מערכת COL | יום י"ח ניסן ה׳תשס״ח 23.04.2008

בתי-המחוקקים בניו-יורק חלקו כבוד לרבי ● תמונות

מושל מדינת ניו-יורק, ראש-עיריית ניו-יורק ושני בתי-המחוקקים - ה'אסמבלי' וה'סנאט' - הכריזו על 106 ימי חינוך לכבודו של הרבי ■ גם שני מושבי בתי-המחוקקים במדינת ניו-יורק נפתחו בתפילות מיוחדות לכבודו של הרבי ■ ההוראה של הרבי לקחת קופסת צדקה וליתן צדקה - עמדה במרכז החגיגות לסיפור המלא, מיוחד ל-COL
בתי-המחוקקים בניו-יורק חלקו כבוד לרבי ● תמונות
106 ימי חינוך לכבוד הרבי. הרב בוטמאן בבית-המחוקקים ● צילום: COL

מאת כתב COL בניו-יורק

מושל מדינת ניו-יורק, ראש-עיריית ניו-יורק ושני בתי-המחוקקים - ה'אסמבלי' וה'סנאט' - הכריזו על 106 ימי חינוך לכבודו של הרבי. גם שני מושבי בתי-המחוקקים במדינת ניו-יורק נפתחו בתפילות מיוחדות לכבודו של הרבי. ההוראה של הרבי לקחת קופסת צדקה וליתן צדקה - עמדה במרכז החגיגות.

האווירה הכללית באולבני בירת מדינת ניו-יורק איננה חגיגית בכלל. התקציב עוד לא אושר והמושל החדש מוטרד מאוד ובקושי יכול להתפנות לנושאים נוספים. אי-אישור התקציב גוזל את מנוחתו. אבל באולם הגדול והמפואר בו נערכה המסיבה לכבוד הרבי, האווירה מחושמלת וחגיגית.

כולם נקבצו ובאו: דמוקרטים ורפובליקנים, סנאטורים וחברי האסמבלי - לחלוק כבוד לרבי ליום הולדתו המאה ושש.

שלדון סילבר, יהודי שומר מצוות המשמש יו"ר בית-הנבחרים ויושב-ראש חגיגות יום-ההולדת - קידם בברכה את כל המשתתפים והודה על הזכות הגדולה והנפלאה שנפלה בחלקו להיות היושב-ראש של החגיגה לכבוד יום הולדתו של הרבי.

הרב ישראל רובין, שליח הרבי באזור אולבני המנהל את פעולות חב"ד המסועפות באזור הכולל מספר שלוחים ומספר בתי-חב"ד, התמקד על שיטתו המיוחדת של הרבי להגיע לכל חוג, ולהשפיע על כל הגורמים ועל כל הזרמים. בדרכו האופיינית, הסביר הרב רובין היקף פעולותיו של הרבי המגיעות, רחוק ככל שיהיה, לכל פינות העולם.

הרב שמואל מנחם-מענדל בוטמאן מנהל 'צעירי-אגודת-חב"ד' המרכזית, עמד בדבריו על החשיבות המיוחדת של מסיבה זו באולבני - שאין דרכה בעשיית מסיבות לאנשים שאי-אפשר לראות אותם או לשמוע אותם בעיני בשר והמיוחד שבמסיבה זו הם הפעולות, ההשפעה וההשראה של הרבי שנמצא איתנו כל הזמן.

הרב בוטמאן הודה על ההכרזת ימי החינוך לכבוד הרבי, וציין שכשהרבי מדבר על חינוך, אין כוונתו רק על החינוך של הילד היהודי, כוונתו היא חינוכו של כל ילד בלי הבדל דת ולאום שכולם ידעו "שעין רואה ואוזן שומעת, ושהעולם איננו ג'ונגל".

הרב בוטמאן הדגיש שהרבי הבטיח לנו שאנחנו נמצאים בדור האחרון של הגלות והדור הראשון של הגאולה ואנחנו יכולים למהר עוד יותר את הגאולה ע"י הוספה, בלשונו של הרבי, בפעולות שלGOODNESS AND KINDNESS (טוב וחסד).

החגיגה הכפולה והמשולשת

במסגרת הארועים לכבוד הרבי, פתח הרב בוטמאן את שני בתי-המחוקקים (הסנאט וה'אסמבלי') בתפילה מיוחדת לכבוד הרבי, ובשניהם הדגיש את פעולות הרבי עבור חינוכו של כל ילד בעולם והבטחתו שדורנו הוא דור האחרון של הגלות ודור הראשון של הגאולה ואנחנו יכולים למהר את הגאולה ע"י עוד פעולות של טוב וחסד.

הרב בוטמאן הדגיש את הוראת הרבי בשנת תנש"א כשפתח את הסנאט בוושינגטון: "נעם מיט זיך א צדקה פושקע און זאהלן אלע זעהען וואס דו טוסט און זאלן זיי וויסן אויף וואס געלט דארף גיין" - "קח עמך קופת צדקה וכולם יראו מה אתה עושה וידעו על מה צריך כסף ללכת" , והביא אתו קופסת צדקה והעת התפילה הכניס דולר לתוך קופסת הצדקה כהוראת הרבי.

בהמשך דיברו אחדים מראשי המחוקקים והסנאטורים, ובדברי כולם - בני ברית ושאינם בני ברית - בלטו רגשי הכבוד, התודה וההערצה לרבי, ובכולם היה ניכר, בסגנון החסידים, "אז דער רבי האט זיי אנגערירט".

כולם דיברו בהערצה על תרומתו של הרבי לא רק לעם היהודי אלא גם לכל האנושות כולה ועל הזכות המיוחדת שיש להם לקחת חלק במסיבה לכבוד הרבי.

כוחה של הוראת הרבי

היה נהדר לראות שאחרי תפילתו של הרב בוטמאן, עמדו חברי בית-המחוקקים בתור להכניס דולר בקופסת הצדקה בדחילו-ורחימו לכבוד הרבי. "אמנם, אי אפשר לתאר כוחה של הוראת הרבי", אמר הרב בוטמאן.

בהמשך דיברו אחדים מראשי המחוקקים ובדברי כולם - בני ברית ושאינם בני ברית - בלטו רגשי הכבוד, התודה וההערצה לרבי.

בהמשך המסיבה, חולקו מצות-שמורה לחברי ה'אסמבלי' והסנאט היהודים.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.