מערכת COL | יום ט"ו שבט ה׳תשס״ט 09.02.2009

מה יצביע מי שחרד לפיקוח נפש של כלל ישראל? ● תגובה

"מי שחרד באמת ובלב שלם לפיקוח נפש של כלל ישראל: אסור לו להצביע בשביל רשימה שחבריה מאמינים שהקמת מדינת ישראל ביום ה' אייר תש"ח היתה "אתחלתא דגאולה", דבר שהרבי אמר עליו בפירוש שגורם לשפיכות דמים, רח"ל, וחייב לתרום, "לעשות ככל יכולתו" להבאת המשיח על ידי הפצת המעיינות, בין השאר על ידי הצבעה לרשימה החרדית, כפי שהסברתי בהרחבה במכתבי הקודם בן שבעה העמודים ♦ הרב טוביה בלוי רב קהילת חב"ד בנוה יעקב מגיב למכתב התגובה של הרב דוד מאיר דרוקמן רב העיר קריית מוצקין למאמר הרב בלוי 

איננו רשאים להתעלם מדברי הרבי ● תגובה
מדוע החלטתי להצביע ל-ג' ● הרב טוביה בלוי 
שמואל שמואלי עונה לרב בלוי (ועדיין ממתין לתגובה)
מה יצביע מי שחרד לפיקוח נפש של כלל ישראל? ● תגובה
הרב ירוסלבסקי מצביע (ארכיון: COL)

י"ד שבט, תשס"ט

ידידי, יקירי, וחביבי, זך הרעיון ורב הפעלים
חלוץ המהפכה הרוחנית החינוכית אצל בנות חב"ד כרצון קדשו של כ"ק אדמו"ר זי"ע
הרה"ג הרה"ח ר' דוד מאיר שיחי' דרוקמן

שלום וברכה!

ארשה לעצמי להתייחס בקצרה למאמר התגובה שפרסמת על מכתבי בעניין הבחירות.
השתוממתי מאד מאד לקרוא שבמאמרך שזורים ה"פנינים" על "פיקוח נפש" המחייב, כביכול, להצביע למען הרשימה הלאומית. לצורך זה, אף השתמשת במשל של "נווה יעקב", שממנו משתמע שאם נצביע בעד הרשימה הנ"ל, הנני יכול לשבת בביתי במנוחה באין מחריד, ואילו אם, "רחמנא ליצלן", אצביע, או אחרים יצביעו, בעד הרשימה החרדית – עליי לארוז כבר עכשיו ומיד את רהיטיי ומיטלטליי ולהתכונן לנוד אל אי שם בתוך "הקו הירוק" (אולי לקרית מוצקין...).

לידיעתך: במשל זה ושכמותו (ביתר, עמנואל, רמות, רמת שלמה, רמת אשכול, סנהדריה המורחבת ועוד ועוד), השתמשתי במאבקי נגד "אגודת ישראל" שהיתה אז בגלות מצרים תחת שלטונו של אותו האיש, שהכתיב לה את מהלכיה.

אולי תופתע לשמוע כי לשם כך הזכרתי גם 14 כפרים ערביים שהיו פזורים על פני השטח שנקרא היום "ירושלים המערבית", כולל "שייח' באדר", שעליו שוכנת הכנסת, "דיר יאסין" שעליו שוכנים משרדי ממשלה גדולים, "שייח' ג'ראח" – כנ"ל, קטמון, מוסררה, בקעה, וכו' וכו'. כך, שלכאורה, מוזר קצת ללמדני בדרך זו דווקא את ה"בעייתיות" שבהחזרת שטחים ח"ו.

הינך, פשוט, מתעלם (ואינני יודע מדוע, שכן אתה מוכר לי כמי שיודע לקרוא גם מכתבים ארוכים ובלי ניקוד...) מכך שבמכתבי טענתי שלא מדובר כלל וכלל ב"פיקוח נפש" ולא בצל צילו של פיקוח נפש. כלומר: אם ח"ו וח"ו, היל"ת, יעלה על דעתו של ראש ממשלה איזשהו (כולל ה"ימני" כפי שהניסיון הוכיח) לחתום, בלחץ ארה"ב, או מסיבה אחרת, על הסכם "שלום" עם ה"פלסטינים" – יש לו לשם כך קואליציה רחבה כמעט מקיר אל קיר, מלבד הרשימה החרדית דווקא! כולל "ישראל ביתנו" שמדברת מפורשות על "חילופי שטחים" וגם "האיחוד הלאומי", שלדידו יש רק בעיה של התנחלויות ולא של שליטה צבאית, וזאת בניגוד לדעת קדשו של כ"ק אדמו"ר זי"ע.

