מערכת COL | יום כ"ד אלול ה׳תשס״ח 24.09.2008

חידושים בהוצאה לאור של צאגו"ח לקראת החגים

תגיות: מנחם ברוד
אגף ההוצאה לאור בצעירי אגודת חב"ד, בניהולו של הרב מנחם ברוד, חידש השנה את מערך עלוני ההסברה על חגי תשרי. בעבר היה מופיע עלון כללי אחד על חודש אלול וחגי תשרי, אולם לאור הדרישות מהשטח הוחלט להפיק שלושה עלונים נפרדים, שבהם ייעשה שימוש לקראת כל חג ■ העלונים ערוכים בטוב טעם ובצורה מאירת עיניים, והם שופכים אור על מנהגי החג, הרעיונות הגלומים מאחורי ההלכות, ומושגי יסוד ■ יבול רב גם בשפה הרוסית לסיפור המלא  בפנים: העלון החדש והייחודי ליום הכיפורים
חידושים בהוצאה לאור של צאגו

אגף ההוצאה לאור בצעירי אגודת חב"ד, בניהולו של הרב מנחם ברוד, חידש השנה את מערך עלוני ההסברה על חגי תשרי. בעבר היה מופיע עלון כללי אחד על חודש אלול וחגי תשרי, אולם לאור הדרישות מהשטח הוחלט להפיק שלושה עלונים נפרדים, שבהם ייעשה שימוש לקראת כל חג.

כך כבר הופיעו העלון על חודש אלול וראש-השנה, ועלון מיוחד ליום-הכיפורים. עלון שלישי, על חג הסוכות ושמחת תורה, יופיע בימים הקרובים.

העלונים ערוכים בטוב טעם ובצורה מאירת עיניים, והם שופכים אור על מנהגי החג, הרעיונות הגלומים מאחורי ההלכות, ומושגי יסוד. דגש רב ניתן על קיום הלכה למעשה, ועל נוחות המשתמש. כך לדוגמא, יש בעלונים לוחות זמנים קלים לשימוש החשובים כל-כך עקב ריבוי הזמנים בחגי תשרי.

בנוסף, מופץ באמצעות בתי חב"ד גם פוסטר על פדיון כפרות ועל הימים הנוראים, עלון עם זמני הדלקת נרות-שבת-קודש בשנה החדשה, איגרת ברכה של 'שנה טובה' מהודרת ועוד.

יבול רב גם בשפה הרוסית

האגף לקליטה רוחנית שבצעירי-אגודת-חב"ד הכין עבור ציבור העולים החדשים בישראל מתנת חג אמיתית לשנה היהודית החדשה - תשס"ט - לוח שנה חדש בשפה הרוסית. יחודו של הלוח בכך שהוא מעוצב על-פי חודשי השנה העבריים, והימים בו מסודרים מימין לשמאל, כשיום השבת הוא יום המובחר בשבוע.

הרב מאיר וורזוב, העומד בראש האגף, מספר כי הלוח החדש, שיצא לאור לקראת שנת "הקהל" מהווה למעשה מעין שולחן ערוך קצר לימות השנה, והוא כולל מנהגים שונים המודפסים בו בחודשי השנה, זאת לצד ברכות רלוונטיים לחגי ישראל במעגל השנה: סוכות, חנוכה, פורים, פסח ושבועות, לצד ברכת הדלקת נרות, תפילת "יזכור", נוסח כפרות, זמני הדלקת הנרות ועוד.

הלוח המהודר, בפורמט קיר, מודפס על 44 דפי כרומו צבעוניים, והוא מעוטר בתמונות וצירים יהודיים. ניתן להשיג את הלוח בסניפי בתי חב"ד בישראל, וכן בערים שונות בעולם ליהודים דוברי רוסית.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.