מערכת COL | יום כ"ח סיון ה׳תשס״ח 01.07.2008

רשימת הנוסעים ב"ספינה ההצלה" בדרך לארה"ב ● מסמך

היום, כ"ח סיוון, מציינים חסידי חב"ד 67 שנה להגעתם של הרבי והרבנית מאירופה הכבושה לארצות הברית. יום זה נקבע ליום חג ומועד על נס ההצלה של הרבי והרבנית ועם בואו של הרבי לארצות הברית ■ ביום י"ז סיון תש"א עלו הרבי והרבנית על סיפונה של הספינה 'סורפא פינטא' שהפליגה מליסבון שבפורטוגל בדרך לארצות-הברית. נסיעה שארכה 12 ימים ■ COL מגיש את רשימת הנוסעים שעלו עם הרבי והרבנית על הספינה שהובילה אותם לארה"ב. במקומות 15-16 ניתן להבחין בשמותיהם של הרבי והרבנית  לסיפור המלא ב'כתבה מלאה': המסמך המיוחד >>>
רשימת הנוסעים ב
ציור הספינה עליה הגיעו הרבי והרבנית לפני 67 שנה לארצות הברית

היום, כ"ח סיוון, מציינים חסידי חב"ד 67 שנה להגעתם של הרבי והרבנית מאירופה הכבושה לארצות הברית. יום זה נקבע ליום חג ומועד על נס ההצלה של הרבי והרבנית ועם בואו של הרבי לארצות הברית.

בימי מלחמת העולם השנייה שהו כ"ק אדמו"ר והרבנית בצרפת שהיתה נתונה תחת הכיבוש הנאצי. חמיו, כ"ק אדמו"ר הריי"צ עשה מאמצים רבים להוציאם משם ולהביאם לארצות-הברית. לאחר מאמצים מרובים, הם קיבלו את הויזות לארצות-הברית.

ביום י"ז סיון תש"א עלו הרבי והרבנית על סיפונה של הספינה 'סורפא פינטא' שהפליגה מליסבון שבפורטוגל בדרך לארצות-הברית. נסיעה שארכה 12 ימים.

הספינה היתה מסוכנת מאוד ורק בחסדי השם לא נפגעה הספינה מירי הנאצים. מעל הספינה שלח הרבי מברק לחותנו אדמו"ר הריי"ץ בה הודיע על עזיבתם את שטח המים הטריטוריאליים של אירופה.

ביום שני, כ"ח סיון ה'תש"א, בשעה 10:30 בבוקר עגנה הספינה בנמל ניו יורק. כ"ק אדמו"ר הריי"ץ, שבשל מצבו הבריאותי לא בא לקבלם, מינה משלחת של ארבעה מחשובי הרבנים שיסעו לקבל את פניהם.

COL מגיש את דף אחד מרשימת הנוסעים שעלו עם הרבי והרבנית על הספינה שהובילה אותם לארה"ב. במקומות 15-16 ניתן להבחין בשמותיהם של הרבי והרבנית.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.