אם אכן קראת את מכתבי הארוך (ואם לאו – אבקש שתואיל לקרוא אותו עתה), תראה שאין כאן בכלל שאלה של פיקוח נפש.

מאידך, כמי שמסר את נפשו למען ביצוע בפועל של רצונו הקדוש של כ"ק אדמו"ר זי"ע בענין חינוך הבנות – ודאי תוכל, בינך לבין עצמך, לערוך חשבון נפש כן ואמיתי אם הצבעה למען רשימה של כצל'ה (אגב: אינני יודע למה בחרו לתת לו, משום מה, כינוי על שם בעל חיים משלוש קליפות הטמאות) – תסייע למחנך, כמוני למשל, להטיף לתלמידות שעליהן להתנהג כבנות "בית יעקב", או להיפך, למרות – ואולי דווקא בגלל – התשבחות שאתה מרעיף על חוגים אלה (נוסח ברדיצ'ב). אגב: כשהינך משתפך בהתלהבות על התנהגותם של תלמידי ישיבות ההסדר – נעלם ממך לפי שעה יחסו של הרבי לעצם המושג.

לטענתך, כי חסידי גור לא יצאו מכלל היהדות החרדת בגלל הצבעתם הקלוקלת (אגב: שלחתי על כך מכתב מחאה חריף לעסקנים שם) – ההבדלים הם בשתיים:

א. הם, לאושרם, לא נאבקים כמונו על החדרת דעתו הקדושה של כ"ק אדמו"ר זי"ע בין בנותיהם על התנהגות כ"בית יעקב", כך שהצבעה זו או אחרת לא תשנה דבר (מה גם שבבחירות למועצת העירייה הצביעו ג').

ב. לא איכפת לחסידי גור מה שיאמרו עליהם אלה שלא נמנים על הציבור שלהם, ואילו אנחנו, כמצווה עלינו על ידי המלך המשיח, חייבים להפיץ את המעיינות חוצה, והצבעה "לאומית" תיצור (בוודאות מוחלטת!) מחסום רציני בהפצת מעיינות בין הציבור החרדי, וממילא תעכב את ביאת המשיח.

לאור כל האמור, מי שחרד באמת ובלב שלם לפיקוח נפש של כלל ישראל – 1. אסור לו להצביע בשביל רשימה שחבריה מאמינים שהקמת מדינת ישראל ביום ה' אייר תש"ח היתה "אתחלתא דגאולה", דבר שהרבי אמר עליו בפירוש שגורם לשפיכות דמים, רח"ל. 2. חייב לתרום, "לעשות ככל יכולתו" להבאת המשיח על ידי הפצת המעיינות, בין השאר על ידי הצבעה לרשימה החרדית, כפי שהסברתי בהרחבה במכתבי הקודם בן שבעה העמודים.

אגב: הנציג "שלנו" הוא חוקר "הר הבית", ועדיין לא שמענו שהרבי בעד הדבר הזה, ואכמ"ל.

על הטיעון שמדובר בבלוק טכני – עיין ב"סדר ברכת הנהנין" פ"ג, ס"א.

ודאי קשה לצפות שתשנה את דעתך שהובעה ברבים ובפומביות ובהזדמנויות רבות, אבל די לי בכך שאתה בסתר ליבך תהרהר מחדש, לאור כל הדברים האמורים בשאלה מה רוצה הרבי שנצביע בבחירות.

בכבוד רב ובידידות נאמנה
ובהערכה עצומה
הרב טוביה בלוי

אירוני: ה"משיחיסטים" קבעו מי יהיה "נציג חב"ד" בבחירות לכנסת...  

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.