מערכת COL | יום כ"ד תמוז ה׳תשס״ח 27.07.2008

100 הרצאות ימסרו בעניני בית המקדש בבאר שבע

תגיות: באר שבע
השבוע ייפתח קורס "יבנה המקדש" בעשרות מוקדים בבאר שבע: בתי כנסת, ספריות עירוניות, ארועים רבי-משתתפים, ואפילו על בתי הכלא האזוריים לא פסחו ■ במשך השבוע הקרוב יתפרסו אנ"ש בעשרות מוקדים ברחבי העיר, ויעבירו את ההרצאות הבאות: "ממצאים ארכיאולוגיים בהר הבית", ו"יום עם הכוהנים". ההרצאות משולבות במצגות ובהן עשרות תמונות מרהיבות ■ "הפרויקט הנוכחי הוא רק צעד ראשון", מבטיחים בבית חב"ד באר שבע  לסיפור המלא
100 הרצאות ימסרו בעניני בית המקדש בבאר שבע
השבוע ייפתח קורס "יבנה המקדש" בעשרות מוקדים בבאר שבע: בתי כנסת, ספריות עירוניות, ארועים רבי-משתתפים, ואפילו על בתי הכלא האזוריים לא פסחו.

פתיחת הקורס התאפשרה הודות לגיוסם של עשרות מרצים מקרב אנ"ש בבאר שבע, שנרתמו לקחת חלק בפעילות ייחודית זו, ועברו הכשרה בנושא.

יריית הפתיחה היתה ביום שני האחרון, בערב הכשרה מקצועי, אליו הגיע במיוחד עורך הקורס, הרב מנדי אלישביץ. הרב, שעשה דרך ארוכה מכרמיאל עד באר שבע, העשיר את הקהל בידע הרב שרכש בנושא, וענה בבקיאות על שאלות שהתעוררו. במהלך הערב, קיבל כל משתתף לידיו ערכה מהודרת, הכוללת את חוברת הקורס ודיסק DVD להקרנה.

במשך השבוע הקרוב יתפרסו אנ"ש בעשרות מוקדים ברחבי העיר, ויעבירו את ההרצאה הראשונה בסדרה, "ממצאים ארכיאולוגיים בהר הבית". במהלך תשעת הימים תועבר ההרצאה השניה, "יום עם הכוהנים", הסוקרת את סדר העבודות בבית המקדש. ההרצאות משולבות במצגות ובהן עשרות תמונות מרהיבות. על פי ההערכות, ישתתפו בשיעורים כ-1000 איש, גברים ונשים, מכל גווני הקשת.

מאחורי היוזמה, ראשונה מסוגה, עומד הרב זלמן גורליק, מנהל בית חב"ד המרכזי באר שבע. על העבודה בפועל מנצחים השלוחים לשכונות: הרב גיל בליזובסקי, הרב חיים הבר, הרב ניצן חלק, הרב שמואל נחימוסקי, הרב יוסי סלווין, הרב משה רוט.

ראוי לציין כי מוסדות חב"ד בבאר שבע לקחו גם הם חלק בארגון, והעמידו לרשות המרצים מקרנים ומסכים. צוות מיוחד מאנ"ש אחראי על הפעלת מערך הציוד הטכנולוגי.

"הפרויקט הנוכחי הוא רק צעד ראשון", מבטיחים בבית חב"ד באר שבע. "מסירת הקורסים בהצלחה והתנהלות נכונה של התוכנית יביאו להמשך שיתוף פעולה בין אנ"ש לבית חב"ד, ותאפשר להרחיב את הפעילות התורנית-חסידית בעיר".
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.