מערכת COL | יום ד' אייר ה׳תשס״ח 09.05.2008

ירושה כהוגן: 18 מיליון דולר לחב"ד קליפורניה

תגיות: קונין, שלמה
קבלו "לכתחילה אריבער": לא פחות מ-18 מיליון דולר נתרמו למרכז חב"ד בקליפורניה במה שנרשם כתרומה הבודדת השלישית בגודלה לחב"ד בשנים האחרונות ■ איש העסקים והדיפלומט האמריקאי רולנד ארנאל הושפע עמוקות מהרבי ושלוחי חב"ד וירש את תרומת הענק עם פטירתו בגיל 68 ■ הידיעה נשמרה עד-כה בסוד אולם נחשפה על-ידי השליח הראשי לקליפורניה הרב שלמה קונין בהתוועדות ב' אייר השנתית שהוא מקיים בהוראת הרבי ■ COL מביא את כל הפרטים  לסיפור המלא
ירושה כהוגן: 18 מיליון דולר לחב
תרומת ענק. מימין: הרב שלמה קונין ואיש העסקים רולנד ארנאל ● צילומים: COL

מאת בנימין וייס, כתב COL בארה"ב

סכום חלומי של 18 מיליון דולר הוענקו בירושה לבית-חב"ד המרכזי בקליפורניה במה שעשוי להיות התרומה הבודדת השלישית בגודלה שניתנה למוסד חב"די, כך נודע ל-COL.

איש העסקים היהודי-אמריקאי רולנד ארנאל פגש את הרבי בשנות השישים והושפע עמוקות משלוחי חב"ד. הוא הוריש את תרומת הענק עם פטירתו לפני חודשיים בגיל 68.

הידיעה על התרומה נשמרה עד-כה בסוד אולם קיבלה חשיפה ראשונה ביום רביעי השבוע בהתוועדות בבית-חב"ד הוותיק ברחוב גיילי בלוס-אנג'לס. המאורע היה ב' אייר, יום ההולדת של האדמו"ר המהר"ש נ"ע הידוע במוטו "לכתחילה אריבער" (גישה נועזת של 'מלמעלה' כאופצייה ראשונה ולא שנייה).

25 שנים נמלאו מאז הרבי הורה לשליח הראשי לחוף המערבי הרב שלמה קונין לערוך התוועדות לשלוחים בקליפורניה ביום הזה. בהתוועדות זו, השבוע, הוא בחר לגלות לשלוחים על התרומה הגדולה.

פילנתרופ ודיפלומט

ישעיהו ארנאל, יליד צרפת, ניצל מהשואה כשהוחבא על-ידי הוריו במנזר קתולי. הוא לא ידע על יהדותו עד גיל 10. את כספו הגדול הוא עשה בחברת המשכנתות "אמריקווסט" שייסד.

הוא היה ראשון הגבירים שרכש דולר מהרבי בשנות השישים במחיר של 20 אלף דולר מתוך חבילת שטרות שהרבי מסר לרב קונין כדי לכסות את חובותיו.

ארנאל תרם רבות למטרות פוליטיות, ובאחרונה קרוב ל-12 מיליון למפלגה הרפובליקנית בארה"ב. לקראת סוף ימיו מונה על-ידי הנשיא ג'ורג' בוש לכהן כשגריר ארה"ב בהולנד. הוא נמנה בין מייסדי 'מרכז שמעון ויזנטל' בלוס-אנג'לס.

ירושת ה-18 מיליון נרשמת כתרומה הבודדת השלישית בגודלה שהוענקה לתנועת חב"ד בשנים האחרונות, אתר shmais.com מציין. הרמין ויינברג הורישה 21 מיליון לחב"ד בקליפורניה בשנות השמונים ולפני ארבע שנים הרמן שטרן הוריש 30 מיליון לחב"ד בפליסיידז בניו-ג'רזי.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.