מערכת COL | יום י"ח אלול ה׳תשס״ח 18.09.2008

הרופא ביקש: "תגיד לרבי שהוא אינו יודע מה פועל בעולם"

מזכירו האישי של הרבי הרב יהודה-לייב גרונר הגיע השבוע לישראל לרגל חנוכת בניין 770 בזכרון-יעקב ■ את ביקורו הוא פתח כהרגלו בביקור בעיר-האבות חברון, בהתוועדות עם אברכי הכולל - הלומדים בסמיכות לקברה של הרבנית מנוחה-רחל ע"ה ■ במהלך ההתוועדות סיפר סיפור מיוחד מהרבי מתקופת תשנ"ב  לסיפור המלא
הרופא ביקש:
(צילום: חב"ד חברון)
מזכירו האישי של הרבי הרב יהודה-לייב גרונר הגיע השבוע לישראל לרגל חנוכת בניין 770 בזכרון-יעקב. את ביקורו הוא פתח כהרגלו בביקור בעיר-האבות חברון, בהתוועדות עם אברכי הכולל - הלומדים בסמיכות לקברה של הרבנית מנוחה-רחל ע"ה.

במהלך ההתוועדות, נכנס הרב דני כהן, משלוחי חב"ד בעיר, כשהוא לבוש במדי צבא (היות ומשרת במילואים בימים אלה). הרב גרונר, המכיר את הרב כהן לא מעט שנים, הופתע וסיפר סיפור.

היה רופא גוי שטיפל ברבי בתקופה שלאחר ז' אדר תשנ"ב. באחד מביקוריו, ביקש הרופא (ממוחה בעל-שם עולמי) רשות מהרבי לספר לו סיפור. לכשהניד הרבי את ראשו הקדוש לחיוב, סיפר הרופא שבעת ביקורו לאחרונה בברזיל, ניגש אליו יהודי גלוי-ראש ושאלו: האם הוא רופאו של הרבי, הרופא ענה בחיוב והאיש ביקש ממנו לספר לרבי את הדברים הבאים:

נכדתו היתומה גדלה אצלם בבית ומכיוון שהגיע לאחרונה שליח חב"ד למקום ופתח גן-ילדים יהודי, החליטו הסבא והסבתא, למרות שאינם דתיים, לשלוח את נכדתם לגן חב"ד.

האיש סיפר באריכות איך שבוע-אחר-שבוע הילדה מציבה בפניהם דרישות חדשות בתחום היהדות. 'שלחנו ילדה קטנה לגן', סיפר האיש, 'וכעת אנחנו שומרים כשרות, אשתי מדליקה נרות שבת, אני הולך לבית-הכנסת באופן קבוע ועוד היד נטויה'.

האיש סיים ואמר: תגיד לרבי שהוא בעצמו לא יודע מה הוא פועל בעולם. כשסיים הרופא את הסיפור חייך הרבי חיוך רחב.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.