מערכת COL | יום ה' טבת ה׳תשס״ט 01.01.2009

הלהיט לחג-הספרים: "המבצעים כהלכתם" ● מיוחד

לרגל "חג הספרים" ה' טבת, יצא-לאור הספר שרבים חיכו לו "המבצעים כהלכתם" ■ הספר מביא את כל ההלכות והמנהגים הקשורים ל'מבצעים' שייסד הרבי ■ הספר הפרוס על 2 כרכים ובו 550 עמודים, נערך על-ידי הרב שמואל ביסטריצקי לסיפור המלא● רק ב-COL: בואו לדפדף בדפיו הראשונים של הספר החדש >>>
הלהיט לחג-הספרים:
מאת כתב COL

לרגל "חג הספרים" ה' טבת, יצא-לאור הספר שרבים חיכו לו "המבצעים כהלכתם". הספר, הוא אוצר טעמים, הלכות ומנהגים, הוראות מיוחדות הקשורים למבצעי המצוות אותם ייסד הרבי.

הספר הפרוס על 2 כרכים ובו 550 עמודים, נערך על-ידי הרב שמואל ביסטריצקי, לעילוי נשמתו של אביו הרב הבלתי-נשכח של העיר צפת, הרב לוי ביסטריצקי ע"ה.
בתחילתו של הספר, מובאים הסכמות בית-דין רבני חב"ד והסכמת הדיין הרב זלמן-נחמיה גולדברג, דיין בית-דין הגדול בירושלים, אשר שיבח את הוצאת הספר לאור.

על צוות העורכים הלשוניים, נמנים הרב משה מרינובסקי והרב מנחם-מענדל ברונפמן. חלקו העיקרי של הספר הוא הלכתי והוא הוגהה על-ידי הרב מרדכי ביסטריצקי - מד"א קריית חב"ד ומנהל מחלקת הכשרות בצפת והרב ישראל יוסף הענדל - רב קהילת חב"ד במגדל-העמק.

בפתח דבר לספר, כותב הרב שמואל ביסטריצקי:

"תחילת הורתו של ספר זה התבצעה על-ידי אבי מורי, הרה"ת ר' לוי ע"ה ביסטריצקי, שהתחיל לגבש את תכניו – ואף לכתבו בפועל – לפני כשלושים שנה. פעילות הקודש לה התמסר כל חייו כרב קהילת חב"ד צפת, רבה הראשי של העיר, מנהל מחלקת הכשרות האיזורית, חבר בית-דין רבני חב"ד, ומעל לכל שליח הרבי לארץ הקודש – מנעו ממנו להספיק להתקין את הספר טרם נפטר בפתאומיות.

"אמנם, למרות שהספיק לערוך בפועל רק אי-אלו קטעים ופרקים בודדים (בעיקר החלק ההלכתי הנוגע ל'מבצע תפילין'), הנה חותמו וטביעת אצבעותיו ניכרים בכל שלבי הליקוט והעיבוד של חיבור זה. זמן קצר לאחר פטירתו, החליטה המשפחה כי יש להמשיך ולסיים את המפעל העצום שהתחיל אבא. תודה לא-ל, הושלמה עתה המלאכה, וספר זה מוקדש לעילוי-נשמתו".

עוד כותב ר' שמואל: "מהותו וייעודו של ספר זה, כמו גם אופן עריכתו, מפורטים באריכות ב'מבוא'. באופן כללי ניתן לומר, כי ספר זה מהווה מעין 'שולחן ערוך' למבצעי הרבי. אגודה כוללת כזו, המקבצת את ההלכות וההוראות השונות בשפה בהירה ופשוטה, מתאימה לכל חסיד, שליח, פעיל או מקורב, והיא תהווה תזכורת תמידית לאופן הנכון, הראוי והרצוי לקיים את המבצעים כהלכתם".

בלעדי ל-COL: בואו לדפדף בדפיו הראשונים של הספר ולהתרשם משלל הנושאים המובאים לשלוחים ולתמימים - העוסקים רבות במבצעים.

לחלק הראשון - לחצו כאן
לחלק השני - לחצו כאן


(הפצה ראשית: 'ופרצת')
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.