מערכת COL | יום ב' אלול ה׳תשס״ח 02.09.2008

סוכלו פיגועי חטיפה בחו"ל; קריאה לגלות עירנות

לפחות שני פיגועי חטיפה שתכנן החיזבאללה כנקמה על חיסולו של עימאד מורנייה סוכלו בתקופה האחרונה, כך הותר אמש לפרסום ■ כזכור, וכפי שפורסם ב-COL, במסגרת כוננות זו תיגבר השב"כ את האבטחה על מוסדות ישראליים ויהודיים בחו"ל בצורה ניכרת, והמטה למלחמה בטרור הוציא אזהרות מסע לישראלים ששוהים בחו"ל ■ חשוב לציין כי כל האזהרות החמורות מפני כוונות חיזבאללה לחטוף ישראלים או לבצע פיגועים אחרים עומדות עדיין בעינן לידיעה בהרחבה
סוכלו פיגועי חטיפה בחו
שלוחי חב"ד בעולם (אילוסטרציה)
לפחות שני פיגועי חטיפה שתכנן החיזבאללה כנקמה על חיסולו של עימאד מורנייה סוכלו בתקופה האחרונה, כך הותר אמש לפרסום. 

כזכור, וכפי שפורסם ב-COL, במסגרת כוננות זו תיגבר השב"כ את האבטחה על מוסדות ישראליים ויהודיים בחו"ל בצורה ניכרת, והמטה למלחמה בטרור הוציא אזהרות מסע לישראלים ששוהים בחו"ל, בהם הועלתה בעיקר האפשרות שחיזבאללה ינסה לבצע חטיפות. בשבוע שעבר אף חודדה האזהרה, ונאמר כי היא תקפה לגבי הישראלים בכל מקום ברחבי העולם. 

כעת ניתן לספר כי הרקע לאזהרות החמורות הם ניסיונות שכבר נעשו על ידי חיזבאללה לבצע פיגועים, ככל הנראה בעיקר באמצעות חטיפת ישראל לים, במהלך התקופה האחרונה. גורמי הביטחון מציינים כי כבר שבועות ספורים לאחר החיסול של מורנייה, המיוחס על ידי חיזבאללה לישראל, היו סימנים לכך שהארגון וגורמי האיסלאם הקיצוני ברחבי העולם אוספים, כנראה, מידע, כשלב ראשון לקראת פיגוע אפשרי נגד יעד ישראלי. 

במערכת הביטחון היו הערכות כי פעולות הסיכול מנעו פיגועים שהיו בשלבי הכנה. לאחר ביצוע עסקת חילופי השבויים ביולי גבר החשש לכך שהארגון תכנן לבצע פיגועים מידיים, ועל רקע זה יצאו גורמי ביטחון באזהרה לאנשי עסל קים ישראלים מפני אפשרות של חטיפה. יש להניח כי פעולה זו, וסדרת פעולות נוספות, מנעו חטיפות ישראלים בתקול פה האחרונה. 

עם זאת, חשוב לציין כי כל האזהרות החמורות מפני כוונות חיזבאללה לחטוף ישראלים או לבצע פיגועים אחרים עומדות עדיין בעינן וכי גם הכוננות הגבוהה של השב"כ במוסדות ישראליים בחו"ל עודנה בתוקף.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.