מערכת COL | יום י"ד תשרי ה׳תשס״ט 13.10.2008

איך הרבי היה בוחר את ארבעת-המינים? ● בלעדי

מיוחד: במסגרת מגזין סוכות ב-COL, אנו מתכבדים להגיש לגולשים הקלטת אודיו בלעדית ובה תיאור מרטיט ואותנטי של הרב לוי ביסטריצקי ע"ה רבה הראשי של צפת, המתאר כיצד היה נכנס אל הרבי במשך שנים רבות ומגיש לו את הלולבים וההדסים ■ "יכולתם לראות מה זה שמחה - כשהרבי היה מוצא את הלולב", סיפר ■ כיצד הרבי היה בוחר לולב, מהיכן לקח הרבי הדסים, איזה צבע של אתרוג היה בוחר, על קניית מתנה לאישה לפני החג ועוד לסיפור המלא ולהאזנה  ● בפנים: מה עשה הרבי כשלא מצא לולב מהודר? >>>
איך הרבי היה בוחר את ארבעת-המינים? ● בלעדי
מאת מנחם כהן, COL

הרב לוי ביסטריצקי ע"ה, רבה האגדי של צפת, היה במשך שנים רבות מגיש לרבי את הלולבים וההדסים. בכל שנה, ימים ספורים טרם התקדש החג, היה הרב ביסטריצקי נכנס לחדרו של הרבי ומגיש את עשרות הלולבים וההדסים, מתוכם היה בוחר הרבי.  

בהקלטת אודיו מיוחדת המתפרסמת בלעדית ב-COL, מתאר הרב ביסטריצקי כיצד הרבי היה בוחר את הלולבים, כל זאת בשילוב סיפורים אותנטיים ומרגשים מכלי ראשון. הדברים נאמרו לפני 10 שנים לערך.

הרב ביסטריצקי מספר, שיום לאחר שהרבי קיבל ממנו את ה-120 הדסים שהוא הביא מצפת, הרבי היה אומר לאביו, יבדלחט"א, הרב לייב ביסטריצקי, 'השתמשתי עם ההדסים'. "הרבי מעולם לא בדק אחריי את ההדסים", סיפר הרב ביסטריצקי.

במקביל, היה הרבי מקבל הדסים ממקומות שונים ברחבי העולם, כמו ארגנטינה וארה"ב. "מכל מקום היה הרבי לוקח שלוש הדסים - והשאר היה לוקח מצפת", סיפר.


מימין: הרב לייב ביסטריצקי שיחי' ובנו הרב לוי ע"ה בחול-המועד סוכות אצל הרבי  צילום: ארכיון

על רגע מציאת הלולב הנבחר, סיפר: "יכולתם לראות מה זה שמחה של הרבי, ברגע שמצא את הלולב".

עוד סיפר: "למרות שהבאתי עשרות לולבים לרבי, תמיד ידעתי איזה לולב יבחר הרבי בסופו-של-דבר".

"באחת השנים, בשעה 12 בצהריים של ערב-חג, אבי קיבל טלפון מהרב חודוקוב. הוא אמר שהרבי ביקש להתקשר בכדי לברר האב יש לו בשבילו לולב כשר", סיפר הרב ביסטריצקי. "הרבי היה מאוד מאוכזב מהלולבים שהביאו לו".

המשך הסיפור המרתק, ושביבים נוספים (כגון: איזה אתרוג היה בוחר הרבי ועל קניית מתנה לאשה בערב-חג) מתפרסמים בהקלטה המיוחדת המצורפת בתחתית הכתבה.

להאזנה לחצו על כפתור ההפעלה, או באופצייה הנוספת:
לא מצליחים להאזין? לחצו כאן
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.