מערכת COL | יום א' ניסן ה׳תשס״ד 23.03.2004

למעלה מחמש מאות איש בהכתרת הרב הכט

למעלה מחמש מאות איש השתתפו אמש בטקס ההכתרה של הרב מנחם מענדל הכט לרב קהילת 'בית יעקב' בצפון תל-אביב. באירוע נשא דברים הרב יונה מצגר, הרב הראשי לישראל ולשעבר רבה של צפון תל-אביב. "דווקא בעיר כמו תל-אביב חייבים להיות ערים לצרכי הקהילה הדתית והלא-דתית", אמר הרב הראשי והביע את אמונתו כי הרב הכט יוכל לעשות זאת בהצלחה. ראש עיריית תל-אביב, מר רון חולדאי שהשתתפותו הייתה הפתעת הערב, דיבר על כך שבתקופתנו בה קיים פירוד עצום בין המחנות השונים בארץ, חובה על הרב הכט לאחד אותם ולהפוך אותם ל'משפחה' אחת אפילו בעיר שלכאורה קשה לעשות כך. ראש העיר התרגש מן הקהל העצום שגדש את האולם. רב מרכז תל-אביב והשליח הראשי של חב"ד לעיר, הרב יוסף גרליצקי אמר שמצד אחד אנו רואים בתי כנסת שנסגרים בתל-אביב ומצד שני רואים בתי-כנסת שמגיעים לפריחה שבלתי תיאמן.
למעלה מחמש מאות איש בהכתרת הרב הכט
הרבנים מ"מ וי"י הכט עם ראש העיר מר רון חולדאי
האב, הרב יוסף יצחק הכט מאילת הדגיש בדבריו שצריכים להתאמץ ולעבוד בכוח התורה כדי לקרב יהודים. הרב עדין אבן-ישראל הסביר את הגדר של רב ומלך על פי חסידות וקישר את-זה להכתרה של הרב הכט כרב. חמיו של הרב הכט, הרב יוסף יצחק מטוסוב מטולוז שבצרפת, הקריא את מכתב הברכה ששלח הראשון לציון הרב שלמה עמאר, שהינו ידיד נעורים של הרב מטוסוב עוד ממרוקו. באירוע השתתפו גם האדמו"ר מוואסלוי; הרב משה אשכנזי והרב שלום דובער בוטמן מקהילת חב"ד בעיר; הרב אליהו חייק רבה לשעבר של העיר טולוז בצרפת; הרב אפרים גוטמן דיין בבית-הדין בעיר; הרב אברהם יהודה הלפרין רב ומו"צ קהילת קוזניץ' בתל-אביב; ר' מרדכי חתשואל, יו"ר המועצה הדתית בתל-אביב; ר' משה אלמקייס יו"ר מועצה הדתית של אילת; ר' נפתלי גלוברט חבר מועצת העיר; מר אריה שומר יו"ר מועצת העיר ומנכ"ל בית הנשיא לשעבר ואישי ציבור נוספים. את האירוע הנעים החזן חיים אליעזר הרשטיק וילד הפלא דודי הרץ כשהם מלווים על-ידי להקתו של ישראל הרשטיק .
הוסף תגובה
7 תגובות
1.
תתעוררו!!!
א' ניסן ה׳תשס״ד
נו.. תתחילו להגיב.
2.
קידוש השם
א' ניסן ה׳תשס״ד
למען המאמינות שלכם עדיף שכשכותבים שהיו 500 איש להביא לכל הפחות תמונה אחת
3.
כרגיל מגזימים
א' ניסן ה׳תשס״ד
הייתי בארוע והי' נחמד אבל כמות האנשים שהיו בגופם שם לא עבר את ה-200 איש כולל עזרת הנשים אגב מספר המקומןת הרשמיים בבית הכנסת 120
4.
העכט, וגערליצקי...
א' ניסן ה׳תשס״ד
נו... נו...
5.
הרב הכט הצעיר
א' ניסן ה׳תשס״ד
עלה והצלח. ידיד
6.
hatzlacha raba
ב' ניסן ה׳תשס״ד
wishing you lots of luck from friends and family
8.
המנחה
ב' ניסן ה׳תשס״ד
את הארוע הנחה שאול מייזליש (נראה בתמונות)
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.