מערכת COL | יום כ"ט אלול ה׳תשס״ח 29.09.2008

יוזמה בירושלים: התוועדות 'הקהל' מידי 'ליל שישי'

טרם עברנו את סף 'שנת הקהל' ובירושלים כבר נרשמת יוזמה מבורכת: התוועדות חסידית קבועה, תערך בעז"ה מידי שבוע ב"ליל שישי" בשעה 10:00, בבית הכנסת חב"ד ליובאוויטש בשכונת בית-ישראל, רח' הרב זוננפלד 23. יוזמה ברוכה שעונה לקריאתו הקדושה של הרבי, לחדש את מנהג "הקהל" ולהתאסף לעיתים תכופות לכינוסי תורה, עבודה וגמ"ח לסיפור המלא
יוזמה בירושלים: התוועדות 'הקהל' מידי 'ליל שישי'

טרם עברנו את סף 'שנת הקהל' ובירושלים כבר נרשמת יוזמה מבורכת: התוועדות חסידית קבועה, תערך בעז"ה מידי שבוע ב"ליל שישי" בשעה 10:00, בבית הכנסת חב"ד ליובאוויטש בשכונת בית-ישראל, רח' הרב זוננפלד 23. יוזמה ברוכה שעונה לקריאתו הקדושה של הרבי, לחדש את מנהג "הקהל" ולהתאסף לעיתים תכופות לכינוסי תורה, עבודה וגמ"ח.

'ליל שישי' הוא זמן של 'חשבון נפש' וחסידים נהגו לנצלו להסב יחד בהתוועדות חסידים, לומר "לחיים!", להשיח את אשר על ליבם ולחזק איש את רעהו. אולם לא לכל חסיד חב"ד הדבר בא ברגל.

ירושלים אינה ככפר חב"ד שאך חשקה נפשך בהתוועדות, אתה מועיד פניך לישיבה או לאחד מבתי הכנסת ומרווה את נשמתך בדברי חסידות וסיפורי חסידים", אומר היוזם, הרב שמחה אופנר, מחשובי אברכי אנ"ש, "שלא כמו בקהלות חב"ד הגדולות בישראל, רובה של הקהלה הירושלמית (שהיא אגב הגדולה בארץ) פזורה בכל שכונותיה, כך שגם אם נערכות התוועדויות בנקודות שונות בעיר, הרי שאין להן פרסום; הוסף לכך את המרחקים, ותשוקת הנפש הופכת לטרחה יתירה.

"לאחר שיחות עם אברכים רבים מחבריי שכולם תינו את החוסר הגדול שהם מרגישים בכך שמלבד ביומי דפגרא, הם אינם מוצאים מקום לשבת להתוועדות חסידית פנימית, להתעורר ולהתרומם, גמלה בליבי ההחלטה ליזום את התוועדות הזו המתקיימת בעיתוי המיוחד של ליל יום שישי, שמלבד סגוליותו מתברר גם כנוח לאנשים עובדים, במיקום נוח – במרכז החרדי של העיר, אשר תשא אופי חסידי פנימי בניחוח 'תומכי תמימים'. זו יוזמה שנותנת מענה לדרישה העולה מציבור אנ"ש ויש לה עתיד לחזק את הקשר שבין קהלות חב"ד בבירה".

אומר ועושה: ההתוועדות הראשונה כבר נערכה ב"ליל שישי" האחרון ונטלו בה חלק למעלה מחמישה מניינים מאנ"ש והתמימים תושבי כל חלקי העיר, שכולם ברכו בחום את היוזמה. ההתוועדות הבאה תערך כמובן ב'ליל שישי' הבא,  מוצאי "צום גדליה" משעה 10:00, בביהכ"נ חב"ד ברח' זוננפלד 23 שכונת בית-ישראל.

"ציבור אנ"ש והתמימים בירושלים כמו האורחים הנקלעים לעיר, אל תחכו להזמנה, בכל 'ליל שישי' - ברוכים הבאים!"

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.