מערכת COL | יום כ"ב סיון ה׳תשס״ח 25.06.2008

מצבה חדשה הוקמה על קבר אחיו של הרבי

מצבה חדשה הוקמה על קבר אחיו של הרבי, ר' דובער שניאורסאון הי"ד, בנו של רבי לוי-יצחק שניאורסון נ"ע, ואחיו של הרבי נשיא דורנו שנרצח על-ידי הנאצים ימ"ש בשנת תש"ב, בהיותן בן 38 שנים לערך ■ ר' דובער נקבר בקבר אחים בחצר בית רפואה, באיגרען ליד העיר דנייפרופרובסק שהתגלה בשנת תשנ"ו, אך יום הירצחו המדוייק לא נודע ■ בטקס מרגש נערך היום (רביעי) טקס הקמת המצבה, בהשתתפות רבה של העיר השליח הרב שמואל קמינצקי, וראשי הקהילה היהודית  לסיפור המלאיום הירצחו לא נודע, והרבי קבע "יארצייט חילופי"
מצבה חדשה הוקמה על קבר אחיו של הרבי

מצבה חדשה הוקמה על קבר אחיו של הרבי, ר' דובער שניאורסאון הי"ד, בנו של רבי לוי-יצחק שניאורסון נ"ע, ואחיו של הרבי נשיא דורנו שנרצח על-ידי הנאצים ימ"ש בשנת תש"ב, בהיותן בן 38 שנים לערך.

ר' דובער נקבר בקבר אחים בחצר בית רפואה, באיגרען ליד העיר דנייפרופרובסק שהתגלה בשנת תשנ"ו, אך יום הירצחו המדוייק לא נודע. ר' דובער הי"ד, שהה במקום בעת שהנאצים ימ"ש כבשו את העיר דנייפרופטרובסק שבאוקראינה.

הרבי כתב בשעתו כי "לעת עתה לא ידוע לי יום הירצחו", וקבע את יום כ"ד תשרי (יום בה נרצחה באכזריות זקנתו הרבנית רחל ינובסקי הי"ד) כיום יארצייט גם לאחיו ר' דובער הי"ד.

ר' יוסף-יצחק קמינצקי שחקר את הנושא סיפר ל-COL כי בידיו עדות על טבח שנערך בבית הרפואה במהלך חורף תש"ב. 

בטקס מרגש נערך היום (רביעי) טקס הקמת המצבה, בהשתתפות רבה של העיר השליח הרב שמואל קמינצקי, וראשי הקהילה היהודית. במהלך האירוע, נשאו המשתתפים את תפילת "א-ל מלא רחמים", והדלקת נרות לזכרו.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.