מערכת COL | יום י"ח כסלו ה׳תשס״ט 15.12.2008

"אתה הצוואה של גבי", אמר הניצול היחיד מבית-חב"ד

לפתע הרים דוד את עיניו וכשראה את הרב גולדשמיד, ניגש אליו מיד. "הרב נחום, הרב נחום", אמר בקול-רם, כשהוא מחבק בחוזקה את הרב גולדשמיד ההמום ■ סיפור מופלא ומרגש שהתרחש במסע ההלוויה בירושלים  לסיפור המלא, מיוחד ל-COL
דוד ביאלקה (מימין) והרב נחום גולדשמיד על רקע ההלוויה ● צילומים: י. בלינקו, COL וערוץ 2
מאת מנחם כהן, מערכת COL

הסיפורים המופלאים הקשורים לאירוע במומביי, ממשיכים לזרום למערכת. היום, אנו מפרסמים סיפור מדהים נוסף שאירע עם הרב נחום גולדשמיד, משלוחי הרבי לנתניה.

כזכור, ביום ראשון שלאחר האירוע במומביי, נחשף סיפורו המצמרר של דוד ביאלקה שניצל מבית-חב"ד. הוא היה למעשה היחיד שנשאר בחיים. סיפורו של ביאלקה התפרסם בהרחבה בתקשורת בישראל (לצפייה בראיון וידאו).

ביאלקה סיפר בראיונות השונים, כי הוא ירד מהקומה הרביעית, באמצעות צינורות של המזגנים שהותקנו באחרונה על-ידי הרב הולצברג. כשירד לקרקע, השוטרים ההודים חשבו שהוא אחד הטרוריסטים והפליאו בו את מכותיהם. רק בבית-הרפואה התבררה זהותו והוא שוחרר לדרכו.

הסיפור פורסם גם ביומון החרדי 'המודיע' וכך נודע לרב גולדשמיד על הסיפור. כשקרא שהיהודי מתגורר בנתניה, הוא מיד חיפש את שמו בספר הטלפונים המקומי. אלא שב'המודיע' לא אייתו את שמו נכון, כך שהחיפוש לא העלה דבר. בינתיים, נודע לרב גולדשמיד כי ביאלקה מתגורר ברחוב מולו.

הרב גולדשמיד לא בזבז זמן וצלצל לאותו כתב 'המודיע' שפרסם את הסיפור. אשתו של העיתונאי ענתה לטלפון ואמרה שהוא כעת עומד להמריא מהודו לישראל, עם משלחת זק"א ועוד. הרב גולדשמיד ביקש ממנה לצלצל בדחיפות לבעלה ושתנסה לברר איתו, האם יש לו את מספר הטלפון של ביאלקה.

למרות הלחץ שלפני הטיסה, הספיק אותו עיתונאי לתת את מספר הטלפון. הרב גולדשמיד התקשר ובני המשפחה אמרו שדוד כעת מבולבל מהאירוע ואינו יכל לדבר. הוא סיכם איתם שיצלצל מאוחר יותר.

למחרת, צלצל הרב גולדשמיד שוב למשפחת ביאלקה ואשתו של דוד ביקשה שיצלצל רק לאחר ההלוויה.  

לצד רבבות חסידי חב"ד, גם הרב גולדשמיד השתתף בהלוויה ההמונית שנערכה בכפר-חב"ד ומיד לאחריה נסע להלוויה בירושלים. לאחר שזוג השלוחים הקדושים נטמנו בהר-הזיתים, פנה הרב גולדשמיד לעבר היציאה.

בדיוק ביציאה, הבחין באדם עם כיפה סרוגה, עומד וממרר בבכי, כשהוא נתמך על-ידי בני המשפחה. הרב גולדשמיד הבין מיד שמדובר בדוד ביאלקה (למרות שלא הכירו). הוא ניגש לאחד האנשים שעמד על ידו ושאל 'האם זה דוד?'. הוא קיבל תשובה חיובית.

לפתע הרים דוד את עיניו וכשראה את הרב גולדשמיד, ניגש אליו מיד. "הרב נחום, הרב נחום", אמר בקול-רם, כשהוא מחבק בחוזקה את הרב גולדשמיד ההמום. 

ודוד סיפר: "אני נוהג להתפלל בכל שבוע בבית-הכנסת 'שערי צדק' של קהילת הטריפולטאים. מידי כמה שבתות היית מגיע לבית-הכנסת שלנו ונושא דרשה ("הקהלת קהילות". מ.כ). בימים שלפני כל האירוע, שהיתי בבית-חב"ד ושוחחתי רבות עם הרב הולצברג.

"באחת השיחות, סיפרתי לו על הדרשות שלך ועל-כך שכל הקהילה מתלהבת כל פעם מחדש לשמוע אותך. הרב הולצברג אמר לי שהוא מכיר אותך ושלמדתם יחד כמה פעמים ב-770 בניו-יורק. הוא הציע לי כשאני חוזר לארץ להיכנס לבית-חב"ד. 'אם נהנת מהדרשות שלו, כדאי שתבקר אצלו בבית-חב"ד', אמר לי הרב הולצברג". 

ודוד סיים במשפט המצמרר הבא: "אתה הצוואה של גבי. נשארתי בחיים כדי לפגוש אותך" - - -

הערת מערכת: הסיפור פורסם במספר עיתונים חרדים בצורה משובשת. COL מפרסם את הסיפור המדוייק - שאומת עם הרב גולדשמיד.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.