מערכת COL | יום ד' אייר ה׳תשס״ח 09.05.2008

כינוס תורה והתוועדות חסידית באלעד

בבית כנסת "בית-מנחם" באלעד, נערך כינוס תורה במהלך שעות הצהרים והערב של יום חמישי. בהשתתפות רבים מהקהילה שנצלו את יום החופש מהעבודה ליום ללימוד תורה ■ אורח הערב הרב בנימין זילברשטרום וכל הדוברים האחרים בהתוועדות דיברו על הזכות הגדולה שנפלה על ציבור המשתתפים מידי שבוע לילמוד חסידות בציבור, וקראו להגביר את ההשתתפות של כל אחד ואחד בשיעורי התורה בניגלה ובחסידות שמתקיימים בקביעות מידי ערב בבתי כנסת חב"ד בעיר "בי"כ בית מנחם" ו"בי"כ דרך מצוותיך" לסיפור המלא
כינוס תורה והתוועדות חסידית באלעד
בבית כנסת "בית-מנחם" באלעד, נערך כינוס תורה במהלך שעות הצהרים והערב של יום חמישי. בהשתתפות רבים מהקהילה שנצלו את יום החופש מהעבודה ליום ללימוד תורה.

את הכינוס פתח הרב נתנאל לייב מאברכי הקהילה בשיעור הלכתי מרתק על הל' סעודות שבת ובעיקר על נושא סעודה שלישית לפי מנהג חב"ד.

לאחריו נתן שיעור הרב דניאל מקובצקי ר"מ בישיבת חב"ד אלעד שהתמקד בסוגיה בגמרא בעינייך ברכות המצוות שנמשך לדיון הלכתי בהשתתפות פעילה של ציבור הלומדים.

מרצה אורח הרב רונן לאג'מי מו"צ ומנהל מחלקת הכשרות בראש העין הרצה על נושאי כשרות והכשרים והתמקד בעיקר על מוצרי החלב השונים. ולאחר השיעור ענה לשאלות הרבות של המשתתפים בעניינים שונים בכשרות.

לאחר תפילת מנחה התקיים שיעור בהלכות ברכות הנהנין מפי המד"א רב קהילת חב"ד באלעד הרב שניאור זלמן ירוסלבסקי שהתמקד בעיקר על דיני סעודה וזהירות שצריכים באכילת לחמניות שברכתם מזונות ובאיזה אופן לחמניות אלו קובעים סעודה ומחייבים בברכת המזון.

לאחריו נתן שיעור הרב אליעזר זיגלבוים ר"מ ומשפיע בקהילה על קביעת לוח השנה כפי שתקנו חכמי העיבור ומדוע קביעות של שנה הנכחית תשס"ח היא קביעות נדירה ביותר, את השיעור ליווה בטבלאות שונות על חשבונות מחזורי קביעות ועיבור השנים.

לאחר תפילת ערבית ישבו הקהל בשולחנות ערוכים להתוועדות רבתי עם המד"א הרב שניאור זלמן ירוסלבסקי ועם המשפיע מתורת אמת הרב בנימין זילברשטום מירושלים ועם הרב יוסף יצחק סילברמן שליח הרבי ומנהל בית חב"ד באלעד.

ההתוועדות כהמשך לב' אייר ולרגל מלאות שנה לקביעות סדר לימוד חסידות בבי"כ בית מנחם מידי שבוע ביום חמישי בלילה בשם "ליל שישי חסידי", לימוד דא"ח מאמרים של הרבי בעיון עם המשפיע החסידי הרב משה זילברשטרום מישיבת חב"ד אלעד.

אורח הערב הרב בנימין זילברשטרום וכל הדוברים האחרים בהתוועדות דיברו על הזכות הגדולה שנפלה על ציבור המשתתפים מידי שבוע לילמוד חסידות בציבור, וקראו להגביר את ההשתתפות של כל אחד ואחד בשיעורי התורה בניגלה ובחסידות שמתקיימים בקביעות מידי ערב בבתי כנסת חב"ד בעיר "בי"כ בית מנחם" ו"בי"כ דרך מצוותיך", ועד כמה העניין חשוב בעיקר לחינוך הילדים שיח' להראות לילדים דוגמא אישית וללכת לשיעורי תורה בערב גם כשחוזרים עייפים מהעבודה.

מאז קביעת השיעור בליל שישי כאמור לפני שנה בדיוק בב' אייר מתנהל סדר החסידות מידי שבוע באופן של לכתחילה אריבער כשעשרות אנשים מגיעים מידי שבוע להשתתף בשיעור החסידות שבדרך כלל נמשך עד השעות הקטנות של הלילה ומתוך התוועדות.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.