מערכת COL | יום ט' שבט ה׳תשס״ט 03.02.2009

רבבת ילדים התכנסה במעמד היסטורי; COL העביר שידור בלעדי

היום נערך המעמד ההיסטורי, של כנס "הקהל" בתל-אביב, בהשתתפותם של רבבת ילדים מכל רחבי הארץ ♦ הכינוס האדיר אורגן על-ידי  'רשת אהלי יוסף-יצחק ליובאוויטש' בראשות הרב יוסף-יצחק אהרונוב, לאור קריאתו והוראתו של הרבי להנהלת ה'רשת' לכנס את ילדי צבאות-השם ביום קדוש זה ♦ מרכז התקשורת החב"די - COL העביר את האירוע כולו בשידור-חי ובלעדי ואלפי גולשים מרחבי העולם התחברו לשידור לדיווח מלא וגלריית תמונות
רבבת ילדים התכנסה במעמד היסטורי; COL העביר שידור בלעדי
(צילומים: מאיר דהן, COL)

שרון גושן, יד אליהו

רבבת ילדים, תלמידי מוסדות החינוך היסודי של חב"ד בישראל, התאחדו לכנס "הקהל" מרכזי בהיכל 'יד אליהו' בתל-אביב, בערב היום הקדוש י' שבט - יום ההילולא של כ"ק אדמו"ר הריי"צ נ"ע, רבי יוסף-יצחק, ויום התחלת הנשיאות של הרבי מליובאוויטש לפני 58 שנה.

העצרת אורגנה על-ידי 'רשת אהלי יוסף-יצחק ליובאוויטש' בראשות הרב יוסף-יצחק אהרונוב, לאור קריאתו והוראתו של הרבי להנהלת ה'רשת' לכנס את ילדי צבאות-השם ביום קדוש זה.

הכנס הגדול, נפתח בשעה 11:30 בבוקר, והילדים תפסו אט-אט את מקומותיהם באולם הגדול. את פני הילדים, קיבלו במופעי נגינה, מספר ילדים, נציגי תלמודי התורה ובתי הספר מרחבי הארץ.

את הכינוס פתח בדברי פתיחה הת' יוסף טוביה זילברשטרום מ"תורת אמת" בירושלים שבירך את המתכנסים ואיחל שנזכה לראות במהרה את החייל החטוף גלעד שליט בחזרה לחיק משפחתו.

מקהלת ילדי תלמוד תורה חב"ד ברחובות הנעימה בפרק ק"ז - פרקו של הרבי, הת' מנדי הרשקוביץ מתלמוד תורה "אהלי מנחם" בביתר עילית למד משניות עם המשתתפים והדליק נר נשמה גדול, והת' שמעון סויסה מתלמוד תורה נווה זאב חב"ד בבאר שבע למד את מאמר החסידות "באתי לגני" יחד עם רבבת הילדים.

מנהל המרכז חינוכי חסידותי של צעירי-חב"ד הרב נפתלי רוט נטל את שרביט ההנחייה ודיבר על מעלת היום הקדוש. הוא קרא לרבבת הילדים לקום על רגליהם ולקרוא יחד את פרק כ' בתהילים פסוק בפסוק להחזרתו של החייל גלעד שליט לחיק משפחתו, ולהצלת עם ישראל. 

נציגי מוסדות החינוך הוזמנו לקרוא בזה אחר זה את י"ב הפסוקים ומאמרי חז"ל, וילדי מקהלת "אהלי מנחם" מביתר עילית הנעימו במארש לראש חודש כסלו, יחד עם הזמר ר' נמואל הרוש והאורגניסט ר' יוסף חיים משה.

השליח הראשי לטקסס, יוסטון הרב שמעון לזרוב בירך את הילדים והנעים בקולו בשיר מיוחד שהלחין לכבוד האירוע. הוא סיפר כי הגיע מטקסס הרחוקה וכי הוא נרגש להשתתף במעמד "הקהל" גדול ונשגב שכזה.

סגן מזכיר בית דין רבני חב"ד בארה"ק הרב מנחם מענדל גלוכובסקי נשא דברי ברכה במעחתו של היום הקדוש. הוא הזכיר את מנהלי "רשת אהלי יוסף יצחק ליובאוויטש" לשעבר שבוודאי נהנים ממעמד "הקהל" גדול זה, והודה למארגנים שנטלו את מלאכת האירגון גם בימים קשים אלו.

מנהל ה"רשת" הרב ישראל בוטמן בירך את הילדים לרגל המעמד הנשגב, והודה בדבריו ליו"ר הנהלת ה"רשת" הרב יוסף יצחק אהרונוב על אירגון הכנס הגדול, ולרב נפתלי רוט, שבמסירות אין קץ דאגו לקיומו של הכנס.

בשלב זה, הוצגו "המתנות" שהעניקו הילדים לרבי - שינון משניות ופרקי תניא בעל פה, כל מוסד לפי כמות המשניות ופרקי התניא ששיננו הילדים כמתנה לרבי ליום קבלת הנשיאות, זכה למחיאות הכפיים סוערות של התלמידים באולם הגדול.

"מחזמר הקהל" מיוחד שהמחיש את "מעמד הקהל" נערך בהשתתפות כ-300 ילדי חמד שזכו לתשואות רמות ולשבחים מצוות המורים והתלמידים. על הפקת ה"מחזמר" ניצח ביד רמה ר' מנדי כהן מנהל תלמוד תורה "אהלי מנחם" בביתר עילית.

בהמשך, הוגרלו כרטיסי טיסה לרבי בין המשתתפים. נציג הבנים הוא הת' לוי יצחק איצקוביץ מתלמוד תורה "אור מנחם" צפת, ונציגת הבנות היא זוהר דדון "עטרת חיה" בני ברק בנות. נציג המורים: ר' יוסי מרקוביץ מצפת, ונציגת המורות: הגב' רבקה ברדוגו מ"עטרת חיה" בני ברק. 

אלפי הילדים יצאו לבתיהם בתחושת אחדות נפלאה, בחיזוק ה'התקשרות' לרבי ביום קדוש זה, ובשאיפה לראות בהתגלות מלך המשיח בקרוב ממש.

על צוות האירגון שעמל בהתנדבות להצלחתו נמנים: ר' נועם רוט, ר' מנדי כהן, ר' לוי אדרעי, ר' מנחם לאטר, ר' אבי פרלשטיין, ר' ישראל בלויא, הת' שאולי גולדברג, הת' יוסף יצחק וייספיש, הת' יוסי כהן, הת' שניאור רבינוביץ', הת' יוסי בלשניקוב.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.