מערכת COL | יום י"ד סיון ה׳תשס״ח 17.06.2008

אור יעקב: מגדלור של תורה

השבוע, עם סיום התשלומין של חג השבועות נערך כינוס תורה לאברכים ובני העיר כמידי שנה בכולל "אור יעקב" ברחובות, בה נשמעו שיעורים עמוקים מחד וברורים ומעשיים מאידך, השיעורים נמסרו ע"י רבני הכולל וחשובי האברכים ■ למשא המרכזי הוזמן הרב אברהם שמן דיין בביה"ד האזורי ברחובות, שהציג ללומדים דיון מעשי שהיה לפניהם בביה"ד ודרכי הפסיקה שפסקו. הדברים הובאו במיוחד עבור קבוצת לומדי הדיינות שבכולל שעומדים בעז"ה להבחן בעוד כחודשיים על כל חלק ג' ב"חושן משפט"  לסיפור המלא
אור יעקב: מגדלור של תורה
השבוע, עםסיום התשלומין של חג השבועות נערך כינוס תורה לאברכים ובני העיר כמידי שנה בכולל "אור יעקב" ברחובות, בה נשמעו שיעורים עמוקים מחד וברורים ומעשיים מאידך, השיעורים נמסרו ע"י רבני הכולל וחשובי האברכים.

השנה שולב במרכזו של הכינוס גם סיום הרמב"ם שחל באותו היום בהשגח"פ, ולמשא סיום הרמב"ם הוזמן הרב מרדכי שמואל אשכנזי, שהרחיב בדברי הרמב"ם עפ"י דברי אדמוה"ז בהילכות ת"ת ובספר התניא.

למשא המרכזי הוזמן הרב אברהם שמן דיין בביה"ד האזורי ברחובות, שהציג ללומדים דיון מעשי שהיה לפניהם בביה"ד ודרכי הפסיקה שפסקו. הדברים הובאו במיוחד לכבוד קבוצת לומדי הדיינות שבכולל שעומדים בעז"ה להבחן בעוד כחודשיים על כל חלק ג' ב"חושן משפט".

הצגת הדיון היוותה טעימה מה"שימוש דיינים" שיהיה עליהם לעבור לאחר המבחן.

בנוסף, דברו רבני הכולל הרב מאיר אהרון ראש הכולל בדיני ליקוט פירות שביעית,  הרב שלמה גלעדי ראש הישיבה בדיני תרו"מ, במיצי פירות הרב שלמה מזרחי  ראש המוסדות ורבו של כפר גבירול בעניני דיומא.

לפתיחת המחזור הז"ך ברמב"ם התכבד הרב אליעזר מזרחי מנכ"ל המוסדות שנושא בעול הכבד של הניהול השוטף בכל ימות השנה. כמו"כ דברו אברכי הכולל הרב יותם שרבי, הרב חיים משה אלפרוביץ והת' בניהו מזרחי בדבריהם עסקו בהלכה וחסידות.

את הכינוס הנחה הרב ישראל הלפרין שפתח את דבריו בדבר מלכות בענין התשלומין והעלה בדבריו את יחסו המיוחד של הרבי לעריכת כינוסי התורה.

הרושם העז של הכינוס ניכר על הלומדים גם ביום המחרת כאשר רבים מהאברכים נראו מתדיינים בדברי הרבנים מיום האתמול, הללו מצדדים והללו מקשים כדרכה של תורה "ואת והב בסופה"...
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.