בירושלים, הוענקו תעודות הצטיינות לעשרות אברכים שהצליחו בבחינה על שורה של סוגיות חמורות במסכת שבת, שאותן למדו לצד ביאוריה של תורת החסידות ושיחותיו של הרבי ♦ תעודות ההצטיינות הוענקו לאברכים אשר נבחנו אצל הרב משה שאול קליין, מדייני ביה"ד של הרב וואזנר ורב שכונת אור-החיים בבני-ברק, ואצל הרב שלום אייזנברגר, דומ"ץ קריית צאנז בירושלים לתמונות נוספות
תעודות הוקרה למצטייני 'מרכז מעייני ישראל'
במעמד מרגש, שהתקיים השבוע ב'מרכז מעיייני ישראל' בירושלים, הוענקו תעודות הצטיינות לעשרות אברכים שהצליחו בבחינה על שורה של סוגיות חמורות במסכת שבת, שאותן למדו לצד ביאוריה של תורת החסידות ושיחותיו של הרבי.

'מרכז מעיייני ישראל' מפעיל רשת של כוללים לאברכים, שבהם נלמדת תורת החסידות ביסודיות ובהעמקה. האברכים באים מכל גוני הקשת בציבור החסידי, ובתוך זמן קצר הם רוכשים ידיעה עמוקה ומקיפה בתורת החסידות ומתקרבים לאורה הגדול בדרך פנימית.

תעודות ההצטיינות הוענקו לאברכים אשר נבחנו אצל הרב משה שאול קליין, מדייני ביה"ד של הרב וואזנר ורב שכונת אור-החיים בבני-ברק, ואצל הרב שלום אייזנברגר, דומ"ץ קריית צאנז בירושלים.

הרבנים הבוחנים שיבחו את ידיעתם הרחבה והעמוקה של האברכים, אשר הכרת פניהם ענתה בהם כי אלו תלמידים שנצרפו בכיבשונה של החסידות, והצד העיוני השתלב עם הצד המעשי, ויצרו דמות של אברך למדן, חסיד וירא-שמים, שהוא למופת לרבים.

ראש הכולל, הגאון רבי אברהם דוד ליווי שליט"א, הרחיב בחובתו ובזכותו של אברך בן תורה הלן בעומקה של הלכה באורה של תורת החסידות.

דברי ברכה השמיע גם הרב מנחם מענדיל פויגל משפיע בכולל, שהיטיב להסביר את נחיצות לימוד כל חלקי התורה משולבים יחד, בפרט בזמננו, בעקבתא דמשיחא.

גולת הכותרת של הערב היה נאומו המיוחד ורב התוכן של הגאון החסיד רבי חיים-שלום דייטש, אשר ביד אמן מופלא דיבר על עניינם של לימוד התורה וקיום המצוות מתוך עונג וקבלת עול. דבריו, שהיו מתובלים בסיפורי חסידים, נקשרו ליום חמישה עשר בשבט, ובמשמעות והוראת יום זה במשנת החסידות. הדברים הותירו רושם עז בלב השומעים. 
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.