מערכת COL | יום י"ד תמוז ה׳תשס״ח 17.07.2008

כל אחד וה'בייבי' שלו ● שליחות אישית

לא קל להיות שליח, ובארץ שבה פוקח עליך הקב"ה עיניים מראשית השנה ועד אחריתה – הקושי והאחריות כבדים אף יותר. סיפורים מופלאים ואף מסמרי-שיער שמעתי לא-מעט מפי שלוחים, אך ה'בייבי' שלי הוא ייחודי, שכן שבניגוד לכל הסיפורים האחרים הוא, פשוט, קרה לי...  ■ שליחות אישית - הרב יואל בייטש, גדרה ■ מתפרסם באדיבות מגזין כפר חב"ד  לסיפור המלא שליחות אישית
כל אחד וה'בייבי' שלו ● שליחות אישית
הרב יואל בייטש בפעילות עם ילדים בגדרה

הרב יואל בייטש, גדרה
כל אחד וה'בייבי' שלו

לא קל להיות שליח, ובארץ שבה פוקח עליך הקב"ה עיניים מראשית השנה ועד אחריתה – הקושי והאחריות כבדים אף יותר. מאידך גיסא, במהלך השליחות מזכה אותך המשלח לראות בעיניך הבשריות כיצד הוא מנהל את העניינים ביד רמה – פרויקט שהצליח על-אף כל הקשיים, מבצע שהניב פירות מעבר למשוער, בניין שקם והתרומם כנגד כל הסיכויים. כל שליח והסיפור שלו, כל שליח וה'בייבי' שלו.
סיפורים מופלאים ואף מסמרי-שיער שמעתי לא-מעט מפי שלוחים, אך ה'בייבי' שלי הוא ייחודי, שכן שבניגוד לכל הסיפורים האחרים הוא, פשוט, קרה לי... 

היה זה בחודש הראשון לצאתי לשליחות. על דלת ביתי התדפק יהודי שהציג עצמו בשם מאיר. כשהתיישבנו לשוחח שאל מאיר אם יוכל לבקש את עזרתי. "בשמחה, כל מה שתרצה", עניתי בחדוות שליח שזה עתה החל את דרכו. "ובכן", פתח מאיר בהיסוס-מה, "רעייתי ואני נשואים מזה זמן והרופאים טוענים שישנה בעיה רצינית, ושאם ברצוננו לחבוק ילד עלינו להתחיל בסדרת טיפולים, כשעל מידת סיכויי הצלחתם שום רופא אינו מוכן ומסוגל להתחייב".

למרות היותי חב"דניק מבטן, כזה שימיי חייו כמניין סיפורי המופת שעל ברכיהם גדל, חדרה לה, לפתע, לתוכי, ההכרה כי יש הבדל מהותי בין קריאת סיפורי ניסים לבין התחייבות (אפילו) לנס אחד ויחיד...

ניסיתי לדמיין את מאיר ואותי יושבים מול סוללת פרופסורים חמורי-סבר שמשקפיים מעוגלות תלויות על קצה אפם. הם, מצידם, מציגים דיאגנוזה המתבססת על בדיקות מקצועיות שערכו וקובעים פה-אחד כי טיפולים הם כורח השעה, וגם אז אולי כן ואולי לא. ובתגובה אני טופח למאיר על השכם ולוחש על אוזנו: "עזוב, החבר'ה הללו לא קראו מספיק סיפורי צדיקים. יהיה בסדר!...".

ניסיתי, והתקשיתי לעשות זאת. לא ש'התחגבתי' חלילה. ובכל זאת, כאברך עול-ימים וכשליח טרי, שבעצמו זקוק לרחמי-שמים מרובים בכל הנוגע לדיני-ממונות, חשתי כי קטונתי מכדי להכריע לבדי בדיני-נפשות.

למפגש הבא עם מאיר דאגתי אפוא שיצטרף גם השליח הראשי בגדרה, הרב בנימין קרניאל. הרב קרניאל הסביר בתמצית את עניין 'טהרת המשפחה' ועמד בדבריו על הקשר בין קיום מצוות ה' לזכייה בברכת ה'. לבסוף הביע את הערכתו ותקוותו, כי אם אמנם יעשה מאיר את שהקב"ה דורש ממנו לעשות, ייתן לו הקב"ה את מה שרק הוא מסוגל לתת.

לאחר מכן ישבתי עם מאיר וביחד כתבנו 'פ"נ' לרבי. מאיר קיבל על עצמו לשמור על החלק שלו ב'עסקה'. מאז נפגשתי עם מאיר עוד מספר פעמים ללימוד הלכות משותף. חודש תשרי בא והפעילות האינטנסיבית סחפה אותי עמה ושיבשה לחלוטין את סדר יומי הרגיל. כתוצאה מכך הקשר עם מאיר התפוגג. למרות שלא נפגשנו מזה זמן, לא-פעם עלתה במוחי השאלה המטרידה – היכן מאיר ומה שלומו.

לפני כמה חודשים הופיע מאיר בתפילת קבלת-שבת בבניין בית-חב"ד החדש בגדרה. התחבקנו בחום כשני ידידים וותיקים ומיד הבחנתי בחיוך גדול על פניו. הוא סיפר באושר כי זמן מה לאחר כתיבת ה'פ"נ' לרבי הרתה אשתו בצורה טבעית לגמרי, ללא שום טיפולים. עוד הוסיף וסיפר כי בהמשך ההיריון חל סיבוך כלשהו, אך 'פ"נ' נוסף לרבי פתר גם את הבעיה הזו...

והתינוק הזה, שמעל עריסתו מתנוססת לה תמונת הרבי, לו הוא חב את ברכת ה' להולדתו, הוא גם ה'בייבי' הפרטי שלי.

הטור "שליחות אישית" נכתב על-ידי א' השלוחים בישראל ומפורסם באדיבות מגזין כפר חב"ד

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.