מערכת COL | יום י"ד סיון ה׳תשס״ח 17.06.2008

ליצמן: "הרפורמה פוגעת בחרדים, אין להם אינטרנט"

ליצמן נגד הרפורמה בבנקים. במכתב ששלח היום למפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, טוען ח"כ יעקב ליצמן, כי הרפורמה החדשה שהוכרזה אתמול פוגעת בציבור החרדי, שאינו משתמש באינטרנט ובשירותים המתקדמים המוצעים ברשת ■ מעבר לבעיה שנוצרה בשל אי נגישותו של הציבור החרדי לאינטרנט, הוסיף ליצמן במכתבו, ייפגעו בנוסף מוסדות רבים. לדבריו, "המוסדות מתבססים בעיקר על הוראות קבע בסכומים קטנים, והתורמים, שייפגעו מהעמלות החדשות, עלולים להפסיק ולתרום"  לסיפור המלא
ליצמן:

'בחדרי חרדים'

ליצמן נגד הרפורמה בבנקים. במכתב ששלח היום למפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, טוען ח"כ יעקב ליצמן, כי הרפורמה החדשה שהוכרזה אתמול פוגעת בציבור החרדי, שאינו משתמש באינטרנט ובשירותים המתקדמים המוצעים ברשת.

עיקרי הרפורמה החדשה קובעים, כי מתחילת יוני יהיו רק שני סוגי עמלות בבנק. העמלה היקרה יותר היא עמלת 'פעולה מול פקיד', והזולה יותר היא עמלת 'פעולה ישירה' (כספומט, טלפון או אינטרנט, ללא מעורבות פקיד בנק). מחיר עמלת פעולה מול פקיד יהיה בין 5.5 ל-6.8 שקל, ועמלת פעולה ישירה תעמוד על 1.35-2.9 שקלים.

לטענת ח"כ ליצמן, השיטה החדשה שממריצה את הלקוחות לעבוד מול הבנק באמצעים המתקדמים, פוגעת בציבור החרדי, שייאלץ לעשות את פעולותיו מול פקיד הבנק בסניף, ולשלם עמלה גבוהה ביותר על כל פעולה.

מעבר לבעיה שנוצרה בשל אי נגישותו של הציבור החרדי לאינטרנט, הוסיף ליצמן במכתבו, ייפגעו בנוסף מוסדות רבים. לדבריו, "המוסדות מתבססים בעיקר על הוראות קבע בסכומים קטנים, והתורמים, שייפגעו מהעמלות החדשות, עלולים להפסיק ולתרום".

שר הרווחה, יצחק (בוז'י) הרצוג, ביקש היום מנגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, לכנס דיון בנושא העמלות החדשות. "הרפורמה עלולה להוביל לפגיעה בשכבות החלשות באוכלוסיה, ובכלל זה ציבור הגמלאים, והאוכלוסייה החלשה, קרי מי שאינו נוהג להשתמש ב'פעולות בערוץ ישיר' דרך אתרי האינטרנט או דרך השירותים האוטומטיים בבנקים", טען הרצוג בפנייתו.

ועדת הכלכלה של הכנסת תקיים מחר דיון דחוף בתעריפון העמלות החדש ובהשלכותיו. לדיון הוזמן גם המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו. בדיון יבקשו חברי הכנסת מבנק ישראל להסביר מדוע התעריפון החדש מאפשר לבנקים להעלות באופן משמעותי את גובהן של רוב העמלות, וכן להסביר את הפגיעה בשכבות החלשות בעקבות הרפורמה.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.