מערכת COL | יום כ"ט אב ה׳תשס״ח 30.08.2008

האם בנו של הרב זלמן גופין ימונה למשפיע בישיבה בכפר?

בהנהלת ישיבת 'תומכי-תמימים' המרכזית מתלבטים לגבי מינוי המשפיע החדש לשיעור א' בישיבה, לאחר פיטורי הרב דוד-אבא זלמנוב ■ לכתב COL נודע, כי הרב שמעון גופין, בנו של המשפיע הרב זלמן גופין - מועמד לתפקיד, לצד משפיעים נוספים ■ "אני לא מאשר ולא מכחיש", אמר ל-COL הרב זלמן גופין בתגובה למידע ■ הרב מנשה חדד מהנהלת הישיבה הגיב: "עדיין מוקדם לדעת, אני מאמין שבימים הקרובים תיפול ההחלטה בקרב ההנהלה" לסיפור המלאוגם: כיצד קיבלו רבני הישיבה את הודעת הפיטורים? >>>
האם בנו של הרב זלמן גופין ימונה למשפיע בישיבה בכפר?
"לא מאשר, לא מכחיש". מימין: הרב זלמן גופין ובנו הרב שמעון גופין על רקע הישיבה ● ארכיון: COL
מאת כתב COL

בהנהלת ישיבת 'תומכי-תמימים' המרכזית מתלבטים לגביי מינוי המשפיע החדש לשיעור א' בישיבה, לאחר פיטורי הרב דוד-אבא זלמנוב.

לכתב COL נודע, כי הרב שמעון גופין, בנו של המשפיע בשיעור ג' הרב זלמן גופין - מועמד לתפקיד, לצד משפיעים נוספים. הרב שמעון גופין משמש מזה מספר שנים כמשפיע בישיבת 'תומכי-תמימים' בלוד ונחשב אהוד על תלמידיו.

ביום חמישי שעבר חזרו תלמידי הישיבה בכפר ללימודים והיום (ראשון) צפויים להגיע תלמידי שיעור א'. הישיבה מונה השנה כ-220 תלמידים - כמות גדולה מאוד ביחס לשנים קודמות. בראש-חודש חשוון, צפויים להתווסף כעשרה בחורים, בוגרי הישיבה, ששהו השנה ב'קבוצה'.

כאמור, בהנהלת הישיבה מתלבטים. "אני לא מאשר ולא מכחיש", אמר ל-COL הרב זלמן גופין בתגובה למידע. הרב מנשה חדד מהנהלת הישיבה אמר: "עדיין מוקדם לדעת, אני מאמין שבימים הקרובים תיפול ההחלטה בקרב ההנהלה".

כזכור, כפי שפורסם בלעדית ב-COL הרב זלמנוב פוטר לאחר שהודיע כי הוא יעבוד בשנה הבאה בישיבה הגדולה החדשה באור-יהודה, לצד העבודה בישיבה בכפר. פרסום הידיעה עורר הדים נרחבים. מעל 300 מגיבים ניהלו דיון סוער במערכת התגובות. רובם הביעו התנגדות להחלטה.

חלק מרבני הישיבה בכפר הביעו מורת-רוח מההחלטה, וחלק (בעיקר מהנהלת הישיבה) תמכו בהחלטה על פיטוריי הרב זלמנוב. "זה ממש ניגוד אינטרסים לעבוד גם בישיבה בכפר וגם בישיבה באור-יהודה", אמר אחד מראשי-הישיבה הוותיקים בשיחה פרטית שלא לציטוט.

רב אחר מהישיבה אמר: "אני לא מבין איך אפשר לפטר משפיע כל-כך וותיק באמצעות מכתב. זה לא מקובל". עסקן בכיר בכפר-חב"ד הגיב: "אם מפטרים משפיע מסיבה פוליטית - זה פשוט חוצפה. אי-אפשר לנהל דיקטטורה של דעות".

כזכור, לפני 3 שנים פוטר המשפיע הרב יצחק גינזבורג, לאחר שהקצין את דעותיו והשתתף בכינוסים קיצוניים שארגנו אנשים שלא מכירים בממסד החב"די. 

COL ימשיך לעקוב ולדווח.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.