מערכת COL | יום כ"ז אב ה׳תשס״ח 28.08.2008

בלעדי ל-COL: הרבנים זלמנוב ופויזנר - פוטרו מישיבותיהם

הרב דוד-אבא זלמנוב והרב זושא פויזנר פוטרו השבוע מישיבותיהם בכפר-חב"ד ולוד - לאחר שהודיעו על כוונתם לעבוד בישיבה הגדולה החדשה באור-יהודה ■ הרב פויזנר ל-COL: "קיבלתי מכתב לפני כמה ימים, בו הודיעו לי על פיטוריי. לא צויינה במכתב כל סיבה" ■ "הנהלת הישיבה לא יכולה לתת משכורת למישהו שהולך לעבוד במוסד - שכל מטרתו זה להילחם בישיבות שלנו בלוד וכפר-חב"ד", אמר ל-COL גורם בכיר מהישיבה בכפר-חב"ד לסיפור המלא
בלעדי ל-COL: הרבנים זלמנוב ופויזנר - פוטרו מישיבותיהם
תם עידן. הרב זושא פויזנר (מימין) והרב דוד-אבא זלמנוב ● צילומי ארכיון: COL

מאת כתב COL

הרב דוד-אבא זלמנוב משפיע בישיבת 'תומכי-תמימים' המרכזית בכפר-חב"ד והרב זושא פויזנר משפיע בישיבת 'תומכי-תמימים' בלוד קיבלו השבוע מכתב פיטורים מהנהלת הישיבה, כך נודע ל-COL.

"קיבלתי השבוע מכתב ובו הנהלת הישיבה הודיעה לי על הפסקה עבודתי בישיבה", סיפר הבוקר (חמישי) הרב פויזנר בשיחה עם COL. "אין לי מושג מה הסיבה ואני גם לא נכנס לזה. אני בהחלט מעדיף שלא להגיב מעבר לזה", הוסיף.

ל-COL נודע כי הסיבה לפיטוריו של הרב זלמנוב - כוונתו לעבוד בישיבה החדשה שתפתח בשנה הבאה באור-יהודה. מדובר בישיבה גדולה חדשה, אליה נרשמו כבר 30 בחורים, כפי שדיווחנו בהרחבה. בראש הישיבה יעמוד הרב שלום-בער הנדל.

"הנהלת הישיבה לא יכולה לתת משכורת למישהו שהולך לעבוד במוסד - שכל מטרתו זה להילחם בישיבות שלנו בלוד וכפר-חב"ד", אמר ל-COL גורם בכיר מהישיבה בכפר-חב"ד.

הרב זלמנוב משמש משפיע בשיעור א' בישיבה בכפר-חב"ד מזה שנים רבות. בכל בוקר וערב הוא מוסר שיעורי חסידות לתלמידיו. פעמים רבות הוא גם נוהג להתוועד בשבת בישיבה, לצד משפיעים נוספים כדוגמת הרב שניאור-זלמן גופין.

סיבת פיטורי הרב פויזנר עדיין אינה ברורה. הרב פויזנר משמש כמשפיע בישיבה בלוד מזה עשרות שנים והעמיד דורות-דורות של בחורים למדנים.

בשנה הבאה צפוי הרב זלמנוב לשמש כמשפיע בישיבה באור-יהודה והרב פויזנר צפוי לעשות לביתו.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.