מערכת COL | יום י"ד סיון ה׳תשס״ח 17.06.2008

אלי ישי לשלוחים בגרמניה: "אתם גורמים למהפכה יהודית"

סגן ראש-הממשלה ושר התמ"ת, ר' אלי ישי, ערך השבוע ביקור רישמי במרכז חב"ד הגדול בעיר ברלין, גרמניה ■ הוא שמע פלפולים תורניים מבחורי-הישיבה ואף סעד עם שלוחי חב"ד באיזור ■ "עד עכשיו חשבתי שיש פה רק מדינה חזקה העומדת לצד ישראל, כעת אני רואה שיש פה גם מהפכה יהודית חסרת-תקדים", אמר השר בהתלהבות ■ "הביקור גרם לקידוש שם ליובאוויטש גדול ביותר", סיכם הרב טייכטל את הביקור בשיחה עם COL לדיווח מלא ובלעדי
אלי ישי לשלוחים בגרמניה:
השר ישי משוחח עם ילדי שלוחי חב"ד הלומדים בברלין. לצידו הרב יהודה טייכטל ● צילומים: COL
מאת מנחם כהן, כתב COL

המתח הקואליציוני לא מנע מסגן ראש-הממשלה ושר התמ"ת ר' אלי ישי לבקר השבוע במרכז חב"ד הגדול בברלין בראשות הרב יהודה טייכטל. השר ישי קפץ בראשית השבוע למספר שעות לגרמניה, לסבב פגישות עם אישים פוליטיים, אולם לא וויתר על ביקור רישמי במרכז חב"ד הגדול שנחנך בשנה שעברה.

השר, מלווה ביועצו הכלכלי הבכיר, פתח את הביקור בבית-הכנסת המפואר שעוצב בידי אמן בעל-שם עולמי. בהמשך, ביקר במכון ה'סמיכה' החדש, שם שוחח עם הבחורים בלימוד וגם עם ראש-הישיבה הרב דב-בער זקן.

לקראת ביקורו המיוחד, הכינו מספר בחורים פלפולים תורניים. השר ישי התפעל וביקש לשאת אף הוא פלפול בגמרא, כשקודם לכן, הוא סיפר לבחורים על לימודיו בתור ילד אצל המחנך החב"די הוותיק הרב נפתלי רוט בירושלים.

בתום הביקור בישיבה, התיישב השר ישי לארוחת-ערב עם שלוחי חב"ד בערים הסמוכות שהגיעו במיוחד לברלין: הרב נחום פרסמן (ברנדנבורג), הרב שלמה ביסטריצקי (המבורג), הרב שניאור הבלין (הנובר) הרב בנימין וולף (דרזן), הרב שמואל סגל (ברלין) והמארח הרב טייכטל.

השר ישי ציין בפניהם את התפעלותו העמוקה מהמהפכה היהודית שמובילים שלוחי חב"ד במדינה. "עד עכשיו חשבתי שיש פה רק מדינה חזקה העומדת לצד ישראל, כעת אני רואה שיש פה גם מהפכה יהודית חסרת-תקדים", אמר השר בהתלהבות. בהמשך, סיפר על ביקוריו בבתי-חב"ד בעולם. "למהפכה היהודית הזו אין אח ורע", אמר.

הוא כמובן גם התייחס לנושאים הבוערים ואמר "כי אסור לנו לומר כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה. כל הכוחות שלנו מגיעים מהקדוש ברוך-הוא".

במהלך הארוחה, העניק הרב טייכטל לשר ישי את הספר "חקרי מנהגים" של מנהגי ברלין מאת הרב אליהו-יוחנן גוראריה, רב העיר חולון. השר ישי התעניין האם בברלין נהגו בעבר במנהגי ספרד והרב טייכטל השיב בחיוב ואף הראה מקורות מהספר המרתק.

השר ישי יצא מהביקור אחוז התפעלות והבטיח לסייע לשלוחים בעתיד. "אין ספק שהביקור גרם לקידוש שם ליובאוויטש גדול ביותר", סיכם הרב טייכטל בשיחה עם COL.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.