מערכת COL | יום י"ט טבת ה׳תשס״ט 15.01.2009

אינדקס התיירות מציע: ביקור ב'770' חוייה לכולם

"ביקור קצר במתחם ביתו של הרבי מילובביץ', בכפר חב"ד, חושף אפשרויות לחוויות תיירות מיוחדות ובלעדיות", כך בכתבה המתפרסמת באינדקס התיירות מדיה. "מסתבר שהמקום מושך אליו אנשים שמעוניינים לבקר במקומות קדושים בארץ, או אנשים שבאים ליהנות מביקור וטיול. הביקורים מתאפשרים מעצם התפישה של חסידות חב"ד, תוך ניהול הבית. תפישה שאומרת, להעניק אפשרות למעוניינים להכיר מקרוב את החסידות" לסיפור המלא
אינדקס התיירות מציע: ביקור ב'770' חוייה לכולם

רונית נאור

ביקור קצר במתחם ביתו של הרבי מילובביץ', בכפר חב"ד, חושף אפשרויות לחוויות תיירות מיוחדות ובלעדיות. פגשתי את מנהל הפעילות במתחם, הרב דניאל רוזנטל, כדי לקבל מושג על האפשרויות שהמקום מציע.

מסתבר שהמקום מושך אליו אנשים שמעוניינים לבקר במקומות קדושים בארץ, או אנשים שבאים ליהנות מביקור וטיול. הביקורים מתאפשרים מעצם התפישה של חסידות חב"ד, תוך ניהול הבית. תפישה שאומרת, להעניק אפשרות למעוניינים להכיר מקרוב את החסידות, "המתחם נותן מענה בכל המישורים. כמו-גם במישור של אתר תיירות, בו ניתן לגלות דברים חדשים, לפגוש מידע על חסידות חב"ד והרבי מילובביץ', ללמוד ולבלות. המטרה היא להביא אנשים לכפר חב"ד ולבית של הרבי".

העתק מדויק

ביתו המקורי של הרבי מילובביץ', נמצא בניו-יורק, ארצות הברית. מדובר בבית מדרשו, שם הוא נתן ברכות ועצות לכל החסידים ולכל מי שהגיע לקבל ברכה ועצה. בבית נמצא בית הכנסת של הרבי, המזכירות, החדר בו הוא קיבל אנשים שהגיעו לקבל ברכה, חדר בו הרבי העביר הרצאות וכולי.

הרב רוזנטל מדגיש את חשיבותו של הבית ומזכיר כי "הבית בארצות הברית הוא גם המקום ממנו הרבי נתן את ההוראה לאלפי חסידים לצאת אל רחבי העולם ולבצע את השליחות שלהם. כל אדם יודע שהבית ההוא, זה מקום שאפשר להגיע כדי להתפלל ולבקש ברכה".

לפני 23 שנים, הרבי ביקש שיבנו העתק של הבית בארץ הקודש, כדי שישמש את אלו שלא יכולים להגיע לבית בניו-יורק, להתפלל את התפילות, להכיר את חב"ד מקרוב ולהרגיש כמי שמגיעים לבית הרבי בניו-יורק. לכן, הבית בכפר חב"ד נבנה כהעתק, בנוסף להעתקים אחרים דומים, שפזורים ב-15 מקומות בעולם.

הרב רוזנטל החל לנהל את השיווק של המתחם לפני כשנתיים, לטענתו עד אז כמות המבקרים לא הייתה משמעותית, "הגעתי לפני כשנתיים, כשעד אז לא נעשו פעולות שיווק של המקום והוא נותר לא מנוצל. כמות המבקרים עלתה מאז שהתחלתי לטפל בשיווק ובהחדרה לתודעה. לא נעשתה פעילות שיווק של המקום. היום אנחנו מגיעים לכ-25 אלף מבקרים בשנה. כ-90% מגיעים מהארץ ו-10% הם תיירים".

מה כולל ביקור במתחם?

"בבית הרב המבקרים זוכים לקבלת פנים שמחה וחמימה. עם פתיחת הביקור, מועברת הרצאה באווירה קלילה ולא רשמית. ההרצאה משלבת מעט מידע על הרקע של חסידות חב"ד, תפישת העולם וכולי. זאת בשילוב שירים באווירת החסידות. המטרה היא לתת למבקרים להרגיש שמחים. אנחנו מתאימים את התכנים והשירים לסוג הקהל. התחנה הבאה כוללת צפייה בסרט, שמספר על הרבי מילובביץ'. אחרי יוצאים להפסקת קפה ועוגה, עם שתיה חמה וקרה. כשבשלב הבא המבקרים יכולים לסייר בבית ולהיכנס לחדר שהוא העתק של חדרו הרב בברוקלין. בחדר הזה רבים שפכו דמעות והגיעו לבקש עצות וברכה. כך המבקרים יכולים לחוש ולספוג קצת מהמשמעות הרוחנית. גם היום, מגיעים אל החדר הזה אנשים רבים כדי לבקש בקשות וברכות. חשוב לציין שניתן להגיע ולבקר בבית בלי כל קשר לסיור".

הביקור מלווה בהדרכה בחמש שפות: עברית, אנגלית, צרפתית, ספרדית ופורטוגזית. כמו-כן, יש אפשרות בתיאום מראש לשפה נוספת.

הרב רוזנטל מספר כי ניתן לקיים סיור בכפר חב"ד בשילוב עם ביקור בבית הרבי מילובביץ' "מדובר בסיור מודרך כשהתחנה הראשונה היא הבית של הרבי מילובביץ'. אחרי ממשיכים לסיור ברחבי היישוב, שמתקיים באוטובוס ונמשך כ-20 דקות. התחנה הבאה היא הפרדסים של הישוב, שמשלב תורה ועבודה, שם ניתן לעצור, לרדת מהאוטובוס ולטייל בפרדסים. מה שמייחד את הפרדסים הוא עצי האתרוגים. במהלך השנה יש אפשרויות לשלב פעילויות שונות כמו אפיית מצות באחת המאפיות הגדולות בארץ לייצור מצות שמורות בעבודת יד. הסיור מותאם לאופי הקבוצה. גם אורכו גמיש, כשהכל נעשה בתיאום מראש".

מה טווח מחירי הביקור?

"המחירים משתנים, כשיש לנו מחיר קבוע של 480 שקלים לקבוצה של 30 איש. עם-זאת, אנחנו מקבלים קבוצות כמו חיילים בחינם. עניין התשלום תלוי במוסד. כמו-כן, גם אנשים פרטיים ומשפחות צריכים לתאם את הביקור מראש".

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.